Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opieka okołoporodowa w Niemczech-prosze o pomoc.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 malwinas

malwinas

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:06

a ja mam pytanie w sprawie połoznej . jestem w 6 miesiącu dostałam juz adres hebammenpraxis i nie wiem w zasadzie po co tam iśc :) na ulotce która dostałam z adresem są rózne "zabiegi" dla kobiet w ciazy tzn m in akupunktura , szkoła rodzenia dla par ogólne informacje basen itd. jednak wiekszosc od 26 czy nawet 36 tyg ciązy. jak wyglada takie zgłaszanie sie u połoznych. idę i normalnie zapisuję się do niej jak do ginekologa ?? narazie ona w niczym nie jest mi potrzebna , bo o ciązy to sama czytam a na kurs dla par nie pujde bo mój mąż nie ma czasu na to. jak wygląda takie spotkanie z położną ?
  • 0

#42 gralka

gralka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:21

co do położnej to dzwonisz do którejś z pań z listy i się umawiasz, bo może juz nie mieć miejsc i dlatego pewnie dostałaś wcześniej liste. Ja mam położną i mam już akupunkturę. Prawdę mówiąc też poradziłabym sobie bez niej, bo mam juz 1 dziecko, ale to mój pierwszy poród tutaj i miałam mnóstwo pytań, a poza tym chciałam skorzystać z zabiegów, obejrzeć porodówkę itp. Położna na zabiegi przychodzi do mnie do domu i nic nie płacę, ani nie załatwiam z AOK, wszystko ona zgłasza. Po porodzie przyjdzie oglądać pępek, zółtaczkę, mnie itp. Na kurs dla par też nie chodzimy, bo nie mamy czasu, ja zresztą mam za 2 tyg termin, ale dzięki spotkaniom z moją położną mamy mniejszego stresa- zwłaszcza mój mąż i wiem czego się spodziewać rodząc tutaj. Myślę, że warto skorzystać z takiej opieki, tym bardziej że nie musisz praktyczniie nic przy tym załatwiać. pozdrawiam.
  • 0

#43 Aga28

Aga28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:24

nie wiem jak jest z akupunktura i basenem ale jesli chodzi o spotkanie z polozna to naogol jest to spotkanie grupowe i odbywa sie na zasadzie szkoly rodzenia,czyli typowe przygotowanie do porodu.musisz do niej zadzwonic i ona organizuje cala grupe kobiet i ustala terminy spotkan.czasami mozna umawiac sie indywidualnie,zalezy od poloznej.ja z tego przywileju nie korzystam,bo uwarzam ze jest mi to nie potrzebne.bylam w szpitalu w ktorym bede rodzila i pytalam sie czy takie szkolenie jest potrzebne.pielegniarka mi powiedziala z usmiechem ze teoria to jedno a w praktyce i tak wszystko wyglada inaczej:)a cwiczenia rozluzniajace,miesnie kegla,czy oddechu mozna cwiczyc sobie samemu w domu jesli ktos ma ochote.
  • 0

#44 Aga28

Aga28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:27

gralka,a jak wyglada w tej sytuacji akupunktura i czemu ona ma sluzyc?
  • 0

#45 gralka

gralka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:35

akupunktura przyspiesza skracanie sie szyjki macicy i automatycznie poród trwa krócej, wi ec mama jest mniej zmęczona i szybciej może się zająć swoim dzieckiem- to tekst mojej położnej. przychodzi do mnie raz w tygodniu i wbija mi po 3 igły w każdą nogę- po dwie z zewnetrznej strony kolana i jedną od wewnętrznek na kostce. siedzę sobie potem wygodnie na kanapie z pól godzinki, pijemy kawke i gadamy. to kompletnie nie boli a nuż mi pomoże??? poza tym byłam ciekawa, jak to wygląda. a co do spotkań grupowych z położną to nie słyszałam, u nas są zawsze indywidualne. acha i jestem już zapisana na kurs ćwiczeń po porodzie- zawsze mozna trochę odetchnąć. i pewnie że można ćwiczyć w domu, ale ja mam zapał tylko na kilka dni a jak się zapiszę na kurs to już będę chodzic/
  • 0

#46 Konto usunięte(18582)

Konto usunięte(18582)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4155 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:38

Malwino zadzwoń do którejś Pań z listy i poprostu się umów...nie jest to wcale na zasadzie spotkań całych grup kobiet. Jest to indywidualne spotkanie z kobietą, która przed i po porodzie będzie doglądała Ciebie i maluszka. Zobaczysz szpital, salę porodową...dobrze mieć kogoś takiego. Nie musisz już teraz rezerwowac sobie połoznej, masz jeszcze trochę czasu. Ale jeżeli zdecydujesz się na jakąś konkretną osóbkę, lepiej zapisac się na termin, bo wkońcu one zapewne mają napięty grafik. Ja osobiście polecam "POSIADANIE" położnej, mimo iż 1 potomka mam już w domu, ale sprawdzanie pepka, żółtaczki u maluszka to bardzo duży plus wizyt domowych. Jak napisała Gralka wszystko do AOK zgłasza położna, warto więc zapisać się na basenik na przykład jezeli się ma czas i ochotę. Ago28 akupunktura w ciąży pomaga usunąć występujące często w czasie ciąży bóle krzyża. Stanowią one dobre uzupełnienie tradycyjnie stosowanych metod.
  • 0

#47 Aga28

Aga28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 16 03 2010 - 14:57

dzieki dziewczynki za informacje o akupunkturze.a jesli chodzi o polozne,to moze zalezy to od regionu.ja jak jeszcze mialam zapal do tego szkolenia to jak dzwonilam to mi powiedzialy,ze akurat skonczyly ze swoimi grupami i nastepne zaczynaja,albo krotko przed moim terminem porodu,albo juz po.ja bylam wtedy w 22tg albo 23tg(nie pamietam dokladnie)jedna mi zaproponowala indywidualne o ile bede miala jakies skierowanie od lekarza(w tedy placi kasa chorych)lekarz mi powiedzial ze on o takim skierowaniu nic nie wie i to zalezy od hebammen.po tym stwierdzilam ze juz tego nie potrzebuje:)do cierpliwych nie naleze:(
  • 0

#48 malwinas

malwinas

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisano 16 03 2010 - 15:12

dzięki dziewczyny :) ja dostałam ulotkę na której są tylko nazwiska Pan połoznych , bo to jest hebamm.Praxis. Niestety nie ma numerów do pan . Poprostu musze chyba tam isć i coś albo sami narzuca albo dadzą wybór pani połoznej. Jesli bedą to grupowe spotania to na pewno nie pujde bo nie znam na tyle jezyka a nie chce by inne babki się ze mnie smiały ze kalecze język :) I chyba pujde po wizycie u mojej ginekolog czyli po 26 tyg. Ja raczej chcę cc wiec tutaj te cwiczenia przed nie są za bardzo potrzebne , a po bardzo chętnie :) podobno akupunktura pomaga też jak kobiety mają bardzo opuchniete nogi w ciazy, jednak to tylko wyczytałam w necie .:)
  • 0

#49 Konto usunięte(18582)

Konto usunięte(18582)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4155 postów

Napisano 16 03 2010 - 15:38

Malwino moja położną mi poleciła moja gin. Też jeszcze mam ciężko z językiem więc wybrałam polską hebame. Skąd jesteś z de?? Ago skierowanie do połoznej?? też pierwsze słyszę a mam kilka kolezanek w de w ciąży rozsianych w różnych landach...ja mojej położnej musiałam tylko kartę z AOK pokazać:) spisała numer i całą resztę załatwiła ona...
  • 0

#50 Konto usunięte(18582)

Konto usunięte(18582)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4155 postów

Napisano 16 03 2010 - 15:39

Więc Malwino jednak cc?? witaj w gronie...:)
  • 0

#51 malwinas

malwinas

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisano 16 03 2010 - 17:30

Lili ja jestem z okolic Osnabrucka z małej miejscowości. Dostałam adres Praxis po tym jak ginka zapytałam gdzie dokładnie mieszkam dala chyba ze wzgledu na lokalizację , mimo ze małe miasto. :) No z językiem się dogaduję bo jestem tu tylko z mężem i sobie radze ale w gronie innych Pań to ktoś mógł by sie ze mnie śmiac bo nie mówię super stylistycznie mam tego pełną swiadomość :) A już kilka razy usłyszałam ze mogła bym się lepiej nauczyć jezyka od pan w urzedzie ale ...:) U mnie nie ma polskiej położnej ,może jakies co po rosyjsku mówią bym znalazła ale to mi niewiele pomoże:) Tak chyba cc oczywiście jescze nie rozmaiwaiłam z lekarka ale jesli sie zgodzi i nie bedzie widziała przeciwskazań to tak,:)
  • 0

#52 Konto usunięte(24293)

Konto usunięte(24293)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1441 postów

Napisano 16 03 2010 - 18:12

Ja do mojej poloznej zapisalam sie Jak bylam w 4 miesiacu!!! Dobre polozne Sa rozchwytywane i dlatego dali ci wczesniej Liste. Ja spytalabym sie kogos zaufanego ktora polozna jest kompetentna! One Maja grafiki i Jak na Ten czas bede mialy juz duzo podopiecznych to cie w opieke nie wzma. À dobra polozna to na wage zlota !!!
  • 0

#53 ladyblue

ladyblue

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1567 postów

Napisano 16 03 2010 - 20:43

Malwinas im więcej będziesz między ludźmi tym lepiej nauczysz się języka, kto się z kaleczenia mowy śmieje jest po prostu głupi...a panie w urzędzie powinny Ci pogratulować ,ze załatwiasz sprawy sama a nie mieszkając tutaj korzystać z pomocy tłumacza:)
  • 0

#54 fionaa

fionaa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisano 16 03 2010 - 21:33

Malwinas mozesz byc tylko z siebie dumna ze jestes odwazna kobieta,idziesz i zalatwiasz wszystko sama.Pamietaj ze nic innego tylko obcowanie z ludzmi pomoze Ci najszybciej nauczyc sie jezyka. Jezeli chodzi o polozne to naprwde bardzo wiele jest polek,u mnie przychodzily ale dopiero po porodzie do domu co jakis czas,a przez ciaze to gin mnie prowadzil a nie polozna.
  • 0

#55 Konto usunięte(18582)

Konto usunięte(18582)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4155 postów

Napisano 17 03 2010 - 08:22

Fiono ciąże zawsze gin prowadzi...położna może na Twoją prośbę zapisać Cię np. na basen czy akupunkturę:) czy na ćwiczenia po porodzie... to z położną ustalasz np. termin cc. http://www.hebammensuche.de może tutaj znajdziesz jakąś polke:)
  • 0

#56 Aga28

Aga28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 17 03 2010 - 11:07

Lili24th,dla mnie i moojego lekarza tez bylo to dziwne:)jesli chodzi o ustalany np wczesniej kurs z grupa kobiet nie byloby problemu.problem byl z indywidualnym przygotowaniem.moze po prostu trafilam na leniwa bzdzagwe:)teraz z reszta to i tak juz nie wazne.po porodzie i tak prawdopodobnie wezme hebammen z regionu szpitala w ktorym urodze.dostalam inna liste w piatek.
  • 0

#57 fionaa

fionaa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisano 17 03 2010 - 11:44

Lili24th w moim przypadku z polozna mialam doczynienia dopiero po porodzie jak juz bylam w domu. W moim praxis wszelakie terminy czy zapisy dotyczace przygotowan do porodu robilo sie w Auskunftsstelle,hebamy nic takiego nie robily,basen czy akupunktura to tez wykonywaly odpowiednie osoby,ale nie hebamy......nie wspomne juz o indywidualnym przygotowaniu,chyba ze ktos zna prywatnie taka polozna,to byc moze.
  • 0

#58 chanell2009

chanell2009

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisano 12 04 2010 - 14:53

Podbijam troche temat, bo nadal nic nie wiem... Otoż, przypomne mamy 2,5 letnie dziecko, w maju urodzimy drugie. jestesmy tutaj sami, nie mamy nikogo, kto moglby przyjechac i nam pomoc... pytalismy w pracy meza i tam moze na czas porodu dostac tylko urlop wypoczynkowy w ymiarze dwoch tygodni. ten urlop ma byc juz zgloszony., a co jesli dziecko urodzi sie po terminie? Po urlopie mojego meza, kto zajmie sie naszym dwulatkiem w domu? Ja juz nie mam sił, lekarz tez nie wie, mam pytac w AOK, a tam mi oferuja jakas babe, moje dziecko nigdy nie zostalo z nikim obcym, nie chce i nie moge soatwic ja z kims obcym na caly dzien, gdzie maz bedzie w pracy a ja w szpitalu! plakac mi sie chce bo sytuacja jest dziwna, czy trzeba brac lewe zwolnienie od lakraza, ze niby meza cos rozbolalo, zeby zapewnic opieke starszemu dziecku?
  • 0

#59 malwinas

malwinas

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisano 12 04 2010 - 15:05

chanell faktycznie nie za ciekawie z ta opieka nad dzieckiem drugim to nie wiem jak jest. Ale faktycznie oferują opiekunki. Ja mogę ci powiedziec ze tez jestem sama mało tego mój mąz nie może dostać wolnego nawet dnia!! to i tak masz lepiej , bo twój może 2 tygdonie. dziecko po terminie to chyba jedynie kilka dni . wiec i tak załapie się na ten wolny czas co mu sie nalezy.
  • 0

#60 chanell2009

chanell2009

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisano 12 04 2010 - 15:08

to moze polaczymy sily, ja pomoge Tobie w tym czasie, a Ty mnie... :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników