Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy dziecko bedzie moglo miec polskie imie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 lulu

lulu

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisano 19 02 2010 - 22:53

Czy moje dziecko bedzie moglo miec polskie imie, skoro urodzi sie w de? Ja jestem polka, tata niemcem ( i tez chce polskie imie). Ja sadze, ze moze miec w niemieckich dokumentach polskie imie jesli nie jest jakies obrazliwe. Nawet jezeli istnieje niemiecki odpowiednik. Dziecko bedzie miec (niestety) niemieckie obywatelstwo po tacie i polskie po mamie. Ale wszyscy mowia, ze to niemozliwe. Ja wponiedzialek pojde do urzedu sie dowiedziec, ale wiadomo jak to z niemieckimi urzednikami, roznie mowia.
  • 0

#2 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9002 postów

Napisano 19 02 2010 - 22:59

Oczywiscie, ze jest to mozliwe- dzieci tureckie, chinskie, dawnojugoslowianskie, i jakie by nie tylko, takie imiona maja, jakie rodzice im gwlim patriotyzmu wymyslaja. Jednakze zwrócilabym uwage, zeby imie nie bylo zbyt dziwne badz smieszne w Niemczech. Chlopiec Kamil troche dziwne, dziewczynka Maura tez jako katastrofe juz widzialam... "Gracina" tez bym nie dawala... :-D Wazne tez, zeby pasowalo do nazwiska- "Malgorcata" Schüttelhoff tez jakos dziwnie brzmi... A dzisiaj ma imieniny wedlug nk Bądzisław- hm...
  • 0

#3 czarna24

czarna24

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisano 19 02 2010 - 23:00

Lulu pewnie ze bedzie mogla miec Polskie imie....no chyba ze trafisz na jaka zolze w urzedzie....a jesli o obywatelstwo chodzi to do 18 roku zycia bedzie mialo dwa obywatelstwa a potem samo bedzie musialo zdecydowac ktore zostawic a z ktorego zrezygnowac....
  • 0

#4 lulu

lulu

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisano 19 02 2010 - 23:03

Dziekuje Wam bardzo :)
  • 0

#5 kasia.883

kasia.883

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 19 02 2010 - 23:23

Tu nie ma problemów z nadaniem imienia.Rok temu tez miałam taki dylemat,chciałam aby córka miała takie imię które tu i w Polsce wymawia się tak samo,ponieważ tu mieszkam ,a w Polsce mam większość rodziny.Poza tym dokumenty o wydanie aktu urodzenia wypisuje się już w szpitalu. Sun ma racje co do tureckich dzieci,niektóre maja takie imiona ze ciężko je w ogóle wypowiedzieć.Osobiście uważam ze dziecko powinno mieć takie imię aby nie miało z nim problemów przez cale życie. A co do obywatelstwa,to nie wiem czy tak od razu będzie miało dwa obywatelstwa. Moj mąż ma niemieckie obywatelstwo ,ja polskie a córka urodzona tutaj oczywiście automatycznie ma po tacie i polskiego nie ma, bo jeszcze nie wyrobiłam jej żadnych dokumentów z tym związanych.Starsza córka urodzona w Polsce ma dwa polskie i niemieckie po ojcu
  • 0

#6 Konto usunięte(24137)

Konto usunięte(24137)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 02 2010 - 01:12

Ja tez chcialem sie zapytac co to ma znaczyc ze (niestety)niemieckie obywatelstwo po ojcu??? Jesli Ci to przeszkadza ,to trzeba bylo isc do lozka z polakiem w polsce,moze wtedy nie padlo by to (niestety).Proponuje Ci daj mu na imie ZLOTOPOLSKI. General Ona sie nie wstydzi ,wazne ze dostanie Erziehungsgeld. Chociaz sa obecnie u polakow imiona na topie Klaus i Klaudia....hihihi
  • 0

#7 lulu

lulu

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisano 20 02 2010 - 01:40

Generale, poprostu niemieckie obywatelstwo nie jest mi do niczego potrzebne, a tylko czasami przeszkadza(np. podany z wyborem imienia). Dzis jestem z mezem w de, jutro moze bede w Polsce, albo np. Hiszpanii. Tam gdzie bede mieszkac, tam bede pracowac, placic podatki i bede przestrzegac prawa, ale w pewnych sprawach chce byc poprostu Polka, ja i moje dziecko. Bez wzgledu na miejsce zamieszkania. Co w tym zlego, ze chce,by moje dziecko mialo polskie imie i nazwisko. Nie musze sie wstydzic za siebie. A ty kolorowy pamietaj, ze nie kazdy tu na zasilku siedzi i tylko dla kasy tu jest. Nie oceniaj wg siebie innych ludzi. I zajmnij sie swoja sypialnia, a nie lozkiem innych. A Klaus to se susiaka nazwij, co by twojej Heldze latwo z wymowa bylo.
  • 0

#8 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9002 postów

Napisano 20 02 2010 - 01:52

Lulu... oj lulu... twoje dziecko... "Wasze dzieci nie są waszymi dziećmi. Są synami i córkami powołanymi do życia przez Życie. Przychodzą przez was, ale nie z was. I choć są z wami, do was nie należą. Mozecie im dac swoja milosc, ale nie wasze mysli, bo one maja swoje wlasne mysli. Mozecie dac ich cialom dom, ale nie ich duszom. Bo ich dusze zyja w Domu Jutra, którego wy nie mozecie odwiedzic, nawet w najsmielszych waszych snach." (Autor: Dżubran Chalil Dżubran (arab. جبران خليل جبران, znany także jako Khalil Gibran i Kahlil Gibran) Nie zapomnij o tym...nigdy.
  • 0

#9 Heiner-70

Heiner-70

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 20 02 2010 - 01:55

Lulu tez bym chcial wiedziec co to ma znaczyc (niestety), jezeli czujesz sie tak Polka to po co tu siedzisz? Jedz do Hiszpani tam czekaja juz na ciebie .
  • 0

#10 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9002 postów

Napisano 20 02 2010 - 02:00

Zycze ci lulu, zebys w przyszlosci "nie zawiodla sie" na dziecku- bo to moze byc dla ciebie ogromne rozczarowanie, ze córka byc moze, twoja "pro- polska polityke" bardzo gleboko miec bedzie- i co wtedy???
  • 0

#11 lulu

lulu

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisano 20 02 2010 - 02:04

Wyobraz sobie Heiner, ze sa ludzie, dla ktorych niemiecki paszport/dowod nie jest ambicja zyciowa. Moze dla Ciebie. Dlatego tak Cie dziwi fakt, ze mi wystarczy polskie. Co w ytm dziwnego. A mieszkam gdzie chce, bo mam do tego prawo. Za twoje nie zyje. A w tej Hiszpanii to czekaja, zebys wiedzial, mezowi tam proponowali kontrakt. Wiec wtedy co? Mamy sobie imiona na tamtejsze pozmieniac, bo tam akurat przebywamy. A moze zaraz hiszpanskie dokumenty wyrabiac? A pozniej znow inny kraj i nowe papiery? Mi tylko o to chodzi.
  • 0

#12 lulu

lulu

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2481 postów

Napisano 20 02 2010 - 02:10

Jasne sun, takich rzeczy sie nie wie. Dla scislosci, nie jestem nawiedzona patriotka. Ale skoro urodzilam sie w jakims tam kraju, za obywatelke ktorego sie uwazam, to dlaczego mam obracac swoje zycie do gory nogami i zawalac sie jakimis urzedowymi, niepotrzebnymi papierkami, bo akurat chwilowo w tym kraju nie przebywam.
  • 0

#13 Konto usunięte(24137)

Konto usunięte(24137)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 02 2010 - 02:12

ty sie lulu odemnie odp.....sz,,, mysle ze dla ciebie bedzie najlepiej sie bujac i lulac w innym kraju ,a nizeli Germany.Klausa nazwij sobie moze Twojego Deckmanna. Sypialnie to ja mam OK i tylko dla siebie mit Hängematten udd vm.KUMASZ,o to sie nie lulaj OK?? Mysle ze sie za nie dlugo z tad wy lulasz do Hiszpanii. Tylko zeby Ci tam nikt w kolejnej sypialni nie powiedzial "una pacha"Lula sie lulaj sie .
  • 0

#14 Konto usunięte(24137)

Konto usunięte(24137)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 20 02 2010 - 02:27

Widzisz lulu ,taka jestes madra ze az hej. Chcialem napisac do Ciebie na priv. Lecz widze ze lubisz narobic bigosu ,a potem zamykasz sie ze strachu .poprostu blokujac moje wejscie . Wiesz nalezysz do takich GROßMaul ,co wrzeszcza a potem zwijaja ogon pod siebie. Nie brudze sie takimi uzytkownikami MP.
  • 0

#15 misiek76

misiek76

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisano 20 02 2010 - 06:24

nie wiem kim jesteś niebieskoczerwony bo nie wnikam możesz być kim chcesz to nie moja sprawa ale muszę w tym wypadku stanąć po stronie lulu nie znam jej zupełnie tylko z nudów przeglądam wątki na forum i z tego co czytam to ty się jej czepiasz a nie ona ciebie więc może poprostu daruj sobie na przyszłość komentarze typu z kto z kim ma co robić tak samo jak tobie nikt nie mówi kim powinienneś być i co powinienneś robić możesz też pokazać odrobinę szacunku dla innych ludzi i pozwolić im mówić i robić co chcą nawet jeśli ci się to nie podoba na tym polega wolność wypowiedzi tobie jej nikt nie zabiera, więc może ty nie odbieraj jej innym a wracając do tematu na imie dziecka to możesz lulu bez problemu wybrać imię jakie chcesz i nie musi być wcale niemieckie pozdrawiam
  • 0

#16 Konto usunięte(392)

Konto usunięte(392)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisano 20 02 2010 - 08:49

Poszukaj czy tutaj znajdziesz imie twojego dziecka lulu. Normalnie z polskimi imieniami nie ma problemu: http://www.firstname...html/index.html http://www.beliebte-...amen.de/lexikon
  • 0

#17 Mon-ika

Mon-ika

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisano 20 02 2010 - 09:04

Nie mialam zadnych problemow zeby mojej corce nadac imie Iga, wiec nie sadze by byl u ciebie jakis klopot
  • 0

#18 pracacholik

pracacholik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisano 20 02 2010 - 10:17

Wypad do polski !!!!tam daj se polnische imie
  • 0

#19 kasia.883

kasia.883

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 20 02 2010 - 11:36

Tyle afery o jedno imię.Skoro w Polsce ludzie mogą nazywać dzieci o brzmieniu obcojęzycznym dlaczego tu miało być inaczej.Sprawa rodziców. Niektóre komentarze są po prostu żałosne :/Kobieta o rade pyta, a tu co??? Tak to właśnie jest z Polakami,zresztą nie wiadomo Polacy czy Niemcy? Bo skoro tacy zagorzali Niemcy ,to co robią na forum My POLACY!!!
  • 0

#20 kasia.883

kasia.883

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 20 02 2010 - 11:41

Ciekawe jakie imiona kryją się pod waszymi pseudonimami???A co niektóre nazwiska tez pewnie typowo niemieckie?! Macie odwagę się do nich przyznać?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników