Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca Loewe Zeitarbeit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Porcelain and the Tramps

Porcelain and the Tramps

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 02 2014 - 12:30

Cześć!

Jak w głównym temacie wątku, czy jest tutaj ktoś kto pracuje lub pracował poprzez Loewe Zeitarbeit na terenie Monachium? I może się wypowiedzieć na ich temat? Mój chłopak poszukuje pracy do BMW, ale właśnie w Monachium, bo do Dingola to trochę nam za daleko :P czy mają ogromne wymagania co do niemieckiego? TŻ zna niemiecki na poziomie A1/A2, ale generalnie dogadać się potrafi, ma również papiery na wózek widłowy.Czy warto się do nich fatygować? 

Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę :)

E.

• 0

#2 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 03 02 2014 - 13:35

wymagaja komunikatywnego z tego co wiem. I jak ma uprawnienia na wozek to dobrze...jakis plus zawsze, jest nawet na tym portalu ogloszenie do BMW...

#3 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 03 02 2014 - 13:37

Operator wózka widłowego w BMW Miejsce pracy: Niemcy, Bawaria, Dingolfing Obowiązki: Rozładunek i załadunek towarów, Udział w sprawnym funkcjonowanie magazynu, Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Wymagania: Uprawnienia do pracy na danym stanowisku, Doświadczenie w pracy jako operator wózka widłowego, Doświadczenie w pracy w magazynie, Znajomość komunikatywna języka niemieckiego. Oferujemy: Pracę w renomowanej międzynarodowej firmie, Niemiecka umowę o pracę (pierwsza na 6 miesięcy), Ubezpieczenie i gwarancje odprowadzania składek, Zakwaterowanie zapewnia pracodawca, Atrakcyjne wynagrodzenie ( podstawa+ premia). CV (mile widziane CV w języku niemieckim), drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@zeitmann.pl z dopiskiem OWW/BMW. Więcej ofert pracy: http://de.pgra.pl

#4 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 03 02 2014 - 13:37

niestety Dingolfing ale mozna zawsze zapytac o miejsce pracy w München ;)

#5 Dejw_1981

Dejw_1981

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 03 02 2014 - 13:57

Ja byłem w Loewe się zarejestrować i wiem że nie mają obecnie pracy w BMW, tak samo w beatronic'u. Z dogadaniem się chyba nie jest problem bo na produkcji pracuje mnóstwo Polaków jednak jeden z nich to mówił że oni sami mają w tygodniu dni wolne bo pracy nie ma obecnie tyle - ma ruszyć się coś od marca..

• 0

#6 Porcelain and the Tramps

Porcelain and the Tramps

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 02 2014 - 14:05

No właśnie, Dingol odpada, nasz znajomy pracujący tam znowu mówił że gdyby chciał właśnie tam, to mógłby zacząć pracę w ciągu niecałego miesiąca. Znowu Beotrenic odpada, stamtąd się odezwali do nas dopiero po 5 miesiącach gdzie ja już pracowałam i TŻ wówczas również. Przejedziemy się i zobaczymy jak to wygląda w Loewe na miejscu.

No nic, dziękuję za odpowiedzi :)

• 0

#7 matrixx35

matrixx35

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 03 02 2014 - 19:43

wymagaja komunikatywnego z tego co wiem. I jak ma uprawnienia na wozek to dobrze...jakis plus zawsze, jest nawet na tym portalu ogloszenie do BMW...

Ja np: mam uprawnienia na wózki widłowe i doświadczenie w ich obsłudze, ale nie znam za bardzo języka a też szukam pracy w DE. Bardzo chciałbym dostać się do BMW, ale tam wymagają język. Zauważyłem taką dziwną tendencję, że nie ważne czy coś umiesz, ważne że znasz język. Dla mnie to absurdalne, bo co z tego, że znam język jak nic nie umiem. Wiele razy to już zauważyłem i zastanawiam się o co tu chodzi.

• 0

#8 Dejw_1981

Dejw_1981

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 03 02 2014 - 20:47

matrix, a co za pożytek będzie miał z Twoich zdolności Twój pracodawca jeśli nie będzie mógł się z Tobą komunikować? logiczne?

• 0

#9 lulka82

lulka82

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 02 2014 - 20:49

Zgadzam się z tobą Matrixx35. Mój mąż mówi dobrze po angielsku,natomiast po niemiecku nic w ząb i też pracy nie może znalezć.Pozdrawiam

• 0

#10 seba_82

seba_82

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 04 02 2014 - 01:33

Zgadzam się z tobą Matrixx35. Mój mąż mówi dobrze po angielsku,natomiast po niemiecku nic w ząb i też pracy nie może znalezć.Pozdrawiam

No niestety Niemcy są bardzo dziwnym krajem pod tym względem. Mimo że wiele osób zapewne umie także rozmawiać po angielsku to każdy preferuje tylko niemiecki. W innych krajach UE nie ma problemów z z dogadaniem się w tym języku, a W Niemczech jest niestety kłopot. Podobnie jest z wykształceniem zdobytym w innym kraju. Teoretycznie dyplomy z innych krajów są uznawane, ale w praktyce w Niemczech nic one nie znaczą bo dla Niemca najważniejsze jest wykształcenie ale zdobyte w Niemczech.

• 0

#11 Porcelain and the Tramps

Porcelain and the Tramps

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 02 2014 - 11:26

Pamiętam, jak na początku szukałam pracy i kiedy tylko padało słowo że dobrze znam angielski (a po niemiecku ledwo szprechałam) to dziękowali mi z miejsca, mojemu także ;) naprawdę rzadko zdarza się, żeby potencjalny pracodawca chciał z Tobą rozmawiać po ingliszu. No cóż, taka ich mentalnosć, wydaje mi się że lepiej jest po prostu szlifować niemiecki, jeżeli faktycznie chce się tutaj zostać i mieć fajną pracę. Co innego jeżeli praca na lotnisku, tam rzeczywiście bardziej wymagają bardzo dobrej znajomości angielskiego niż niemieckiego (praca w usułgach). 

• -1

#12 alex!!!

alex!!!

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 02 2014 - 14:41

Zgadzam się z przedmówcą! Po angielsku można wszędzie ale w DE jest inaczej.. Powiedźcie mi proszę jak się żyje w Dingolfing? ładne, sympatyczne to miasteczko ? próbowałam znaleźć mieszkanie ale ciężko..

• 0

#13 barnaba2

barnaba2

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 02 2014 - 19:40

Zgadzam się z przedmówcą! Po angielsku można wszędzie ale w DE jest inaczej.. Powiedźcie mi proszę jak się żyje w Dingolfing? ładne, sympatyczne to miasteczko ? próbowałam znaleźć mieszkanie ale ciężko..

Niemcy szanują swój język i pomimo że czasami tez angielski umią u siebie chcą używać swojego języka   , a nie ja W PL jest rozmowa kwalifikacyjna po angielsku to jakaś parodia ,

• 0

#14 Murial

Murial

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 18 03 2014 - 12:13

odnosze wrazenie, ze znajomosc jezykow kole w oczy - wiem ze nasz System nauczania nie kladl nacisku na jezyki

ale

Niemcy gdziekolwiek sie znajduja Ida na latwizne, zostali tez do tego przyzwyczajeni w wielu krajach w ktorych spedzaja urlop  - dlatego nie bardzo chce im sie dodatkowo meczyc z Kims kto nie chce nawet dzien dobry w ich jezyku powiedziec

a moze dla Was jest to normalne ze obcokrajowiec podchodzi i pyta o cos bez dzien dobry w Polsce? Miloby bylo gdyby osoby przyjezdzajace do pracy do Niemiec Minimum podstawy znali...

to jest przeciez tylko minimum

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników