Skocz do zawartości

Zdjęcie

kiedy zapisac dziecko do przedszkola?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 judith

judith

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 30 08 2007 - 00:30

Witam.chcialam sie dowiedziec kiedy trzeba zapisac dziecko do przedszkola,zeby niebyc pozniej rozczarowanym z powodu braku miejsc.
  • 0

#2 diana

diana

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 09 2007 - 18:27

w duzych miastach to ponoc rok lub dwa lata wczesniej zalezy od przedszkola i ilosci chetnych
  • 0

#3 judith

judith

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 06 09 2007 - 19:03

Dziekuje diana.W takim razie mam jeszcze troche czasu.
  • 0

#4 Katwe

Katwe

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 23 09 2007 - 12:16

Słyszałam również, że należy to robić wcześniej, jednak w praktyce, tu w Monachium, zapisy są zawsze w marcu. Terminy podawane są w prasie lokalnej. Najlepiej udać się wcześniej do wybranego przedszkola i zapytać o to, jakie mają zwyczaje.
  • 0

#5 blackmamba

blackmamba

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 10 2007 - 23:53

Ja bylam dzis zapisac dziecko do przedszkola. Moja mala ma prawie 2,5 latek. Sa jeszcze miejsca i wogole nie bylo problemow,jak niektorzy panike sieja...Mala pojdzie za rok do przedszkola
  • 0

#6 ciamber

ciamber

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisano 19 10 2007 - 13:20

chcialam zaznaczyc , ze zalezy to od landu w ktorym sie mieszka. i niestety panika czasami jest wskazana ! np. w Niedersachsen konkretnie! Lueneburg i okolice nalezy zapisac dziecko do przedszkola zaraz po urodzeniu. wtedy miejsce jest pewne! jakie misto takie obyczaje. Pozdrawiam
  • 0

#7 Konto usunięte(879)

Konto usunięte(879)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisano 24 10 2007 - 12:17

Mysle, ze to tez zalezy od tego do jakiej grupy chcesz dziecko oddac, czy na caly dzien, czy tylko np. do poludnia. Tu w Landshut (mimo ze to´niewielkie miasto) musialam sie niezle nagimnastykowac, zeby dostac miejsce na caly dzien. Poltora roku czekalam na to miejsce, a do tego trzeba bylo napisac pisemne oswiadczenie wyjasniajace sytuacje, ktora mnie zmusza do tego, by dziecko zostalo na caly dzien. Lecz jesli chodzi o ta opieke w przedszkolach, to jeszcze ujdzie. Prawdziwe problemy zaczynaja sie, jak dziecko trafia do szkoly. Na miejsce w Hort rowniez mozna sie tylko przez liste oczekujacych dostac.
  • 0

#8 judith

judith

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 26 10 2007 - 21:23

Ja rozwazam opcje oddania dziecka tylko do poludnia.Niechce go odrazu zucac na gleboka wode.Tymbardziej ze potem chce pracowac na pol etatu.Co o tym sadzicie.Jak wy oddajecie dziecko na caly dzien czy tylko do poludnia?
  • 0

#9 Konto usunięte(879)

Konto usunięte(879)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisano 27 10 2007 - 08:46

No to zalezy czy cie tylko pol dnia nie ma w domu, czy caly dzien. Mnie np. nie ma caly dzien w domu i to jest w sam raz taka calodniowa grupa.
  • 0

#10 Krystyna Bak

Krystyna Bak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 12 2012 - 22:45

Czy cos sie zmienilo w temacie ???
  • 0

#11 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 14 12 2012 - 22:46

ta , dzieci poszly na studia
  • 0

#12 zyta 1

zyta 1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisano 14 12 2012 - 23:30

Zmienilo sie Kryska, teraz Ty tez mozesz sie zapisać .
  • 0

#13 izolda

izolda

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 18 12 2012 - 10:37

Moj syn jest zapisany do przedszkola od poczatku na caly dzien. Dziecko mozesz zawsze szybciej odebrac. A co do pracy na pol etatu. Moze jakbys w jakies firmie juz dlugo pracowala, to mozesz rozmawiac na powrot na pol etatu od 8 do 12. Bo normalnie jak bedziesz szulala pracy w tych tylko godz. i to na Teilzeit to bedzie ciezko. Wszyscy chca osoby dyspozycyjne. Mowie to z wlasnego doswiadczenia. Chyba, ze na 400€.
  • 0

#14 Konto usunięte(196625)

Konto usunięte(196625)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisano 18 12 2012 - 14:02

Problemy sa z przedszkolem dla dzieci ponizej trzech lat.Dlatego ,ze duzo przedszkoli przajmuje dzieci od trzeciego roku zycia.Dla dzieci starszych niz trzy lata to nigdy nikt z mojich znajomych nie mial problemu z miejscem w przedszkolu.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników