Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld co zrobic by wyplacili ?

kindergeld

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1088 odpowiedzi w tym temacie

#101 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 20 02 2014 - 15:12

tam macie tez na temat dzieci w Polsce ,ile kasy idzie na nich ,wiec to nie jest zaden nasz wymysł bo w tej chwili Niemcy rozwazaja wstrzymanie KG na dzieci zamieszkale za granica .

i wtedy dopiero podwyzsza KG (bo musza co 4 lata) na dzieci zamieszkale w DE jak zabiorą tamtym 

• 1

#102 Nikodema

Nikodema

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 02 2014 - 15:26

Wystarczy zadzwonić do Familienkasse Bautzen i uzyskać informacje z pierwszej ręki. 

• 1

#103 regina1973

regina1973

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 02 2014 - 16:07

Niemcy nie moga wstrzymac wyplaty KG na dzieci mieszkajace w POLSCE ,bo w calej unii musialo by tak byc a wtedy nie chcialbym zobaczyc reakcjii Polakow mieszkajacych w WB...

• 0

#104 malgorzata skica

malgorzata skica

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 02 2014 - 16:32

ja tez czekam na rozpatrzenie wniosku juz 15 miesiecy a dziecko urodzone jest w niemczech i tu mieszka

• 0

#105 malgorzata skica

malgorzata skica

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 02 2014 - 16:37

za kazdym razem kiedy dzwonie mowia ze sprawa jest w toku ale maja zbyt malo pracownikow a wnioskow jest duzo i ze nalezy sie corce kindergelt i ze go splaca od momentu kiedy sie urodzila ale trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i troche poczekac. Pytam ile jeszcze dziecko ma czekac? czeka juz prawie 1.5 roku. a mi cierpliwosc sie konczy.i chyba pojde z tym do adwokata tylko ze na razie nie mam zadnej odpowiedzi.

• 0

#106 Clivia

Clivia

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 20 02 2014 - 17:10

Jak na razie nie ma żadnych wiążących decyzji,więc nie wprowadzajcie zamieszania

• 0

#107 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 20 02 2014 - 18:15

cos ruszylo ,bo na forum prawnym juz tym co mieli wstrzymany KG od grudnia ze wzgledu na przeniesienie dokumentow  do Bautzen juz nadplacili niektorym dzis 

• 0

#108 tatapl2

tatapl2

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 20 02 2014 - 19:23

Do bez pomyslu na nick.  Co ty za pierdoly piszesz ze mam jakiegos komornika za nieslusznie placony KG. Tak mialem komornika ze nie slusznie dostalem ale jak bys czytala uwaznie to pisze ze po jakims czasie przyszlo pismo ze nie slusznie mnie o to posadzono i wszystko ok jest . Jak tak pracuja niemieccy urzednicy jak ty czytaja to wspolczuje tym ludziom z Bautzen. Nic sie tutaj nie dowiem trzymam kciuki za was wszyscy co macie dzieci w PL i czekacie na KG . Na prawde szkoda czasu i nerwow tutaj sie o cos spytac nikt nic dokladnie nie wie a wszyscy cos pisza . Spokojnie tej Pani tez nie sluchajcie ze juz KG nie placa jak dzieci PL sa akurat dzisiaj dostalem .Pozdrawiam

• 0

#109 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2070 postów

Napisano 20 02 2014 - 19:29

ty tatusiek pl, nie badz taki przemadrzaly. niby na jakiej zasadzie placa ci kg skoro jest to swiadczenie zalezne od dochodow? hyba ze hartz4 to twoj dochod? sie narobisz....

• 0

#110 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16723 postów

Napisano 20 02 2014 - 19:33

Nie wiem co oczekujesz? Nikt chyba z uzytkowników tego portalu nie pracuje w Familienkasse-Bauten, a nawet gdyby pracowal, to nie nie móglby potraktowac kogos poza kolejkä. Jak myslisz. ile musialbys posmarowac, azeby jakis urzednik ci "pomógl"?

• 0

#111 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 20 02 2014 - 19:40

ty tatusiek pl, nie badz taki przemadrzaly. niby na jakiej zasadzie placa ci kg skoro jest to swiadczenie zalezne od dochodow? hyba ze hartz4 to twoj dochod? sie narobisz....

bezrobotni tez otrzymuja KG na dzieci zamieszkale w DE z racji zamieszkania ,ale on z jakiej racji na dzieci w Polsce to ja pojecia nie mam,przeciez aby otrzymac swiadczenia na dzieci zamieszkale w Pl to trzeba tu pracowac odprowadzac podatki 

• 0

#112 marta34

marta34

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:04

nie wiem jak te rewelacje prasowe mają się do tego że pracownicy firmy mojego męza jak również pare znajomych mi osób niedawno dostało( mam na myśli okres 1 mce wstecz) wraz  z naliczonymi zwrotami ,  lub dostali decyzję i termin wpłynięcia kindergeltu nie inaczej jak na dzieci mieszkające w Polsce. Poza tym Anglia chciała, ale nie wiem czy mnie czytaliście wcześniej ze przewodniczący uni europejskiej powiedział że na razie nie zgodzi się na żadne zmiany, ponieważ rodzice pracują, płacą podatki a dzieci zamieszkują teren unii europejskiej i było by to nie zgodne  z prawem :) Poza tym jeżeli jestem tam co miesiąc, czy Pani urzędniczka , od razu by mnie nie spuściła  z wodą z klozetu, jeżeli by nam się nie należało, skoro w kolejce czeka tysiące podań do rozpatrzenia , myślicie że ona nie ma nic innego do roboty jak pez 3 lata ciągać kogoś o dokumenty jeżeli by mu się nie należało  bo dzieci mieszkają w PL, no weźcie to na zdrowy rozum???Nie wiem coście się tak uparli z tymi dziećmi mieszkającymi w Polsce, skoro nasi znajomi dostają , dostawali i nikt nie musi zwracać,,,:)

• 0

#113 marta34

marta34

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

nie wiem jak te rewelacje prasowe mają się do tego że pracownicy firmy mojego męza jak również pare znajomych mi osób niedawno dostało( mam na myśli okres 1 mce wstecz) wraz  z naliczonymi zwrotami ,  lub dostali decyzję i termin wpłynięcia kindergeltu nie inaczej jak na dzieci mieszkające w Polsce. Poza tym Anglia chciała, ale nie wiem czy mnie czytaliście wcześniej ze przewodniczący uni europejskiej powiedział że na razie nie zgodzi się na żadne zmiany, ponieważ rodzice pracują, płacą podatki a dzieci zamieszkują teren unii europejskiej i było by to nie zgodne  z prawem :) Poza tym jeżeli jestem tam co miesiąc, czy Pani urzędniczka , od razu by mnie nie spuściła  z wodą z klozetu, jeżeli by nam się nie należało, skoro w kolejce czeka tysiące podań do rozpatrzenia , myślicie że ona nie ma nic innego do roboty jak pez 3 lata ciągać kogoś o dokumenty jeżeli by mu się nie należało  bo dzieci mieszkają w PL, no weźcie to na zdrowy rozum???Nie wiem coście się tak uparli z tymi dziećmi mieszkającymi w Polsce, skoro nasi znajomi dostają , dostawali i nikt nie musi zwracać,,,:)

• 0

#114 marta34

marta34

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

• 0

#115 marta34

marta34

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:07

nie wiem jak te rewelacje prasowe mają się do tego że pracownicy firmy mojego męza jak również pare znajomych mi osób niedawno dostało( mam na myśli okres 1 mce wstecz) wraz  z naliczonymi zwrotami ,  lub dostali decyzję i termin wpłynięcia kindergeltu nie inaczej jak na dzieci mieszkające w Polsce. Poza tym Anglia chciała, ale nie wiem czy mnie czytaliście wcześniej ze przewodniczący uni europejskiej powiedział że na razie nie zgodzi się na żadne zmiany, ponieważ rodzice pracują, płacą podatki a dzieci zamieszkują teren unii europejskiej i było by to nie zgodne  z prawem :) Poza tym jeżeli jestem tam co miesiąc, czy Pani urzędniczka , od razu by mnie nie spuściła  z wodą z klozetu, jeżeli by nam się nie należało, skoro w kolejce czeka tysiące podań do rozpatrzenia , myślicie że ona nie ma nic innego do roboty jak pez 3 lata ciągać kogoś o dokumenty jeżeli by mu się nie należało  bo dzieci mieszkają w PL, no weźcie to na zdrowy rozum???Nie wiem coście się tak uparli z tymi dziećmi mieszkającymi w Polsce, skoro nasi znajomi dostają , dostawali i nikt nie musi zwracać,,, :)

• 0

#116 cron

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1949 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:13

przewodniczący uni europejskiej powiedział że na razie nie zgodzi się na żadne zmiany, ponieważ rodzice pracują, płacą podatki a dzieci zamieszkują teren unii europejskiej

unia to nie krolestwo , a przewodniczacy nie jest krolem. gosc nawet nie ma prawa weta

#117 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16723 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:23

Przepisy europejskie mówiä wyraznie, ze kazde panstwo moze swoje ustawy uchwalac wedle wlanego gustu i potrzeb, o ile nie bedä dyskryminowac innych obywwateli UE. Mozna jednak zmienic przepisy tak, by zaostrzyc warunki. Obawiam sie jednak, ze wówczas trzeba by bylo utrudnic dostep do KG dla mniej zamoznych rodziców.

• 0

#118 mariolawink

mariolawink

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:34

za kazdym razem kiedy dzwonie mowia ze sprawa jest w toku ale maja zbyt malo pracownikow a wnioskow jest duzo i ze nalezy sie corce kindergelt i ze go splaca od momentu kiedy sie urodzila ale trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i troche poczekac. Pytam ile jeszcze dziecko ma czekac? czeka juz prawie 1.5 roku. a mi cierpliwosc sie konczy.i chyba pojde z tym do adwokata tylko ze na razie nie mam zadnej odpowiedzi.

sorry, ja juz bym dawno byla u adwokata, unas po poodzie w ciagu 1 miesiaca potrierdzili wniosek, ale fakt jest, musza NADPLACIC od urodzenia

• 0

#119 Annalolop

Annalolop

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 02 2014 - 22:15

Witam! Ja mieszkam w Niemczech od września 2012 i ciągle czekam na kindergeld i wcale to nie jest tak jak ktoś pisał że w Baucen są wnioski Polaków którzy mają dzieci w Polsce pani w moim oddziale Fk powiedziała że od maja 2012 wszystkie wnioski Polaków są przekazywane do Baucen bo podzielili Europę wschodnią na oddziały w całych Niemczech ciągle tam dzwonię i słyszę to samo ze wszystko jest -bearbeitet- mam dwójkę dzieci więc już się tego troszkę uzbierało chyba zgłoszenia Sie do profesjonalnego biura o pomoc
  • 0

#120 Annalolop

Annalolop

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 02 2014 - 22:15

Witam! Ja mieszkam w Niemczech od września 2012 i ciągle czekam na kindergeld i wcale to nie jest tak jak ktoś pisał że w Baucen są wnioski Polaków którzy mają dzieci w Polsce pani w moim oddziale Fk powiedziała że od maja 2012 wszystkie wnioski Polaków są przekazywane do Baucen bo podzielili Europę wschodnią na oddziały w całych Niemczech ciągle tam dzwonię i słyszę to samo ze wszystko jest -bearbeitet- mam dwójkę dzieci więc już się tego troszkę uzbierało chyba zgłoszenia Sie do profesjonalnego biura o pomoc
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kindergeld

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników