Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld co zrobic by wyplacili ?

kindergeld

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1088 odpowiedzi w tym temacie

#41 maluczka

maluczka

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 02 2014 - 13:48

Ja złożyłam wniosek w grudniu i jeszcze czekam,prawdopodobnie decyzja ma przyjść z końcem lutego,początkiem marca.Powiedziano mi,że kindergeld zostanie nadpłacony od daty złozenia wniosku,oczywiście trzeba mieć zaświadczenie ,że w Polsce nie zostaje pobierane takie świadczenie...na prawdę trzeba cierpliwości.

• 0

#42 maluczka

maluczka

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 02 2014 - 13:50

Jas jak to chora ksiegowa ? Dobrze mowi za rok nazbieralo sie na 1 dziecko okolo 1000 E do wyplaty przez Familienkasse

wcale nie jest powiedziane,że tyle można dostać,jest warunek,by świadczenia nie pobierać w tym samym czasie w Polsce.

• 0

#43 lukasz641

lukasz641

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 19 02 2014 - 13:55

Witam Serecznie!

Jak wszyscy tutuaj mam problem z Kindergeld.

Pracuje w Niemczech od wrzesnia 2012. W lutym 2013 zlozylem wniosek i otrzymalem pismo o dostarczeniu dokumentow. Za trzecim razem udalo mi sie skompletowac wszystkie i otrzymalem pismo o przeniesieniu do Bautzen. Od marca 2013 moj syn jest juz tutuaj i chodzi do szkoly. Czy Bautzen jest dobra moja kasa czy juz teraz powinien nalezec do  Helmsted. Bo z tego co wiem to Bauzen jestdla dzieci mieszkajacych w Polsce. Chyba ze cos pomylilem. Czy juz ktos dostal z Bauzen Kindergeld i jak dlugo czekal??

Pozdrawiam 

• 0

#44 maluczka

maluczka

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 02 2014 - 13:57

Ja sobie rok czasu czekałam myslac, ze wszystko ok i nie dlugo dostaniemy KG. Niestety jak sie okazało- mojego wniosku nigdzie nie ma :( wszystko zalatwialam przez ksiegowa. Ktora polecił pracodawca meza. Teraz maz juz w niemczech nie pracuje a my nic nie dostalismy. Wniosek z tego taki jak masz cos zrobic zrob to sam

dobre.....zaraz pomyślałam o tym,ze to samo by mnie spotkało,gdybym to załatwiała przez szefa mojego męża....jego papiey też nigdzie nie docieraja he he

• 0

#45 marta34

marta34

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 19 02 2014 - 14:01

To Bauzen to jakieś nieporozumienie, zresztą Gizen też, my staramy się z mężem o kindergelt już prawie 3 rok, i ciągle coś wymagali, później zamikli całkowiecie , nie odzywając się 5 mce, więc pojechaliśmy osobiście, i wyobraźcie sobie chcą te same dokumenty co na początku:( Mąż nie ma zameldowania bo jest kierowcą i codziennie jest w innym miejscu , ale ma zaświadzcenie że mieszka na terenie firmy ,wiem że kilku kolegów z jego firmy na takich samych zasadach , bez meldunku dostali już zasiłek. Zresztą ponoć prawo unijne mówi że nie musi być meldunek, tylko miejsce pobytu w Niemczech! Nie wiem o co im chodzi, powoli tracę siły i cierpliwośc, teraz jeszcze kazali dostarczyć zaświadczenia że córka, która rozpoczęła studia ,a dorabia sobie, więc muszę dostarczyć zaświadzcenia że nie przekracza tych 20 h/ pracy tygodniowo,gdzie ona pracuje zaledwie 2 razy na meisiąc za śmieszne pieniądze:(...Chciałama się dowiedzieć czy ktoś tutaj na forum też jest kierowcą , który nie ma meldunku w niemczech tylko zaświadczenie o zamieszkaniu, i jak u niego potoczyła się sprawa?

Czy znacie jakieś akty notarialne, które mówią że meldunek nie jest wymogiem koniecznym?Bo gdyby był to koledzy męża nie dostaliby tego zasiłku w niemczech :)

Może mam ich postraszyć jakimś pismem przedsądowym, bo ile można to jest granie na zwłokę, podatki, rozliczenia wszystko jest legalne, umowa o pracę na stałe, ja z dziećmi w Polsce ale to nie ma znaczenia...Ludzie pomóżcie:( Przepraszam za błędy ale jak o tym myślę to mnie aż telepie...Dodam że teraz jeździmy do Bauzen osobiście co miesiąc , bo korespondencja z nimi to jakiś horror!!!

• 0

#46 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 19 02 2014 - 14:27

Ja również czekałem nieco ponad rok, moja księgowa była "uparta" i mieliśmy podobne problemy do wyżej wymienionych.

Ostatecznie otrzymałem Kindergeld za cały rok i otrzymuję regularnie przelewy co miesiąc od około 6 mc.

Ciekawi mnie jednak inna rzecz, bo przeczytałem na poprzedniej stronie następujący tekst i nie bardzo rozumiem i boję się że być może pobieram Kindergeld bezprawnie, mianowicie:

"zasiłek rodzinny w Niemczech (Kindergeld) przysługuje każdemu, kto pracuje legalnie na terenie tego kraju powyżej 183 dni lub prowadzi tam działalność gospodarczą. Należy się również osobom, które przebywają na zasiłku dla bezrobotnych. - Nie można jednak pobierać zagranicznego zasiłku, przebywając w Polsce. Konieczna jest również rezygnacja z zasiłków w Polsce – wyjaśnia Andrzej Jasieniecki,"

Oczywiście pracuję legalnie w Niemczech, mam Gewerbe ponad półtora roku, mam zameldowanie, tabliczkę z imieniem i nazwiskiem na drzwiach, w Polsce mam z narzeczoną wspólny meldunek gdzie również zameldowana jest nasza pociecha, itp. Ale wykonuję w Niemczech zlecenia raz w miesiącu które zajmują mi od dwóch do trzech tygodni, resztę czasu spędzam w Polsce (obijam się, cieszę córą :)). I nie bardzo rozumiem jak ma się mój pobyt w Polsce do powyższych słów P. Andrzeja Jasienieckiego? Nie pobierałem nigdy w Polsce żadnych zasiłków. Czy taka sytuacja jest ok?

Kolejna sprawa to kwestia ubezpieczenia zdrowotnego, mam obowiązkowe ubezpieczenie prywatnie w Niemczech ale to najtańsza opcja była i nie obejmuje innych krajów UE (mogę dopłacić ale pakiet świadczeń którymi jestem objęty jest słaby). Zastanawiam się nad opłacaniem dobrowolnych składek na ubezpieczenie zdrowotne w ZUS? Wyłącznie zdrowotne więc nie będą mi ani dziecku przysługiwały żadne świadczenia socjalne? Czy mogę spokojnie zgłosić się do takiego ubezpieczenia?

I ostatnia kwestia, nie do końca związana z tematem wątku: Już kilka razy zdarzało mi się iż proponowano mi w trakcie pobytu w Polsce wykonanie zlecenia na bazie umowy o dzieło, mam wolny zawód i to normalka.

Czy mogę podpisać w Polsce taki papier, czy powinienem z tego tytułu opłacić jakieś dodatkowe podatki w Niemczech?

I tutaj jest pewień błąd. To nie Ty, tylko matka dziecka powinna otrzymać KG. , poprostu osoba opiekująca się dzieckiem. Wyobraś sobie jak coś w przyszłości niewypali. To matka dziecka może żądać zwrotu Kg, jeżeli ono wpływa na Twoje konto. Pomyśl.

A Twoje ostatnie pytanie. Przecież musisz sie rozliczyć w Polsce jeżeli podejmniesz jakiekolwiek zlecenie. No i oczywiście musisz  rozliczenia z Polski przedstawić tutaj w d. i dostarczyć zaświadczenizaświadczenie

• 0

#47 Beatku

Beatku

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 02 2014 - 14:27

Niestety Bautzen pracuje strasznie powoli. Ja od 6 lat mieszkam w Niemczech, nie mam meldunku w Polsce, w tamtym roku w maju urodziłam córkę. W sierpniu dopiero uzbierałam komplet dokumentów i wysłałam. Od tego czasu ciągle czekam i nic :(

• 0

#48 juwena39

juwena39

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 02 2014 - 14:35

witam

ja rowniez czekam na KG zlozylam wniosek poczatkiem wrzesnia ubieglego roku . Mieszkam w Pl wraz z dziecmi a mąż pracuje w DE ..Mamy duzo dzieci wiec pewnie okres oczekiwania bedzie dosc dlugi zwlaszcza jak mam miec wyplacone za poltora roku wstecz. No coz...podobno oplaca sie czekac. Zasilek polski to jakas porazka , a skoro sie nalezy moim dzieciom bo maz placi tam podatki to dlaczego nie mozna skorzystac. 

Szkoda tylko ze tak dlugo to trwa.....:(

pozdrawiam serdecznie

• 0

#49 cron

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1949 postów

Napisano 19 02 2014 - 14:43

turczynka

#50 basiaa_36

basiaa_36

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 02 2014 - 15:56

Witam ja złozylam dokumenty w pazdzierniku 2013 i nadal czekam na wyplate :/

• 0

#51 Krzysztof842

Krzysztof842

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 02 2014 - 16:15

Witam,

mieszkam od 2004 w Niemczech. Od 2005 dostwalem KG. Jestem rozwiedzione i moj syn mieszka w Polsce u mojej bylej zony. Syn ma 19 lat i sie jeszcze uczy. Niestety od konca 2012 nie dostaje juz KG bo sie jakies przepisy zmienily. Jak dobrze pamietam , to musialby syn mieszkac u mnie alb moja byla zona sama musi sie ubiegac o KG. Przed miesiace dostalem podwyszke Alimentow i musze synowi 300€ co miesiac wysylac. To mnie prawie rujnuje. Ja czytam te wsze wpisy i wydaje mi sie, ze mimo wszystko mam jakas szanse KG dalej otrzymywac. Czy ktos ma moze jakas rade dla mnie?

Z gory dziekuje i pozdrawiam
  • 0

#52 ullalla

ullalla

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 02 2014 - 17:25

Niestety Bautzen pracuje strasznie powoli. Ja od 6 lat mieszkam w Niemczech, nie mam meldunku w Polsce, w tamtym roku w maju urodziłam córkę. W sierpniu dopiero uzbierałam komplet dokumentów i wysłałam. Od tego czasu ciągle czekam i nic :(

mhh a jakie potrzebna sa papiery do kindergeldu jesli dziecko sie urodzilo tutaj...tylko akt urodzenia i tyle!!!! mowisz chyba o kinderzuschalg,u a to co innego....

• 0

#53 xeo

xeo

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 02 2014 - 17:28

Witam, ja bez problemu otrzymałem KG. po roku czasu cierpliwego czekania sam zadziałałem i po dwóch tygodniach kasa na koncie a nie miałem nawet nadanego nr KG , jak ktoś jest zainteresowany pomocą to proszę o PW lub listel. Pozdrawiam oczekujących.

• 0

#54 chichros

chichros

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 19 02 2014 - 17:59

witam

Ja złożyłam wniosek 16.01 a 14.02 już miałam pieniądze na koncie. Dziecko pełnoletnie przebywa w Polsce.  Dokumenty jakie składałam to akt urodzenia, kopia zameldowania w Niemczech(moja), koipia rejestracji gewerby, zaświadczenie z finanzamtu a i zaświadczenie ze szkoły ze syn się uczy. Oczywiście wypłacone od dnia nabycia prawa do KG czyli za 15 miesięcy wstecz

• 0

#55 Nikodema

Nikodema

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 02 2014 - 18:00

Witam.Prowadzę działalność gospodarczą w DE (gospodyni domowa). Nie mam jeszcze nadanej grupy podatkowej. Dzieci mieszkają z dziadkami w PL. Czy w takiej sytuacji mam szansę otrzymać KG? Gdzie trzeba złożyć odpowiednie dokumenty i jakie są potrzebne.Jestem po rozwodzie.

• 0

#56 marta34

marta34

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 19 02 2014 - 18:47

xeo nie wiem jak ci się udało bez tego numeru, oni robią z nami co chcą, po prostu jakaś paranoja, ja 3 lata temu dostarczałam rozliczenia, umowy,cuda na koju  pity z 3 lat  a ta baba mi mów ze ona chce zaświadczenie męża o zatrudnieniu, gdzie przed oczyma ma umowy o pracę:( Ma zaświadczenie o podjęciu nauki na uczelni wyższej przez  córkę a żąda zaświadczenia o ukończenia liceum??? Przecież to jakaś parodja urzędu!!!! Ostani raz tam jadę z pokojowym nastawieniem, jeżeli znowu coś będzie wymyślane trzeba szukać pomocy prawnej, bo 3 lata starań to już przegięcie...

Ktoś tam widziałam pisał że 3 tyg pracuje i mieszka w Niemczech i 1 tydzień jest w Polsce, myślę że to żaden problem przecież możesz być na bezpłatnym urlopie.A ja ponawiam pytanie czy ktoś zna te dyrektywy unijne odnośnie zameldowania/ lub zamieszkania?

• 0

#57 Sekretara

Sekretara

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 19 02 2014 - 18:55

witam

Ja złożyłam wniosek 16.01 a 14.02 już miałam pieniądze na koncie. Dziecko pełnoletnie przebywa w Polsce.  Dokumenty jakie składałam to akt urodzenia, kopia zameldowania w Niemczech(moja), koipia rejestracji gewerby, zaświadczenie z finanzamtu a i zaświadczenie ze szkoły ze syn się uczy. Oczywiście wypłacone od dnia nabycia prawa do KG czyli za 15 miesięcy wstecz

Wierzyc mi się nie chce (miesiąc czekania???)-dotyczy 2014r???????

• 0

#58 dzidek.wro

dzidek.wro

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 02 2014 - 19:05

Ja złożyłem wszystkie wymagane papiery w styczniu 2013, póżniej co chwilę przysyłali wezwania do złożenia kolejnych dokumentów i gdy wydawało się że to już wszystko to w maju 2013 otrzymałem info o przeniesieniu moich (i wszystkich Polaków) do Baucen. Od tamtej pory KAMIEŃ W WODĘ. Od kilku miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim, pisałem w grudniu do nich prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia mojego wniosku w związku z chorobą i 3 uczących sie dzieci - do dzisiaj nawet nie odpowiedzieli :((((((

• 0

#59 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 19 02 2014 - 19:13

Gdzieś czytałam,że dzieciom mieszkającym poza DE,już nie wypłacają Kindergeld-u

#60 dzidek.wro

dzidek.wro

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 02 2014 - 19:23

w Bauzen jest juz specjalnie tak zrobione by ...to wszystko trwalo bardzo dlugo ..ale sa kruczki prawne by ich pogonic do 180 dni by wyplacali

Jak są takie to proszę o poradę bo ja czekam ogólnie już od stycznia 2013 i mimo próśb na piśmie nawet nie odpowiadają

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kindergeld

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników