Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierowcy zawodowi UWAGA! Kod 95 w prawie jazdy

kod 95 prawo jazdy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 djomlet

djomlet

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 02 2014 - 16:49

Uwaga Polacy jeżdżący w de na lkw - 10 wrzesnia 2014 wszyscy muszą mieć wpisany kod 95 w prawku ! macie pytania piszcie. jestem świezo po. pomoge wiedzą.


  • 0

#2 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 20:33

Nie chodzi o samo wpisanie. Kod 95 wpisywany zostaje wpisywany w prawo jazdy po udowodnieniu przez posiadacza prawa jazdy, ze odbyl szkolenie okrslone w BKrFQV (Berufskraftfahrer-Qualifikationsgesetz).

nie rozumiem,czyli musi przejsc szkolenie obowiazkowo w niemczech??prosze o dokladniejsze info


  • 0

#3 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 20:48

ok wit dzieki ja nie orientuje sie co do tego kursu,musze zapytac meza czy on co takiego ma czy bedzie musial zrobic!!!


  • 0

#4 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 20:49

Te szkolenia kwalifikacyjne (zakonczone egzaminem) oboaiazuja jedynie kierowcow zawodowych, ktorzy prawo jazdy klasy C1, C1E, C i CE uzyskali po 10.09.2009. Ci ktorzy uzyskali je przed tym terminem musza jedynie wziac udzial w 35 godzinnym szkoleniu uzupelniajacym.

Podstwa prawna: §3 i §5 BKrFQG (niemiecka adaptacja dyrektywy 2003/59/EG)

aaa czyli juz rozumiem,wiec musi odbyc szkolenie uzupelniajace!!!juz sie wystraszylam ze znow jakies schodki beda.


  • 0

#5 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 20:57

wlasnie przed chwila maz rozmawial o tym z kolega z polski,jak mu powiedzialam i jest takie cos jednak ze gdyby chcial zrobic to w polsce to moga zadac od nowa calego kursu psychotestow itd.poniewaz waznosc w polsce na to konczy mu sie wlasnie w tym roku,nie wiem jednak czy gdyby jednak chcial to zrobic tutaj to czy beda wtedy rowniez wymagali tego calego kursu czy tylko jednak te 35 godzin uzupelnienia,bo z tego co maz wie to chyba tutaj nie wymagaja takich badan??


  • 0

#6 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 20:58

Jezeli prawo jazdy uzyskal przed 10.09.2009 to musi odbyc jedynie kurs uzupelniajacy (bez egzaminu), trwajacy w sumie 35 godzin. Te szkolenia uzupelniajace (Weiterbildung) trzeba powtarzac co 5 lat.

tak szkolenie uzupelniajace,ale co jak ogolne te badania w polsce maja termin tylko do tego roku???


  • 0

#7 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 21:14

Nie wiem o jakie badania ci chodzi. Myslisz z pewnoscia o przedluzeniu waznosci prawa jazdy Kategorii C+CE, ktore od ponad 10 lat ma waznosc 5 lat. W celu przedluzenia trzeba odbyc badania lakarskie (dla kierowcow zawodowych) oraz badania okulistyczne. To przedluzenie prawa jazdy nie ma z tymi szkoleniami nic wspolnego.

nie nie o szkolenie mi chodzilo,nie o badania,doszlismy z mezem jednak ze bedzie musial je zrobic tutaj,a jak wyglada takie doszkolenie uzupelniajace,orientuje sie Pan moze cenowo??


  • 0

#8 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 21:22

a te prawo jazdy to on ma bezterminowo to tez nie wiem o co chodzi ze trzeba je przedluzac,on twierdzi ze nic przedluzac nie musi.


  • 0

#9 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 21:39

wydaje mi sie ze,pisze Pan to na podstawie prawa niemieckiego,bo te prawo jazdy ktore ma maz honorowane jest wszedzie patrza na date i jest ok.on wie lepiej ja sie nie znam chcialam tylko wiedziec co to ten kod jest.


  • 0

#10 eveline27

eveline27

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisano 06 02 2014 - 21:58

Niestety polskiego prawa nie znam

ta wiedza i tak jest duza,i wystarczajaca tutaj!!!


  • 0

#11 pablorad

pablorad

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 06 02 2014 - 22:12

W Polsce jest to samo,co 5 lat badania lekarskie + psycho i szkolenie okresowe.


  • 0

#12 Pao

Pao

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 747 postów

Napisano 28 06 2014 - 19:26

Tak tylko ulomny autor tegi postu niewie ze wpis 95 trzeba zrobic do 09.2016 a nie juz- debil
  • 0

#13 Pao

Pao

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 747 postów

Napisano 28 06 2014 - 19:28

Jestes debilu chyba swiezo po praniu muzgu! Wpis 95 trzeba miec do 09.2016 a nie juz. Jak go masz to sie ciesz a nie truj drugim po gaciach
  • 0

#14 elfiii

elfiii

    Member

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 06 2014 - 21:17

Czy może ktoś napisać jak jest naprawdę ? W sieci są różne informacje i już nie wiem? 2014r czy 2016r ?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników