Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy moge ograniczyc prawa rodzicielskie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 jogole

jogole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano dziś, 10:59

Witam.

Od 18 mies jestem sama z dziecmi.Ich tata sie waprowadzil-wspolna decyzja

.Na poczatku bylo ok

.Problem w tym,ze ja "oczekiwalam"od niego by bral dzieci co 2 weekend i na tydzien ferii ziomowych oraz na ok 2 tyg ferii letnich....czy na swieta(pracuje w swieta i weekendy)..nie na zasadzie "nie mam co z nimi zrobic " tylko uwazalam,ze on "powinien chciec"widywac dzieci jak tylko czesto sie da ....niestety pomylilam sie .

Jesli chodzi o co 2 weekend ..nawet sie to sprawdzalo.DO czasu gdy w grudniu zniknal przed swietami i pojawil sie pod koniec stycznia( to nie byl pierwszy przypadek,ze zniknal w czasie kiedy mial mies dzieci).

Wtedy zdenerwowalam sie i napisalam wespolnie z JA napisalam list do jego adwokatki ,ze prosimy o sadowne uregulowanie widzen

...do dzis zadnej odpowiedzi....do dzis nie zlozyl wniosku.....jedyne co to napisal sms ,ze on chce co 2 Weekend,zadne ferie,zadne swieta,bo wtedy sie odpoczywa ;...co do ferii to dostalam wiadomosc iz sie zastanowi ale za tydzien ferii spedzonych u niego mam mu zaplacic 315 Euro(3 dzieci) ...masakra

....do tego doszedl problem iz nie chce mi podpisywac dokumentow potrzebnych do leczenia dzieci-najstarszy syn potrzebuje sanatorium a najmlodszy musi byc zdiagnozowany w  przychodni pod wzgl.problemow z koncentracja...bez jego podpisu nie jest to mozliwe.

Pytanie brzmi czy i jak mge mu ograniczyc prawa rodzicielskie?

Moja adwokatka jakos nie reaguje...nie wiem czy dlatego iz moja sprawe ma pokryc panstwo i nie do konca jej sie to oplaca czy z innego powodu....i jeszcze jedno pytanie ...Pracuje mna basis i jestem zwolniona z placenia kosztow sadowych ,jednak za 2 wizyty u mojej pani adwokat musze jej zaplacic 360 Euro...czy to "normalne"?

'Prosze o pomocne odpowiedzi ,

Z gory dziekuje

• 0

#2 TAKA JEDNA

TAKA JEDNA

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisano dziś, 11:10

Ograniczenie i azbranie praw rodzicielskich w niemczech nie jest proste , sady robia to tylko gdy jest zagrozenie dla dzeici, czyli np przemoc psychiczna, fizyczna , molestowanie itp.

Kazde dzeicko ma prawo widywac swojego rodzica i odwrotnie, kazdy rodzic ma prawodo do widywania dzieci, jezeli dzieic chca zrob to sadownie, znajoma ostatnio miala sprawe o Umgangsregelung , standardowo co 2 Wochenedne i kazda polowke ferii oraz po 1 dniu swiatecznym , nikogo nie obchodzi ze on nie ma co z dziecmi zrobic, niech sobie zalatwi opiekunke na ten czas, to jego problem,a za lamanie postanowien sadu o Umgangsregelung groza kary . Jezeli jednak ojciec stanowczo na rozprawie powie ze nei chce wogole widywac dzieci wtedy moga mu zostac zabrane prawa rodzicielskie.

Jezeli jestes zwolniona to nie palcisz!!!! Musisz przynies z sadu zwolnienie na adwokata i proces sadowy. Czesto adwokat wystepuje o to zwolnienei w imieniu klienta, czasem klient musi pojsc sam i dostac w sadzie swoje.

To ze ty nei placisz nei znaczy ze adwokatka nie dostaje wynagrodzenia, przeciez panstwo jej za usluge placi ;) Radze zmienic adwokata, nie dosc ze nei dziala na rzecz klienta to jeszcze chce wyludzic pieniadze. Zaloze sie ze poszlas do polskiego adwokata? ;) ;)

• 0

#3 TAKA JEDNA

TAKA JEDNA

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisano dziś, 11:12

Oczywicie problemy z podpisywaniem dokumentow na leczenie tez sa powodem do ograniczenia wladzy rodzicielskiej, poniewaz stwierdza to fakt malego zainteresowania ojca losem dzieci oraz koniecznosc biegania po sadach aby sad zdecydowal za niego. Wiec tu moze sad dla waszego dobra ograniczyc mu wladze rodzicielska. Jka napislam radze zmienic adwokata ;)

• 0

#4 jogole

jogole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano dziś, 11:21

dziekuje za odpowiedz.On niby sadzi,ze chce widywac dzieci ...ale nie bedzie sie ostaral o to co mu sie nalezy;(...

czyli ze  ja  tezmoge zlozyc wniosek o uregulowanie widzen?Mowiono mi ,ze nie ,gdyz jest to wywieranie nacisku na ojca dzieci...

wlasnie chodzi mi o to,ze nie podpisujac dokumentow dziala na ich szkode. 

A adwokatke oczywiscie zmienie ..bo nie podoba mi sie jak prowadzi moja sprawe.

Wniosek o rozwod zlozylam w pazdzierniku i ani widu ani slychu co dalej ,pisze maile,ktore zostak´ja bez odpowiedzi,dzwonie i czej´kam tygodniami na odp.

Myslalam ,ze polska adwokatka to dobry pomysl.Znam niemiecki na tyle dobrze ,ze raczej nie mialabym problemu z niem .adwokatem ale stwierdzilam,ze nie wiem jak dalabym sobie rade " ze slownictwem  prawnym" a to za wazne sprawy by cos zle zrozumiec.

• 0

#5 TAKA JEDNA

TAKA JEDNA

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisano dziś, 11:31

No niestety, z wielu doswiadczen znajomych polski adwokat nie byl dobrym pomyslem,szybko zmieniali na niemieckich, wykonuja swoja prace szybko,summienie i w interesie klienta i nie wyludzaja zadnych pieniedzy jezeli jest sie uprawnionym do zwolnienia z oplat!!! Sami proponuja odpowiednie rozwiazania, skladanie wnioskow w sadzie i strategie. No a z rozwodami to roznie, kolezanka czeka juz 3 lata a to przez meza ,ktory nie wspolpracuje i nie dostarcza terminowo dokumentow o jakie prosi go sad co przciaga sprawe ;)

• 0

#6 jogole

jogole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano dziś, 11:44

podobnie jestu mnie .Nie reaguja na pisma:(....

Zastanawialam  sie kiedys nad tym ,czy dzieciom potrzebny jest "taki wzor",taki "ojciec",na ktorego nie mozna liczyc ,ktory przez tyle miesiecy nie dzwoni ,nie zabierze na lody i ktory jest w stanie sie nimi zajac _czyt.posadzic przed TV- kiedy ma wolny termin w grafiku...i chyba nie .

• 0

#7 Bonita

Bonita

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisano dziś, 11:57

Jak juz TAKA JEDNA pisal wyzej, ciezko Ci bedzie ograniczyc prawa rodzicielskie Twojemu bylemu, ale nie jest to niemozliwe! 

dziekuje za odpowiedz.On niby sadzi,ze chce widywac dzieci ...ale nie bedzie sie ostaral o to co mu sie nalezy;(...

czyli ze  ja  tezmoge zlozyc wniosek o uregulowanie widzen?Mowiono mi ,ze nie ,gdyz jest to wywieranie nacisku na ojca dzieci...

Wniosek o rozwod zlozylam w pazdzierniku i ani widu ani slychu co dalej ,pisze maile,ktore zostak´ja bez odpowiedzi,dzwonie i czej´kam tygodniami na odp.

Myslalam ,ze polska adwokatka to dobry pomysl.Znam niemiecki na tyle dobrze ,ze raczej nie mialabym problemu z niem .adwokatem ale stwierdzilam,ze nie wiem jak dalabym sobie rade " ze slownictwem  prawnym" a to za wazne sprawy by cos zle zrozumiec.

Zmieniaj adwokata i to czym prędzej!!! Z tego co piszesz, dysponujesz wystarczającą ilością "dowodów", na to, by sad orzekł wyrok na Twoja korzyść.

I jeszcze jedna dobra rada, choć może Ci się wydawać dziwna czy "brutalna": na wszelki wypadek, wszystkie najważniejsze rzeczy w sprawie, których kontaktujesz się z ojcem dzieci, załatwiaj przez adwokata lub co najmniej na piśmie. Jeśli teraz uważasz, ze to niekonieczne, nie znaczy, ze w przyszłości się nie przyda! ;) 

• 0

#8 iberte

iberte

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 707 postów

Napisano dziś, 13:11

Moja adwokatka jakos nie reaguje...nie wiem czy dlatego iz moja sprawe ma pokryc panstwo i nie do konca jej sie to oplaca czy z innego powodu....i jeszcze jedno pytanie ...Pracuje mna basis i jestem zwolniona z placenia kosztow sadowych ,jednak za 2 wizyty u mojej pani adwokat musze jej zaplacic 360 Euro...czy to "normalne"?

'Prosze o pomocne odpowiedzi ,

Z gory dziekuje

Nie jestes zwolniona z placenia kosztow sadowych.

PKH to jedynie pozyczka ktora bedziesz musiala splacic,jak Twoja sytuacja finansowa sie poprawi.

W Twoim wypadku ,adwokat ma jedynie prawo pobrac oplaty na wniesienie pozwu.

Oczywiscie ze mozesz zmienic adwokata w ramach PKH.

Zmienic mozesz jedynie, jezeli nie spowoduje to dodatkowych kosztow,lub adwokat nie wykonuje swej praca wlasciwie.To drugie bedziesz musiala wykazac.

• 0

#9 artkar

artkar

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano minutę temu

Zmień od razu adwokata. Bierz akta od niej i idź ale nie polaka.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

4 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych użytkowników

banita80, artkar, adrian1977, Aragornn