Skocz do zawartości

Zdjęcie

pytanie o firme jedno osobowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniana

maniana

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 24 06 2008 - 17:35

mam takie pytanie bede zakladal firme jedno osobowa a bede pracowal jako produktion hilfe, i jak to wyglada, jak trzeba zalozyc ta firme wystarczy podac ze produktion hilfe czy jest jakas inna nazwa tego, i czy wystarczy mi jedna umowa czy bede musial szukac innych?? z gory dziekuje za odpowiedz
  • 0

#2 chariot

chariot

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisano 24 06 2008 - 19:20

Co jest wazne, co juz pisalam, musisz pracowac w kilku miejscach, bo takie sa warunki funkcjonowania firmy jednoosobowej.
  • 0

#3 luna999

luna999

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 24 06 2008 - 21:17

Bzdura. Mam firme i pracuje w jednym miejscu
  • 0

#4 chariot

chariot

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisano 24 06 2008 - 22:00

[cytuj="luna999"]Bzdura. Mam firme i pracuje w jednym miejscu[/cytuj] ... perfekcja w kolizji z przepisami... http://www.europa-mo...Haushaltshilfe/
  • 0

#5 Konto usunięte(4331)

Konto usunięte(4331)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisano 24 06 2008 - 22:03

[cytuj="luna999"]Bzdura. Mam firme i pracuje w jednym miejscu[/cytuj] no to ci zycze powodzenia podczas kontroli
  • 0

#6 luna999

luna999

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 25 06 2008 - 08:47

No OK rozumiem , pozorna samodzielność. A co w przypadku kiedy moja praca zajmuje mi 10 godzin dziennie , mam szukać jeszcze dodatkowej ????? Pozdrawiam.
  • 0

#7 maniana

maniana

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 25 06 2008 - 11:01

[cytuj="luna999"]No OK rozumiem , pozorna samodzielność. A co w przypadku kiedy moja praca zajmuje mi 10 godzin dziennie , mam szukać jeszcze dodatkowej ????? Pozdrawiam.[/cytuj] no wlasnie dobre pytanie, a jak zarejstruje firme jako produktion hilfe to te inne umowy moga byc tam na koszenie trawy czy cos takiego czy sie jednak do tego dowala??
  • 0

#8 chariot

chariot

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisano 25 06 2008 - 11:02

Luna, chodzi o to, ze normalnie firma nie pracuje u kogos po 10 godzin i pare dni w tygodniu.... chyba, ze dach pokrywaja... ale to tez nie miesiacami czy rok trwa!- tak pracuje jedynie pracobiorca, a na to potrzebujesz pozwolenia na prace, czyli innego papierka.
  • 0

#9 maniana

maniana

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 25 06 2008 - 12:11

A jak wyglada z ksiegowoscia takiej firmy jedno osobowej?? moge ja sam prowadzic i czy jesz to bardzo skomplikowane??
  • 0

#10 chariot

chariot

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisano 25 06 2008 - 13:01

Jesli dasz sobie rade, znasz sie na tym i owym, dlaczego nie... mozesz prowadzic. Robi mój stolarz tez.Hydraulikowi robi to jego slubna ;-)
  • 0

#11 maniana

maniana

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 25 06 2008 - 13:27

do Chariot dziekuje ze odpowiadasz na moje pytania;), mam jeszcze jedno pytanie czy jak zarejstruje gewrbe to moge robic rozne rzeczy chodzi mi o to ze jak bede zarejstrowany jako prdukcion hilfe czy jako hausmeister czy moge realizowac umowy nie zwiazane z tym tematem, naprawianie komputerow itp. to jako taki dodatek do zarobkow z gory dziekuje za odpowiedz
  • 0

#12 luna999

luna999

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 25 06 2008 - 13:37

[cytuj="chariot"]Luna, chodzi o to, ze normalnie firma nie pracuje u kogos po 10 godzin i pare dni w tygodniu.... .[/cytuj] Chariot , mój mąż tez ma Gewerbe i tylko u jednego pracodawcy . Pracuje codziennie po 12 godzin juz od 2 lat, wiec jak to sie ma do Twojej wypowiedzi?
  • 0

#13 chariot

chariot

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1406 postów

Napisano 25 06 2008 - 13:50

12 godzin dziennie od 2 lat jest niedopuszczalne, jesli pracuje u kogos! A czy rozliczenie z urzedem skarbowym juz robil? Ma sie tak, ze wedlug mnie, róbcie co chcecie, ja za was grzywny przeciez placic nie musze?! Polak tam zawsze madrzejszy od niemieckich przepisów, a potem placz i zgrzytanie zebów, bo "Niemcy niedobre".
  • 0

#14 mati1978

mati1978

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 25 06 2008 - 14:05

Odnosnie twojego ostatniego pytania maniana zeby wykonywc inne prace zwiazane czy to z tym co wykonuje hausmajster czy tez jak piszesz z naprawa komputerow musisz miec takze otworzona firme i posiadac karty ktore upowazniaja cie do wykonywania tego typu prac! Wiem poniewaz moj maz ma piec roznych kart i kazda z nich upowaznia go do pracy przy czyms innym ,jezeli wiec chcialbys wykonywac inne rzeczy nie zwiazane z produkcjon hilfe musisz sie postarac o rosrzezenie swojej dzialalnosci,zeby nie miec problemow!
  • 0

#15 luna999

luna999

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 25 06 2008 - 15:56

Chariot to nie tak , ze ja neguje Twoje odpowiedzi. Bardzo dziękuję za nie bo pewnie dzięki nim ja uniknę kłopotów , ale z moim mężem tak właśnie jest. Ma Gewerbe , jest podwykonawca dużej niemieckiej firmy i tyle właśnie pracuje. Rozliczenie robi mu co roku biuro rachunkowe wiec uważaliśmy ze wszystko jest ok.
  • 0

#16 mati1978

mati1978

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 25 06 2008 - 17:21

Luna999 nie wiem jak to jest w waszym przypadku ,ale moj maz majac gewerbe rozlicza sie co miesiac i oprucz tego takrze na koniec roku! Jezeli wykonuje prace jako podwykonawca w jakiejs firmie wowczas jest zwolniony od podatku poniewaz przez pewien okres jest to mozliwe majac oczywiscie odpowiedni papierek z finanzamtu,jezeli pracuje u osob prywatnych wowczas musi odprowadzac podatek tj.19%.Mial juz to szczescie ze na poczatku kiedy otworzyl firme tj.minelo jakies pol roku-mial kontrole i okazalo sie ze nie moze jako wlasnie firma jednoosobowa pracowac tylko np.dla jednej firmy(w ciagu tego czasu do kontroli mial np.4 rachunki od jednej osoby natomiast dwa pozostale od innych) obylo sie co prawda bez kary ,ale juz teraz wie jak to dziala! Slyszalam rowniez ,ze jezeli przykladowa firma ma zapotrzebowanie dajmy na to na danego pracownika,to wowczas szef czyli pracodawca moze wystapic do arbajzantu o to ze chce go zatrudnic,i jezeli sie to uda ( jezeli nie zglosi sie na to miejsce zaden niemiec) to wowczas taka osoba moze u niego pracowac normalnie bez przerwy,a po roku moze nawet ubiegac sie o pozwolenie na prace! Ale nie karzdy pracodawca tak robi niestety!
  • 0

#17 luna999

luna999

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 25 06 2008 - 17:47

mati1978 dziękuję :)
  • 0

#18 mati1978

mati1978

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 25 06 2008 - 18:29

Nie ma za co powodzenia!
  • 0

#19 maniana

maniana

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 25 06 2008 - 20:47

A jak te karty [cytuj="mati1978"]Odnosnie twojego ostatniego pytania maniana zeby wykonywc inne prace zwiazane czy to z tym co wykonuje hausmajster czy tez jak piszesz z naprawa komputerow musisz miec takze otworzona firme i posiadac karty ktore upowazniaja cie do wykonywania tego typu prac! Wiem poniewaz moj maz ma piec roznych kart i kazda z nich upowaznia go do pracy przy czyms innym ,jezeli wiec chcialbys wykonywac inne rzeczy nie zwiazane z produkcjon hilfe musisz sie postarac o rosrzezenie swojej dzialalnosci,zeby nie miec problemow![/cytuj] a jak te karty sie wyrabia?? przy rejestracji firmy czy sa jakies specjalne urzedy co je wydaja?? trzeba miec specjalne dokumenty `?
  • 0

#20 mati1978

mati1978

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 26 06 2008 - 00:58

zakladajac gewerbe powinienes dostac papier do HWK tzn.Handwerkskammer wypelniasz je wysylasz i przelewem na ich konto wplacasz pieniadze jak dobrze pamietam jest to 100 euro za jedna karte,po jakims czasie dostajesz karte lub karty do domu! Tak bylo w moim przypadku natomiast moj maz jezdzil do nich i zalatwial wszystko osobiscie,bo zalerzalo mu na czasie! Wszystkiego sie dowiesz tam gdzie otwierasz firme,powinni ci udzielic wszelkich niezbednych informacji! Taka karta jest jak tkz. identyfikator jest na niej napisane co mozesz wykonywac i ze pracujesz legalnie poniewaz masz gewerbe! Powodzenia!
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników