Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wystawianie rachunku. Jaki paragraf najlepszy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzejurbaniak

andrzejurbaniak

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 01 2014 - 22:34

Witam. Mam pare miesięcy gewerbe. Moj zleceniodawca chce zebym wysawiał rachunek na paragrafie 13b Ustg. Do tej pory wystawiałem na paragrafie 19Ustg. kleinunternehmen.

Co sie dla mnie zmienic jeżeli przejde na paragraf 13b.czy lepiej zostać przy 19?

Zarobki na rok przewiduje spokojnie ponad 20 000 euro.

Czy na paragrafie 13b zawsze musze pisac sume + 19 % mwst czy nie?

Jak wyglada rozliczenie na pragrafie 13b ?

Proszę o odpowiedż kogoś kumatego i kto już miał z tym do czynienia. 

NIe potrzebuje odpowiedzi typu : idż do ksiegowego itp. sa tu chyba też na forum mądrzy ludzie którzy mogą pomóc ;) A nie jak większośc nawet listu nie wyśle bo musi iść do księgowego zapytać jaki znaczek kupić.! 

• 0

#2 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 01 2014 - 23:07

Wlasciwie nic sie nie zmieni..przedtem placil zleceniodawca 19% a teraz Ty bedziesz to dopisywal do rachunku i odprowadzal do Skarbowki...

#3 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 15 01 2014 - 23:12

Finansowo jest to nawet korzystniejsze dla Ciebie bo nie musisz tych pieniedzy od razu odprowadzac do skarbowki i mozesz nimi obracac do chwili rozliczenia a to moze potrwac nawet rok i dluzej ale nie mozesz zapomniec o tym ze to nie Twoje pieniadze  i trzeba bedzie je zaplacic...

#4 chlopczyk

chlopczyk

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisano 15 01 2014 - 23:52

ha??

#5 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:25

ha??

Co sie stalo..??zatkalo Cie...

#6 chlopczyk

chlopczyk

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:28

mowe mi odjelo

#7 astro2000

astro2000

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:34

wiesz co chlopczyku tak po prawdzie to jak masz utarg mniejszy jak 4500 na mc to lezysz finazamt cie wykonczy powodzenia

• 0

#8 Die Klapperschlange

Die Klapperschlange

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:35

No sprzedawczyk z Köln sie odezwal, to zalezy chlopie jak dlugo masz Gewerbe, do 17.500 € w pierwszym roku, w drugim mozesz nawet dokosic do 50.000 bez opodatkowania.ale wtedy juz musisz miec prognoze na trzeci rok i wlasciwie pracowac z opodatkowaniem 19%.Smutny jestes Wladyslaw, zero pojecia w tym temacie.

#9 Die Klapperschlange

Die Klapperschlange

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:43

•  
  • Użytkownicy
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 11500 postów

Napisano 12 minut temu

chlopczyk, dnia 15 Sty 2014 - 23:52, napisał: snapback.png

ha??

Co sie stalo..??zatkalo Cie...

Zatkalo mnie jak i jego Twoja glupota, Dla niego to nic innego jak odprowadzanie regularnych podatkow 19% dla skarbowki,jezeli zarabia powyzej 100.000€ to co miesiac VORSTEUER jesli nie,to pisemnie kazdego miesiaca.odpalka jakas.Facet zajmij sie tapetowaniem mieszkan a nie podatkami.Wszedzie wsadzasz nos , a guzik wiesz.

#10 Die Klapperschlange

Die Klapperschlange

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:57

wiesz co chlopczyku tak po prawdzie to jak masz utarg mniejszy jak 4500 na mc to lezysz finazamt cie wykonczy powodzenia

#11 Die Klapperschlange

Die Klapperschlange

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisano 16 01 2014 - 00:58

Totalne pierdoly i nic innego.

#12 slider

slider

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisano 16 01 2014 - 06:32

dzieci drogie. Przy paragrafie 13b tez wystawia sie rachunki netto

#13 chlopczyk

chlopczyk

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisano 16 01 2014 - 09:33

najlepiej to byc ;

ich möchte gern

.prawda panowie i panie

#14 jacintoromeo

jacintoromeo

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2182 postów

Napisano 16 01 2014 - 10:23

najlepiej to byc ;

ich möchte gern

.prawda panowie i panie

Tak brzmi tresc tej ustawy UStg 19,przetlumaczone przez Google Translator:

Nie Oficjalny Spis treści
§ 19 opodatkowania małych firm

( 1 )podatek należny od transakcji , w rozumieniu § 1 ust 1 nr 1. VAT nie jest pobierane przez przedsiębiorców, którzy mają miejsce zamieszkania w kraju, lub na obszarach , o których mowa w § 1 pkt 3 , w przypadku gdy organ , o którym mowa w pkt 2 sprzedaży PlusPowiązany podatek w poprzednim roku kalendarzowym 17 500 euro i nie przekracza bieżącym roku kalendarzowym nie jest oczekiwane 50 000 euro przekroczy . Transakcji w rozumieniu zdania 1 jestokres wyrażony w pobranych opłat całkowitej sprzedaży , pomniejszone o sprzedaż aktywów zawartych w nim środków trwałych . Zdanie 1 nie ma zastosowania, zgodnie z § 13a ust.1 nr 6 , § 13b ustęp 5 , § 14c pkt 2 i § 25b para 2 należnego podatku . W przypadku twierdzenia 1 , stosuje się przepisy o zwolnienie z podatku dostaw wewnątrzwspólnotowych znaleźć ( § 4 nr 1 litera B , § 6a ) , w sprawie rezygnacji ze zwolnień podatkowych ( § 9 ) , na oddzielne ujawnianie podatku w fakturze ( § 14 Abs . 4 ) , podając numery identyfikacyjne VAT , w rachunku ( § 14a , § 1, 3 i 7 ) i że odliczenie ( § 15 ) nie stosuje się .
( 2 )przedsiębiorca możeurząd skarbowy do niezaskarżalności oceny ( § 18 pkt 3 i 4 ) , oświadczam, że jest on odstąpić od stosowania ust. 1. Po wprowadzeniuNiepodważalność opodatkowania oświadczenie wiąże wykonawcę dla co najmniej pięciu latach kalendarzowych . To może być odwołany tylko z efektem od początku roku kalendarzowego . Odwołanie należy uznać za nie później niż niezaskarżalności oceny roku kalendarzowego , za które ma być stosowane.
( 3 ) Dochody ogółem jestsumą działalności prowadzonej przez czynności podlegających opodatkowaniu , o których mowa w § 1 ust 1 nr 1, mniej następujących przychodów :
1
sprzedaży , które zgodnie z § 4 Nr 8 litera I , nr 9 litera B i nr 11 do 28 są wolne od podatku ;
2
sprzedaży , które są zwolnione zgodnie z § 4 Nr 8 litery od A do H , nr 9, litera A i nr 10 , jeśli są one przypadkowe transakcje .
Jeślipodatek od działalności gospodarczej na podstawie zebranych opłat oblicza się ( § 13 ust 1 nr 1 listzdanie 4 i § 20 ) , a jej łączna wartość w tych opłat oblicza się . Jeżeli przedsiębiorca skorzystał działalność handlową lub zawodową wyłącznie w ramach roku kalendarzowego , więcrzeczywisty dochód ogółem musi być przekształcone w rocznych sprzedaży ogółem . Rozpoczęła miesięcy kalendarzowych , są traktowane w konwersji jako pełnych miesięcy kalendarzowych , chyba żekonwersja po dzień prowadzi do niższej sprzedaży rocznej .
( 4 ) Ustęp 1 nie stosuje się do dostaw wewnątrzwspólnotowych nowych pojazdów . § 15 pkt 4 stosuje się odpowiednio .

#15 andrzejurbaniak

andrzejurbaniak

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 01 2014 - 13:44

Oczekiwałem jakiś konkretnych odpowiedzi a tu się okazuje że każdy coś dodaje od siebie i tak naprawde nic nie wie tylko to co gdzieś usłyszał lub przeczytał w internecie od innych '' specjalistów i znawców'' .

• 0

#16 andar

andar

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 22 01 2014 - 15:31

Witam. Mam pare miesięcy gewerbe. Moj zleceniodawca chce zebym wysawiał rachunek na paragrafie 13b Ustg. Do tej pory wystawiałem na paragrafie 19Ustg. kleinunternehmen.

Co sie dla mnie zmienic jeżeli przejde na paragraf 13b.czy lepiej zostać przy 19?

Zarobki na rok przewiduje spokojnie ponad 20 000 euro.

Czy na paragrafie 13b zawsze musze pisac sume + 19 % mwst czy nie?

Jak wyglada rozliczenie na pragrafie 13b ?

Proszę o odpowiedż kogoś kumatego i kto już miał z tym do czynienia. 

NIe potrzebuje odpowiedzi typu : idż do ksiegowego itp. sa tu chyba też na forum mądrzy ludzie którzy mogą pomóc ;) A nie jak większośc nawet listu nie wyśle bo musi iść do księgowego zapytać jaki znaczek kupić.! 

a jak piszesz w rachunku ten paragraf 13b

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników