Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okres oczekiwania na Kindergeld.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaja73

kaja73

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 05 2010 - 20:37

Chcialam zapytac czy ktos sie orientuje czy jest prawnie ustalony okres oczekiwania na odpowiedz z Familienkase?Zlozylam wszystkie dokumenty prawie cztery miesiace temu i zadnej odpowiedzi nie mam do tej pory.
  • 0

#2 rami82

rami82

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 19 05 2010 - 20:47

ja dostalam odpowiedz po kilku dniach.
  • 0

#3 anecia03

anecia03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 19 05 2010 - 20:49

czesc.Ja dostalam po 4 miesiacach od zlozenia wniosku. Ale mozesz zadzwonic lub osobiscie pogonic Twoja sprawe i przypomniec im o swojej sprawie bo niestety nieraz to trwa bardzo dlugo.
  • 0

#4 kaja73

kaja73

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 05 2010 - 20:51

Nie wiem czy moge sie upominac u nich ze okres oczekiwania na odpowiedz minal.Bo nie orientuje sie czy jest ustalony tutaj w Niemczech taki okres.W Polsce on wynosi 3 miesiace.
  • 0

#5 Majka.K

Majka.K

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 19 05 2010 - 21:01

Kochana kazda sprawa jest inna,czekac mozesz baaaardzo dlugo.Oni maja czas NIBY 6 tygodni na rozpatrzenie,i chyba nie ma zadnej normy,tutaj ten temat jest czesto poruszany wiec poszperaj pewnie cos znajdziesz. A tak na marginesie moja sprawa ciegnie sie juz 2 lata ,od 2 tygodni sprawa zajela sie pani adwokat i czekamy co z tego wyjdzie ,tyle co nam powiedziala to to, ze tak chaotycznie rozpatrywanej sprawy nie prowadzila.Ostatnio nawet chcieli zaswiadczenie o dochodach moich ,meza hmmmm oj duzo by wymieniac!!
  • 0

#6 Konto usunięte(20394)

Konto usunięte(20394)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3747 postów

Napisano 19 05 2010 - 21:23

ja nie pracowalam a dostalam na moj wniosek odpowiedz po 3 tygodniach oczywiscie z nadplata za prawie rok od dnia meldunku(jak wiekszosc)
  • 0

#7 pawelgrzebula

pawelgrzebula

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 05 2010 - 21:59

ja czekam 2 lata zlozylam wszystkie dokumenty dostalam odmowe wzielam adwokata i dalej nic nie zdzialalam wiec zycze powodzenia
  • 0

#8 kasia10

kasia10

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 19 05 2010 - 22:12

Nie zaszkodzi tam sie dopytawac jak sprawa wniosku wyglada,masz do tego prawo..znalam pewna Bulgarke,ktora 2 lata czekala i dostala pozniej wszystko razem,ale trwalo to i nie krotko....ja dostalam informacje ze mi przyznali jakos po 5 miesiacach i 2-3 tygodnie pozniej dostalam kase.
  • 0

#9 lena1012

lena1012

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 05 2010 - 17:13

Witam.Moze mi ktos pomoze.Krotko napisze o co mi chodzi.Mieszkam z dziecmi w Polsce .Maz Polak mieszka i pracuje na stale w Nimczech.Po sprawie rozwodowej w Polsce dostalam alimenty.Maz pobiera zasilek rodzinny na dzieci w Niemczech ale nie zawsze go mi przekazuje.jak zalatwic i czy tak mozna ze kindergeld z Niemiec przychodzilby do mnie na konto w Polsce.gdzie sie zglosic zeby uzyskac pomoc Kindergeld dzieci dostawaly.Z gory dziekuje.Pozdrawiam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników