Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld co zrobic by wyplacili ?

kindergeld

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1373 odpowiedzi w tym temacie

#161 Fasola77

Fasola77

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 02 2014 - 22:56

Mam ogromna prosbe. Wpisujecie Państwo że dzwonicie tam a ja nie mogę nigdzie znaleźć telefonu do Bauzen. Jak ktos ma proszę mi podać. Albo na mp albo na mail sylwia2070@gmail.com

Dziekuje z góry. Ja czekam na Kindergeld od maja i mam juz dosyć . Wynajęłam teraz osobe do pomocy. Własnie dowiedziała się że z Kolonii wysłali moje papiery do Bauzen w czerwcu. Troche juz im zeszło ale babka z Kolonii stwierdziła że nie ma telefonu do Bauzen. Oni robia to specjalnie. Tłumaczenie było że ostatnio dużo Polaków przyjechało do Niemiec ale tyle miesiecy to jest przesada. Zgodnie z ich prawem maja na to miesiąc.

Proszę o nr telefonu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

dzwonienie nic nie pomoze. po pol roku pojechalam do bauzen.pani urzedniczka mowi ze nas nawet w komputerze nie ma  a dokumenty sa w magazynie. poszla do magazynu przyniosla  dokumenty  o i pojawily sie na burku po tygodnu decyzja i pieniazki do wyplaty. tel nie pomoga ani adwokaci.  najlepiej osobiscie

• 0

#162 Fasola77

Fasola77

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 02 2014 - 23:01

Witam! Ja mieszkam w Niemczech od września 2012 i ciągle czekam na kindergeld i wcale to nie jest tak jak ktoś pisał że w Baucen są wnioski Polaków którzy mają dzieci w Polsce pani w moim oddziale Fk powiedziała że od maja 2012 wszystkie wnioski Polaków są przekazywane do Baucen bo podzielili Europę wschodnią na oddziały w całych Niemczech ciągle tam dzwonię i słyszę to samo ze wszystko jest -bearbeitet- mam dwójkę dzieci więc już się tego troszkę uzbierało chyba zgłoszenia Sie do profesjonalnego biura o pomoc

Wystarczy pojechac tam osobiscie bo dokumenty sa w magazynie niestety. my ojechalismy mila urzedniczka przyniosla  papiery i wszystko zalatwione

• 0

#163 ewach5

ewach5

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 24 02 2014 - 08:14

i tak jej nie przysluguje ,nawet najlepsza firma nie pomoze 

i znowu zaczynasz -odczep się

• 0

#164 Edyta1972

Edyta1972

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 02 2014 - 11:55

Nie wiem jak ludziom udaje sie to szybko zalatwic,ja czekam 2 lata.Miesiac temu moj adwokat wyslal do nich list i narazie cisza.Nie wiem ile jeszcze bede czekac,nie ma na nich mocnych?

• 0

#165 Melanrz

Melanrz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:10

Poprostu dziecko zameldij w de i dostaniesz odreki.
  • 0

#166 cron

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1949 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:24

tylko licz sie z tym ze zameldowanie dziecka wiaze sie z pewnymi obowiazkami (chocby szkolnym)

#167 edi3315

edi3315

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:26

Ja tez czekalam bardzo dlugo na kindergeld, az sie wkoncu wkurzylam i wzielam sobie Radce prawnego napisala do nich jakies pismo i w ciagu miesiaca dostalam odpowiedz od Familienkasse i pieniadze wiec wszystkim ktorzy dlugo juz czekaja tez bym radzila tak zrobic...

• 0

#168 marika4

marika4

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:31

Ja czekam 10 miesięcy,od lipca  mieszkamy tu w de,dzieci chodzą tu do szkoły,a kindergeldu nie widać.

• 0

#169 Melanrz

Melanrz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:35

Bo zlozyliscie jak bylas w pl i niezaktualizowaliscie.
  • 0

#170 marika4

marika4

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:38

Bo zlozyliscie jak bylas w pl i niezaktualizowaliscie.

Tak złożyliśmy jak byliśmy w Polsce,ale dosłaliśmy im nasze meldunki i zaświadczenia,że dzieci uczęszczają tu do szkoły.

• 0

#171 Melanrz

Melanrz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:46

To nic nie zmienia. Musicie isc zarzadac aktualizaji.dosylac to mozna kartki na swieta.
  • 0

#172 marika4

marika4

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 25 02 2014 - 20:55

To nic nie zmienia. Musicie isc zarzadac aktualizaji.dosylac to mozna kartki na swieta.

O tym to nie wiedziałam.

• 0

#173 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 25 02 2014 - 21:05

Ja tez czekalam bardzo dlugo na kindergeld, az sie wkoncu wkurzylam i wzielam sobie Radce prawnego napisala do nich jakies pismo i w ciagu miesiaca dostalam odpowiedz od Familienkasse i pieniadze wiec wszystkim ktorzy dlugo juz czekaja tez bym radzila tak zrobic...

a tam, ja sama napisalam pismo i dokladnie po miesiacu i 5 dniach przyszla wiadomosc. bylam w tej sprawie u prawniczki i ta zazadala 80 euro za podobny list tylko z jej pieczatka. takze jestem 80 euro do przodu :)

• 0

#174 Charlotte :)

Charlotte :)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 25 02 2014 - 21:20

Witam.

Ja czekam już 15 miesięcy na kindergeld wnioski składał mąż jak ja  mieszkałam z dziećmi w Polsce a przeprowadziłam się z dzieciaczkami do De w sierpniu jesteśmy zameldowani od sierpnia 2013 dzieci chodzą tutaj do szkoły i przedszkola.Wysłałam im oczywiście zameldowanie i zaświadczenia ze szkoły oraz przedszkola i dalej CISZA :(

• 0

#175 Charlotte :)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 25 02 2014 - 21:22

Też myśleliśmy z mężem  o wynajęciu adwokata ale zażądał sobie 200 euro  za wystosowanie odpowiedniego pisma do familienkassy ale wątpie ,że coś to pomoże

• 0

#176 Charlotte :)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 25 02 2014 - 21:25

Szkoda nerwów !!!

• 0

#177 Melanrz

Melanrz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 939 postów

Napisano 25 02 2014 - 21:49

Nie wysyslajcie!!! DO urzeddu i zglaszac meldunki,od reki wpisza.

• 0

#178 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 25 02 2014 - 21:52

Też myśleliśmy z mężem  o wynajęciu adwokata ale zażądał sobie 200 euro  za wystosowanie odpowiedniego pisma do familienkassy ale wątpie ,że coś to pomoże

to zdzierstwo. idz moze osobiscie, moze wtedy jakos sie ustosuskuja. ja ostatnio zaczelam ich prosic aby na pismie mi przedlozyli, ze wszystkie dokumenty sa, ze to przez ich restrukturyzacje tak dlugo trwa.

• 0

#179 Charlotte :)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 25 02 2014 - 22:14

to zdzierstwo. idz moze osobiscie, moze wtedy jakos sie ustosuskuja. ja ostatnio zaczelam ich prosic aby na pismie mi przedlozyli, ze wszystkie dokumenty sa, ze to przez ich restrukturyzacje tak dlugo trwa.

Też tak myślę ,że to zdzierstwo 200 euro piechotą nie chodzi a jeszcze gorzej jak nic to nie pomoże :( 

Chyba też tak spróbuje może akurat  :)

• 0

#180 Charlotte :)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 26 02 2014 - 10:01

Aktualizacji? czyli złożyć nowe wnioski?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kindergeld

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych użytkowników