Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie niemieckie, leczenie w Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 danek8210

danek8210

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 19 01 2010 - 15:33

Witam wszystkich. Czy moge prosic o odpowiedz na nastepujace pytanie: Czy pracujac tutaj i posiadajac ubezpieczenie niemieckie moge leczyc sie w Polsce zamiast tutaj? Nic powaznego to nie jest, chociaz zabieg wymaga pobytu w szpitalu. Od razu uprzedze ze nie licze na odpowiedzi z innej epoki w stylu "ale przeciez tu bedzie lepsza opieka" badz "lepiej zeby sama operacje zrobic w Niemczech". pytam tylko czy z pozycji obywatela UE pracujacego w Niemczech moge leczyc sie w Polsce. Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje
  • 0

#2 dimix

dimix

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1743 postów

Napisano 19 01 2010 - 15:37

Leczyć Raczej Nie,tylko pomoc w razie nagłego zachorowania,lub wypadku morze zostać udzielona ci pomoc w Polsce,lub do czasu,kiedy będziesz w stanie zostać sam,lub przez firmę odtransportowany do Niemiec. Pozdrawiam.
  • 0

#3 Konto usunięte(24541)

Konto usunięte(24541)

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 01 2010 - 16:24

Nie dostaniesz w Polsce żadnego skierowania i nie zrobią Ci operacji. Tylko nagłe wypadki i SOR. Na inną opiekę nie masz co liczyć. Chyba, że ubezpieczysz się także w Polsce. Ja próbowałam umówić sie na wizytę do lekarza z nr AOK... zapomnij Pozdrawiam
  • 0

#4 bucanero

bucanero

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisano 19 01 2010 - 16:37

danek8210, podale link do NFZ, gdzie dokadnie wszystko przeczytasz: http://www.nfz.gov.p...r=716&czartnr=1 Ja przy okazji dowiedzialam sie cos interesujacego. Mianowicie jest napisane, ze leki po okazaniu w aptece Karty Europejskiego ubezpieczenia nabywa sie wg obowiazujacych stawek w PL. To ci nowosc ! W siepniu bylam w Polsce, zachorowalam i zmuszona bylam wykupic leki wg stawki 100 % .W sumie zaplacilam ok 300 zl ! Jest juz za pozno, ale jutro dzwonie do Departamentu Współpracy Międzynarodowej zeby to wyjasnic! Wyglada na to,ze mnie naciagneli w aptece :(
  • 0

#5 martuspa

martuspa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 19 01 2010 - 17:15

Nie placisz w Polsce ubezpieczenia, nie masz darmowej opieki... tylko w przypadku naglego wypadku mozesz liczyc na pomoc, tak jak Ci napisal Chomiczek. Nie ma sie co dziwic bo w Niemczech jest tak samo ><< jedynie co mozesz zrobic to zarejestrowac sie w Urzedzie Pracy jako bezrobotny i otrzymasz ubezpieczenie; a swoja droga polscy lekarze sa czasami o niebo lepsi niz tutaj, pozdrawiam i zycze powodzenia:)
  • 0

#6 martuspa

martuspa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 19 01 2010 - 17:40

Bucanero:) Podam Ci przyklad mojej kolezanki, która pracowala w Niemczech i tez sie rozchorowala, musiala wykupic zastrzyki na kwote okolo 65 euro i tez zaplacila w calosci pomimo, ze posiadala Karte europejskiego ubezpieczenia. Po powrocie do Polski rachunek przekazala do NFZ i zwrócili jej bodajze, juz dokladnie nie pamietam 5 lub 10% wartosci, po drugie w aptekach niezaleznie czy to jest w Polsce czy w Niemczech nie interesuje ich Twoja "Karta", Ty sama musisz zwrócic sie pózniejdo swojej Firmy ubezpieczeniowej o zwrot piuniedzy...
  • 0

#7 bucanero

bucanero

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisano 19 01 2010 - 17:47

martuspa, moje zdziwienie wzielo sie z lektury strony NFZ nt. Dostęp do opieki zdrowotnej podczas tymczasowego pobytu w Polsce "Jak uzyskać leki? Receptę może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego oraz lekarz niebędący lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego, jeżeli zawarł z Funduszem umowę upoważniającą go do wystawiania recept. Należy okazać w aptece Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub certyfikat zastępczy. Leki wydawane na podstawie recepty można nabyć: * po wniesieniu opłaty ryczałtowej - w przypadku leków podstawowych - 3,20 zł i recepturowych - 5 zł; * za odpłatnością w wysokości 30% lub 50% ceny leku (w przypadku leków uzupełniających); * za pełną odpłatnością - w przypadku leków spoza wykazu leków refundowanych." Wiem o tym co piszesz, ale NFZ podaje inna informacje, wiec mam zamiar to potwierdzic u zrodla :) Cały tekst tutaj: http://www.nfz.gov.p...r=716&czartnr=1
  • 0

#8 martuspa

martuspa

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 19 01 2010 - 18:01

Bucanero ja tez bym chciala zeby tak bylo, ale niestety w praktyce jest zupelnie inaczej...jezeli dowiesz sie cos konkretnego to napisz, ale przypuszczam, ze powolaja sie na wiele inne §-fy albo , ze Twój lek nie jest refundowany, zycze powodzenia:):)
  • 0

#9 bucanero

bucanero

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisano 19 01 2010 - 18:05

Martuspa :) Dam znac z pewnoscia !!
  • 0

#10 Rebecca

Rebecca

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 19 01 2010 - 20:51

Wiem ze jak wykupuje sie lekarstwa na recepte w Polsce dla dzieci to pozniej trzeba dac rachunek do Aok i zwracaja ale nie wiem, czy za doroslych, raczej nie .
  • 0

#11 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 19 01 2010 - 20:57

danek..najlepiej zapytaj sie w swojej ubezpieczalni..nie jestem ekspertem od ubezpieczen ale byla taka debata o leczeniu sie w Unii i chyba nie ma przeszkod prawnych..nie chodzilo o nagle wypadki tylko o planowane zabiegi..dla ubezpieczalni to nawet korzystnie jesli uslugi w innym kraju sa nizsze....
  • 0

#12 Waldemar1973

Waldemar1973

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4377 postów

Napisano 19 01 2010 - 22:30

Prosze przeczytac, to duzo wyjasni: http://www.misterinf...rung-im-ausland Pozdrowionka Waldemar
  • 0

#13 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 19 01 2010 - 22:56

danek, ja dam tobie dobra rade, najlepiej skontaktuj sie z twoja kasa chorych, kazda kasa ma rozne uklady, niektore maja umowy ze szpitalami i tylko tam sie mozesz leczyc, ale chetnie tez na to patrza jak sie leczysz za granica, bo tansze koszta, duzo znajomych robi np koronki, implanty w PL albo na wegrzech, bo tam jest taniej i kasa za to duzo mniej placi. Waldek, twoje intencje sa dobre, ale to tyczy raczej turystow, ktorzy maja auslandszusatzversicherung i ulegna wypadkowi.
  • 0

#14 Waldemar1973

Waldemar1973

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4377 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:06

Mareczekhh to ta odpowiedz: Im deutschen Krankenversicherungssystem gilt das sogenannte „Territorialprinzip“. Nach § 16 Abs. 1 Ziff. 1 SGB V werden somit lediglich Leistungen im deutschen Inland erbracht. Ausnahmen und Abweichungen von diesem Prinzip existieren bezüglich Ländern der Europäischen Union beziehungsweise des Europäischen Wirtschaftsraumes, sowie hinsichtlich von anderen Ländern mit „Sozialversicherungsabkommen“ (SVA), wobei jedoch Versicherungsleistungen oftmalig nur eingeschränkt gewährt werden.
  • 0

#15 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:13

mareczek..ja o tym tez pisalem..i mysle ze to jest mozliwe w ramach Unii..i dodatkowe ubezpieczenia nie sa potrzebne..najczesciej kto ma auto to juz ma takze takie ubezpieczenie Schutzbrief albo Adac..i ubezpieczenia sa dublowane jesli o skladki chodzi..a wyplaca tylko jeden..chyba ze sie myle...
  • 0

#16 Waldemar1973

Waldemar1973

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4377 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:16

cyganiatko to przeczytaj caly artykul.
  • 0

#17 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:25

Waldek..czytalem ale z tego nic nie wynika..to jest takie bla.bla..najlepiej sie zapytac w swojej Ubezpieczalni..nie chodzi o dodatkowe ubezpieczenie zagraniczne..ktore w Unii stracilo racje bytu..wciska sie to osobom ktore mysla ze beda zabezpieczeni na 200%..a czegos takiego nie ma....
  • 0

#18 Waldemar1973

Waldemar1973

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4377 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:30

Tam nie chodzi tylko o Prywatne i tesz nie o Auslandsreise Krankenvers. Chodzi ogulnie o ten § ktury wyzej napisalem. Znaczy ze nie wszystkie Koszty benda przez normalne Ubezpieczenie Zdrowotne zaplacone. I tesz nie jak sie chce w innym Kraju leczyc. Zaplacone bedzie tylko Jak sie cos w innym Kraju stanie, jakas choroba albo wypadek. A nieleczenie Choroby ktura sie juz tutaj ma....
  • 0

#19 cyganiatko

cyganiatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4416 postów

Napisano 19 01 2010 - 23:52

Waldek ..a ja cos slyszalem..iz w Unii to nie ma znaczenia ..wystarczy uzgodnic z Ubezpieczalnia..i jesli sie zgodzi to mozemy normalnie sie leczyc..czyli zabiegi i operacje..byla taka propozycja.i podobno nie bylo nic przeciwko..ale najlepiej dowiedziec sie u zrodla--gdybanie gdybaniem ..a to musi byc pewne....
  • 0

#20 mareczekhh

mareczekhh

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4873 postów

Napisano 20 01 2010 - 00:12

wiem, ze niektorzy na rehabilitacje/kuracje na Wegry czy do PL jezdza, kasa tez za to placi, wszystko jest do uzgodnienia...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników