Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld co zrobic by wyplacili ?

kindergeld

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1087 odpowiedzi w tym temacie

#461 Agawa9269

Agawa9269

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisano 27 03 2014 - 20:54

........Melanrz idź oglądnąć sobie Żwirka i Muchomorka,a nie siej paniki na tym forum :))) Co Ty? nie lubisz dzieci?

• 0

#462 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:03

w TV juz o tym bylo

Zehn Fakten über unsere Migranten
26. März 2014, 17:26 Uhr

Rumänen lassen sich oft Abschlüsse anrechnen, der Staat zahlt Tausenden Kindern in Polen Kindergeld. Wer ist der luxemburgische Deutschschüler? Fakten aus dem Zwischenbericht über EU-Ausländer. Von Jens-Peter Hiller

http://www.stern.de/...m_campaign=alle

• 0

#463 Agawa9269

Agawa9269

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:06

w TV juz o tym bylo

Zehn Fakten über unsere Migranten
26. März 2014, 17:26 Uhr

Rumänen lassen sich oft Abschlüsse anrechnen, der Staat zahlt Tausenden Kindern in Polen Kindergeld. Wer ist der luxemburgische Deutschschüler? Fakten aus dem Zwischenbericht über EU-Ausländer. Von Jens-Peter Hiller

http://www.stern.de/...m_campaign=alle

A po Polsku to brzmi???

• 0

#464 Miastowa80

Miastowa80

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:07

Ja skladalam w polowie stycznia tego roku!
  • 0

#465 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:10

Zwischenbericht über EU-Migranten

ze środy

http://www.bmi.bund....publicationFile

• 0

#466 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:13

a tu macie codzienne swieze wiadomosci dotyczace kindergeld dla migrantów 

http://news.feed-rea...d.html#10306834

• 0

#467 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:18

Der deutsche Staat zahlt über 90.000 ausländischen Kindern Kindergeld, obwohl sie gar nicht in Deutschland wohnen. Den größten Anteil macht dabei mit über 40.000 Kindern Polen aus. Über ein Viertel der polnischen Kinder, für die der Bund Kindergeld ausgibt, wohnen gar nicht zwischen Flensburg und Garmisch

• 0

#468 Charlotte :)

Charlotte :)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:21

a kiedy składaliscie wnioski  do FK pytam bo jestem ciekawa czy długo czekacie  bo czasem jak czytam te fora  to mam wrażenie że te wnioski które do nich przerzucono tam sobie leżakują a  rozpatrują te co dostają na bierząco  może sie myle  ale takie mam wrażenie

Witam.

Ja mam takie samo wrażenie my składaliśmy wnioski w grudniu 2012 roku ja byłam jeszcze wtedy z dziećmi w PL a w DE jestem od sierpnia 2013 i dalej nic!!! 

Ponad miesiąc temu byliśmy w naszej Familienkasie spytać się dlaczego to tak długo trwa skoro wszyscy mieszkamy w DE !!! Po naszej wizycie dostaliśmy list ,że wysłali list do Bautzen z prośbą o odesłanie naszych akt z powrotem do naszej  FK.Dzisiaj dzwoniąc tam dowiedzieliśmy się ,że nasza sprawa dalej stoi w miejscu i papiery tam sobie po prostu leżą i,że Bautzen nie daje odpowiedzi naszej FK!!!A znajomy z pracy mojego mężą składał  wnioski w listopadzie a żonę sprowadził w lustyczniu i już mają kaskę a też ich papiery były w Bautzen więc o co tu chodzi?Ręce opadają :(

• 0

#469 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:24

no i w koncu napisali w dokumencie powyzej kiedy moze obywatel EU stracic prawo pobytu w DE :)

• 0

#470 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:26

jak przez pierwsze 5 lat bedzie  bimbał na zasilkach ,,po 5 latach Ci pracujacy otrzymuja prawo stalego pobytu ... Daueraufenthaltskarte

• 0

#471 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:35

rząd federalny przedstawil plan w jaki sposob zamierza karac migrantow 

zakaz wjazdu i kontrole ubegajacych sie o Kindergeld 

strengere Kontrollen beim Kindergeld

• 0

#472 brunia

brunia

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:50

Witam.

Ja mam takie samo wrażenie my składaliśmy wnioski w grudniu 2012 roku ja byłam jeszcze wtedy z dziećmi w PL a w DE jestem od sierpnia 2013 i dalej nic!!! 

Ponad miesiąc temu byliśmy w naszej Familienkasie spytać się dlaczego to tak długo trwa skoro wszyscy mieszkamy w DE !!! Po naszej wizycie dostaliśmy list ,że wysłali list do Bautzen z prośbą o odesłanie naszych akt z powrotem do naszej  FK.Dzisiaj dzwoniąc tam dowiedzieliśmy się ,że nasza sprawa dalej stoi w miejscu i papiery tam sobie po prostu leżą i,że Bautzen nie daje odpowiedzi naszej FK!!!A znajomy z pracy mojego mężą składał  wnioski w listopadzie a żonę sprowadził w lustyczniu i już mają kaskę a też ich papiery były w Bautzen więc o co tu chodzi?Ręce opadają :(

tak jest ręce opadają, ile można, narzekamy na naszych urzędników ale jak widać tamtejszym też sie do niczego nie spieszy  my tak samo od grudnia 2012 czekamy   w maju papiery trafiły do Bautzen  i cisza podobno miało sie ruszyć po nowym roku  a jakośnie widać czy coś sie dzieje  osoby czekające dalej czekają i sie denerwują 

• 0

#473 bez pomysłu na nick

bez pomysłu na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:52

nic sie nie ruszy bo zaostrzyli kontrole ,ale wy chyba nie czytacie nic ,nawet planu ktory rzad przedstawil .tylko w kolo macieju to samo 

• 0

#474 brunia

brunia

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano 27 03 2014 - 21:55

jak przez pierwsze 5 lat bedzie  bimbał na zasilkach ,,po 5 latach Ci pracujacy otrzymuja prawo stalego pobytu ... Daueraufenthaltskarte

a ci którzy są  z polskiej firmy oddelegowani do DE i odprowadzają tam podatki  i dostają niemieckie ubezpieczenie też mają prawo do stałego pobytu

• 0

#475 kiwi*

kiwi*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 28 03 2014 - 13:01

Nasze papiery tez były w bautzen, dwa lata, miesiąc temu dostalismy pismo ,ze wysłali do naszej FK, bo od 7 miesiecy juz mieszkamy razem w DE, była cisza od tej informacji, dziś pojechalismy spytać się o co chodzi, dowiedzieliśmy sie,że nasze dokumenty zagineły:(

• 0

#476 Melanrz

Melanrz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisano 28 03 2014 - 18:23

Nie tracmy nadzieji ; ( przytulenie kg dla kazdego!!
  • 0

#477 Sekretara

Sekretara

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 03 2014 - 19:33

a kiedy składaliscie wnioski  do FK pytam bo jestem ciekawa czy długo czekacie  bo czasem jak czytam te fora  to mam wrażenie że te wnioski które do nich przerzucono tam sobie leżakują a  rozpatrują te co dostają na bierząco  może sie myle  ale takie mam wrażenie

Składaliśmy 15 grudnia 2013 roku

• 0

#478 brunia

brunia

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 67 postów

Napisano 28 03 2014 - 20:06

Składaliśmy 15 grudnia 2013 roku

my też składaliśmy 15 grudnia ale 2012   i nadal kazują czekać  tak że ja myśle  że na lipca tego roku to chyba nie ma co liczyć no chyba że sie coś zmieni

• 0

#479 ewach5

ewach5

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 30 03 2014 - 16:06

Powiedz mi musialas w polsce podbijac dokument w urzedzie meldunkowym ? MI kazali podbic w urzedzie w polsce a urzad mi nie chce podbic bo mowia ze maja zakaz.

Ja dokument mam podbity bez problemu

• 0

#480 koper78-79

koper78-79

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 31 03 2014 - 07:13

Ja czekam od 30 listopada 2012r biuro które się zajmuje dzwonili do Bautzen moje papiery są zeskanowane ale na opracowane muszę jeszcze czekać cierpliwie.Zobaczymy ile zajmie im to czasu
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kindergeld

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych użytkowników

Facebook (1), kulka85