Skocz do zawartości

Zdjęcie

mieszkanie socjalne - prosze o pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17566 postów

Napisano 18 02 2014 - 13:42

oczywiscie, ze miasta nadal posiadaja mieszkania socjalne ktöre w wiekszosci rozporzadzane sa poprzez Wohgenossenschaften albo Wohnbaugeselszaften (spöldzielnie)

aby takowe otrzymac potrzebny jes Wohnbereschtigungsschein. Wohneberechtigungsschein wystawia Wohnamt po sprawdzeniu mozliwowsci przydzialu w Magistart/Bürgerhaus

Na terenie Bingen, Ingelheim, Gau Algesheim jest wiele mieszkan socjalnych

Blacky, azebys nie umarl w niewiedzy, to ci zdradze, ze...

Wohnungsbaugesellschaft = Spólka budujäca domy mieszkalne

Wohnungsbaugenossenschaft = Spóldzielnia mieszkaniowa

A z mieszkaniami socjalnymi jest wrecz odwrotnie niz napisales, aczkolwiek autonomia komunalna idzie tak daleko, ze teoretycznie wszystko jest mozliwe. Z reguly jednak albo Wohnungsamt/Sozialamt wystawia petentowi, który spelnia ich wymogi, Wohngberechtigungsschein (tzw. WBS), oraz daje mu do reki liste adresów firm zarzädzajäcych takowymi "mieszkaniami socjalnymi". Rzadziej, aczkolwiek tak tez bywa, zarzäd miasta (np. Wohnungsamt) dysponuje (przydziela) mieszkaniami socjalnymi, które jednak pozostajä wlasnosciä i pod zarzädem ich wlasciciela (np. jakas Wohnungsbaugesellschaft albo Wohnungsbaugenossenschaft).

• 0

#22 halinka55

halinka55

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 02 2014 - 13:42

jak to co robia oni calymi dniami?przeciez szukaja pracy,i maz ma szanse dostac w bingen tylko chodzi im o mieszkanie,to jasne,nie????

• 1

#23 JagaHam

JagaHam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisano 18 02 2014 - 14:51

jak to co robia oni calymi dniami?przeciez szukaja pracy,i maz ma szanse dostac w bingen tylko chodzi im o mieszkanie,to jasne,nie????

I gdzie tej pracy tak szukają, ze nie moga oboje znaleźć? U znajomych za szafa?
  • 0

#24 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:19

Maz szuka pracy , ja wychowuje dzieci , tak piszecie jak by to bylo ze idziesz i prace na ulicy znajdujesz - myslicie ze my chcemy byc na utrzymani panstwa - to sie mylicie - sytuacja nas do tego zmusila .

Wiem ze sa mieszkania socjalne bo do bingen przyjechalo mlode malzenstwo dostali prace w Globus Lager i mieszkanie od burmistrza w urzedzie pracy facet mi wydrukowal o mieszkaniach socjalnych i tez u burgermeistra . Czepiacie sie jak nie wiem . Napisalam czy moze ktos cos takiego zalatwial - prosze o pomoc a nie oblewanie mnie blotem
  • 0

#25 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:21

Wszystko ci napisano: w niewielu miastach istnieja jeszcze mieszkania komunalne zarzadzane przez miasto. Ale czesto jest tak, ze takie mieszkania przysluguja tylko osobom zameldowanym na terenie tej gminy (czasem nawet wymagaja, zeby to zameldowanie bylo od przynajmniej 3 lat), bo to sa mieszkania dla "swoich" mieszkancow, a nie dla obcych. Jak chcesz wiedziec, co i jak, to przejedz sie to urzedu miasta w Bingen i sie dowiedz

• 0

#26 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:23

Tu sie zgodze, ale wiekszosc pytajacych mysli, ze poleci do miasta, a tam im "przydziela" takie mieszkanie, a oni wcale nic nie beda musieli robic w tym kierunku!

Nie ja tak nie mysle , ale trzeba wszystkiego prubowac
  • 0

#27 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:23

tu masz informacje na ten temat, to zajmuje 15 sekund, zeby to znalezc w internecie

http://www.bingen.de...ails/dl/30.html

• 0

#28 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:24

Ja jestem zameldowana 4 a moj maz 8 lat w jednym miejscu
  • 0

#29 Ania_FFM

Ania_FFM

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:24

Wohnungssuchende, die am freien Wohnungsmarkt keine Wohnung finden, können sich bei uns wohnungssuchend melden.

Die Stadt Bingen vermittelt an Wohnungssuchende öffentlich geförderte Wohnungen. Zum Bezug einer solchen öffentlich geförderten Wohnung muss der Wohnungssuchende im Besitz eines gültigen und der Wohnungsbindung entsprechenden Wohnberechtigungsscheins sein.

• 0

#30 Ania_FFM

Ania_FFM

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:25

http://www.bingen.de...ails/dl/30.html sprobuj tutaj :)

• 0

#31 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:26

Ja rozumiem moge pujsc do urzedu w morde mi przeciez nie dadza , ale myslalam ze tu ktos takiego zalatwial albo slyszal - moze wie jakie dokumenty sa potrzebne i wogole
  • 0

#32 Ania_FFM

Ania_FFM

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:27

oh juz widze ze pan Pogodniak mnie wyprzedzil :D

• 0

#33 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:27

ja_goda...Pogodniak podał Ci linka...tam jest wszystko napisane...poczytaj

#34 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:29

Sorry, ale ty jakas strasznie nieporadna jestes jak na osobe, ktora w tym kraju zyje od 4 lat.

Najpierw musisz wystapic o wydanie uprawnienia do mieszkania socjalnego, to sie nazywa Wohnberechtigungsschein (w skrocie WBS). To uprawnienie przysluguje tylko osobom o niskich dochodach, wiec te dochody trzeba udowodnic na papierze i urzad wyliczy, czy wam to przysluguje.

Na stronie UM Bingen tez jest czarno na bialym, jak ten WBS sie zalatwia

http://www.bingen.de...ails/dl/31.html

• 0

#35 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

@andr

naucz sie najpierw dokladniej czytac i cokolwiek zrozumiec bo jak widac trödno ci to wychodzi.

A twe jakies tam niepelne wyjasnienia nie sa mi w niczym potrzebne i myla tylko innych czytajacych

Wiele miast posiada mieszkania i jest mozliwosc ich otrzymania.

Ale czy kazdy pytajacy/szukajacy takowe otrzyma, to juz inna sprawa. Glöwnym czynnikiem jest wyjatkowa potrzeba no i troche szczescia.

@ja_goda

Idz do Magistrat/Rathaus/Rürgeramt i zlöz wniosek o wydanie WBS. Jesli takowy dokument otrzymasz, to tez masz mozliwosc otrzymania mieszkania od miasta ale zarzadzanego poprzez Wohngeselschaft, Wohngenossenschaft czy jak sie owe Geselschaften dzisiaj zwa: Immobiliengeselschaft.

Tam juz ci odpowiednio pomoga i napewno odnie mieszkanie dostaniecie.

Jest ich na waszym terenie wiele

#36 Ania_FFM

Ania_FFM

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 32 postów

no u nas w Frankfurcie trzeba zlozyc Antrag w Wohnungsamt dostajesz numer i czekasz na oferty,albo idziesz po spoldzielnich z tym numerekiem i dostajesz mieszkanie,ktore mozna dostac tylko z tym numerem z Wohnungsamt  :)

• 0

#37 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Notwendige Unterlagen sind:

• Vordruck "Einkommenserklärung"
  • Vordruck "Erklärung zu regelmäßigen Einnahmen"
  • Vordruck Unterhaltsleistungen
  • aktueller Steuerbescheid
  • aktueller Rentenbescheid / Rentenanpassungsmitteilung
  • Leistungsbescheid z. B. Arbeitslosengeld I, Arbeitslosengeld II, Grundsicherungsbescheid, BaföG-Bescheid, Krankengeld usw.

Außerdem sind uns die Personalausweise aller Haushaltsmitglieder vorzulegen. Antragssteller, die nicht die deutsche Staatsangehörigkeit besitzen, haben uns die Pässe mit dem Aufenthaltsstatus vorzulegen.

• 0

#38 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:36

@andr
naucz sie najpierw dokladniej czytac i cokolwiek zrozumiec bo jak widac trödno ci to wychodzi.
A twe jakies tam niepelne wyjasnienia nie sa mi w niczym potrzebne i myla tylko innych czytajacych

Wiele miast posiada mieszkania i jest mozliwosc ich otrzymania.
Ale czy kazdy pytajacy/szukajacy takowe otrzyma, to juz inna sprawa. Glöwnym czynnikiem jest wyjatkowa potrzeba no i troche szczescia.

@ja_goda
Idz do Magistrat/Rathaus/Rürgeramt i zlöz wniosek o wydanie WBS. Jesli takowy dokument otrzymasz, to tez masz mozliwosc otrzymania mieszkania od miasta ale zarzadzanego poprzez Wohngeselschaft, Wohngenossenschaft czy jak si
e owe Geselschaften dzisiaj zwa: Immobiliengeselschaft.

Dzieki bardzo za informacje w koncu jakies konkrety bo inni sie zachowuja jak bym byla z kosmosu i chciala milion € . Daje sobie rade w wielu sprawach ale dlaczego nie moge zapytac innych
Tam juz ci odpowiednio pomoga i napewno odnie mieszkanie dostaniecie.
Jest ich na waszym terenie wiele

• 0

#39 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:39

Pamietaj tylko, ze jak sie wprowadzicie do tego mieszkania socjalnego, maz dostanie dobrze platna prace i przekroczy limit dochodow, na ktore przesluguje mieszkanie socjalnie, to zaplacicie ewentualnie tzw. podatek wyrownawczy (Fehlbelegungsabgabe) = bedziecie placic za to mieszkanie wiecej niz osoby o niskich dochodach

• 0

#40 ja_goda21

ja_goda21

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 18 02 2014 - 15:44

To chyba jasne , nie ?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników