Skocz do zawartości

Zdjęcie

MANDAT W NIEMCZECH Pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid198888

Dawid198888

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano wczoraj, 21:52

Witam Mój Szef Niemiec jadąc autem na niemieckich blachach,nabił sobie punktów i teraz fotoradar pstryknął mu zdjęcie o 45 km przekroczył prędkość mają mu zabrać na miesiąc czasu prawo jazdy.Wyszedł z Prośbą o pomoc gdzie wszystkie koszty by pokrył tylko czy mógłby wskazać że to nie on jechał autem tylko np Ja. i co dalej czy ktoś wie co by się stało dalej z tym mandatem,czy trafi do Polski jak tak to co może mi grozić w takim wypadku,jaka suma mandatu,lub puntky czy jak?proszę o szczere i mądre wypowiedzi.Pozdrawiam
  • 0

#2 LAWENKA

LAWENKA

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2130 postów

Napisano dziś, 08:16

Widocznie Twój szef sobie na to zasłużył, a jak oni mają fotkę i dojdą do tego że to ściema będziesz odpowiadał karnie za oszustwo. Jak Twój szef sobie miesiąc piechotką pochodzi, to może nauczy się jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego
  • 1

#3 madzia/k

madzia/k

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisano dziś, 08:17

nie napisze co o tym mysle, bo krew mnie zalewa:

• 200 EUR Bußgeld (zzgl. 20 EUR Bearbeitungsgebühr und 5,60 EUR Auslagen Verwaltung)
  • 2 Punkte in Flensburg
  • 1 Monat(e) Fahrverbot

http://geblitztworden.de/

• 0

#4 przepraszam

przepraszam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisano dziś, 08:46

Witam Mój Szef Niemiec jadąc autem na niemieckich blachach,nabił sobie punktów i teraz fotoradar pstryknął mu zdjęcie o 45 km przekroczył prędkość mają mu zabrać na miesiąc czasu prawo jazdy.Wyszedł z Prośbą o pomoc gdzie wszystkie koszty by pokrył tylko czy mógłby wskazać że to nie on jechał autem tylko np Ja. i co dalej czy ktoś wie co by się stało dalej z tym mandatem,czy trafi do Polski jak tak to co może mi grozić w takim wypadku,jaka suma mandatu,lub puntky czy jak?proszę o szczere i mądre wypowiedzi.Pozdrawiam

wiesz, twój szef to niech sobie szofera opłaci albo tobie da kasę za wożenie jego dupy a ty nie rób sobie problemów dla jakiegoś kutafona.

• 1

#5 przepraszam

przepraszam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisano dziś, 08:48

jeżdżę 5 lat autem po pl i po de i nie mam ani jednego punku. jak przekroczył limit punktów to może powinien się zastanowić nad tym jak jeździ i po to są właśnie te punkty. a nie frajera szuka co przejmie winę na siebie.

• 1

#6 przepraszam

przepraszam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisano dziś, 08:49

powiedz mu, że nie stać cię na problemy a jak jego stać to niech szuka innego frajera.

• 0

#7 cancri

cancri

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano dziś, 09:32

Ja uwazam, ze w Niemczech to jest bardzo dobra praktyka, ze odbieraja to prawo jazdy. Jezeli ktos przekracza predkosc o 45km, i to jeszcze w miescie (chociaz tu nie wiemy), to dla mnie w ogole powinien to prawko stracic na dluzej, bo to jest prawie podwojnie dopuszczana predkosc...

Nie sraj sobie w papierach, to nie jest Twoj maz, tylko szef, nie rozumiem brania odpowiedzialnosci za obca osobe trzecia. Szef rodziny nie ma, zeby ich prosic, tylko prosi pracownikow? 

• 0

#8 MexxM

MexxM

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisano dziś, 09:47

heheh jackpot 

a twöj szef jak mysli ze to lykna to jest debil 

teraz poröwnuja twarze na zdjeciach a z tego co piszesz to jego zdjec maja pod dostatkiem.

• 0

#9 milla22

milla22

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano dziś, 10:47

Jeśli to zdjęcie z fotoradaru jest wyraźnie to będzie Ci ciężko przyznać się za niego. Po pierwsze załóżmy, że weźmiesz winę na siebie to ty będziesz musiał oddać swoje prawko i jeśli nie jesteście do siebie podobni to wpadniesz, oraz z racji tego, że jesteś obcokrajowcem to punktów nie dostaniesz (przynajmniej w moim przypadku tak było) tylko dosyć wysoką karę pieniężna no i prawdopodobnie zabranie prawka nie na miesiąc tylko na 2 miesiące.  Ogólnie odradzam-miesiąc szybko minie :)

• 0

#10 eastwood

eastwood

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1053 postów

Napisano dziś, 13:49

heheh jackpot 

teraz poröwnuja twarze na zdjeciach a z tego co piszesz to jego zdjec maja pod dostatkiem.

Pewnie już sobie album założyli.

• 0

#11 przepraszam

przepraszam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisano dziś, 16:03

heheh jackpot 

zgadza się. mój szef ale to już kupę lat temu tez przekroczył limit punktów i podał, że to jego chłopaczek jechał wtedy autem- szef wyglądał jak laleczka czaki, lat jakieś 36 a chłopaczek od grila piękny jak posąg greckiego boga lat 20. no i przyszli ze zdjęciem i szukali szefa. nie wiem jak to się skończyło, ale na pewno nie lajcikowo. tylko, że ten szef to jeszcze był na tyle w porządku, że jeśli chłopaczek dostał jakąś karę to przejął ją na siebie. i w ogóle dużo chłopaczkowi pomagał. i faktycznie nawet auta użyczał. zresztą oni żyli jak rodzina. no ale zdjęcia przyszli sprawdzać, kto faktycznie jechał. po wieku im się coś już w papierach nie zgadzało i przyszli sprawdzić.

• 0

#12 Dings

Dings

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 987 postów

Napisano dziś, 16:54

Zdjecie, ktore przychodzi do nas wydrukowane z mandatem jest mikroskopijne w porownaniu z tym, jakie operator widzi na ekranie monitora. Przed 10-15 laty podlaczalismy do sieci maszyny wywolujace filmy z tych przydroznych Starkasten i mialem okazje zobaczyc ich prace. Porownujac dzisiejsza technike z ta z przed kilkunastu lat moge sobie zmiany w jakosci zdjec i mozliwosci wspolczesnych laboratoriow wyobrazic. Niech wiec wyobraznia autora watka lepiej nie opuszcza ;)

• 0

#13 Wit...

Wit...

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3860 postów

Napisano dziś, 17:38

Ten szef to taki maly kombinatorek, w dodatku bez odeagi cywilnej. Skoro sie nabroilo, to trzeba poniesc tego konsekwencje. Z pewnoscia stac go aby przez miesiac jezdzic taxi. Jak juz napisali moi przedmowcy, jesli chcesz uniknac klopotow, wloczenia sie po sadach i starcia z prokuratorem radze nie przyjmowac propozycji szefa.
  • 0

#14 Wladyslaw1958

Wladyslaw1958

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2265 postów

Napisano 2 minut temu

Ten szef to taki maly kombinatorek, w dodatku bez odeagi cywilnej. Skoro sie nabroilo, to trzeba poniesc tego konsekwencje. Z pewnoscia stac go aby przez miesiac jezdzic taxi. Jak juz napisali moi przedmowcy, jesli chcesz uniknac klopotow, wloczenia sie po sadach i starcia z prokuratorem radze nie przyjmowac propozycji szefa.

Tez tak sadze..mi pstryknelo w nocy a fotka wygladala jakbym u fotografa robil...nie sadze aby ci ktorzy opracowuja cala sprawe byli az tak naiwni aby nie zauwazyc ze cos sie nie zgadza..szef w DE a kierujacy pojazdem z PL...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

2 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych użytkowników

Wit..., madzia/k