Skocz do zawartości

Zdjęcie

KINDERGELD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacbar

jacbar

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 01 2014 - 12:51

Mam pytanie: jakie warunki należy spełnić aby otrzymać Kindergeld. Pracuję w Niemczech na umowę zlecenie. Jestem zatrudniony przez polską firmę. Bardzo proszę o pomoc. 

• 0

#2 sun35

sun35

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3540 postów

Napisano 08 01 2014 - 12:56

ta görze jest temat "Kindergeld" podpiety....idz tam poczytaj a wszystkiego sie dowiesz...

• 0

#3 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 08 01 2014 - 14:02

a dlaczego pytasz tutaj? nie latwiej spogladnac na odpowiednia strone lub zadzwonic do Familienkasse?

na tym portalu zostalo juz wiele wypowiedziane co i jak.

pracujesz na umowe czy zlecenie?

#4 jacbar

jacbar

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 01 2014 - 14:05

Tutaj są konkretne problemy związane z otrzymywaniem Kindergeld. Chciałbym wiedzieć jakie warunki muszę spełnić albo co należy zrobić aby go otrzymywać. mam 3 dzieci.

• 0

#5 jacbar

jacbar

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 01 2014 - 14:05

Na zlecenie przez polską firmę - w sumie od czerwca 2013

• 0

#6 tampon

tampon

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisano 08 01 2014 - 14:50

Mam pytanie: jakie warunki należy spełnić aby otrzymać Kindergeld. Pracuję w Niemczech na umowę zlecenie. Jestem zatrudniony przez polską firmę. Bardzo proszę o pomoc. 

jackbar, a masz ty w ogóle dzieci?

To jest warunkiem otrzymywania Kindergeld. Posiadanie własnego dziecka, jakie by nie było.

Bo, firma, gdzie ty tam i, jak długo tam  pracujesz nie ma absolutnie żadnego związku z rozmnażaniem się społeczeństwa.

• 0

#7 eveline27

eveline27

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 08 01 2014 - 17:36

radze poszukac pracy,u niemieckiego pracodawcy a nie u polskiego w dodatku na umowe zlecenie...to jakas lipa,zapewne rozliczaja cie w polsce a ty nawet nie masz tutaj meldunku bo tak wynika z tego co w poscie swoim napisales.,

• 0

#8 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 08 01 2014 - 17:52

O godzinie 11,20 wiedzial ze mu sie nie nalezy na innym temacie a pol godziny pozniej zadaje pytanie czy mu sie nalezy....

#9 jacbar

jacbar

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 01 2014 - 18:36

O godzinie 11,20 wiedzial ze mu sie nie nalezy na innym temacie a pol godziny pozniej zadaje pytanie czy mu sie nalezy....

Czytaj uważnie!!! Zadałem pytanie jakie warunki należy spełnić... itd. i co wynika z Twojej odpowiedzi? Kompletnie nic. Jeżeli nie znasz odpowiedzi to nie wypowiadaj się mały detektywie...

• 0

#10 jacbar

jacbar

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 01 2014 - 18:46

radze poszukac pracy,u niemieckiego pracodawcy a nie u polskiego w dodatku na umowe zlecenie...to jakas lipa,zapewne rozliczaja cie w polsce a ty nawet nie masz tutaj meldunku bo tak wynika z tego co w poscie swoim napisales.,

Jestem zatrudniony przez polską firmę i oddelegowany do pracy w Niemczech. Pracuję na umowę zlecenie jako opiekun osoby starszej. Tak już od czerwca 2013. 

• 0

#11 eveline27

eveline27

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisano 08 01 2014 - 18:51

rozumiem Cie, przykro mi oczywiscie,ale niestety ci sie nie nalezy,tutaj polska firma ciebie jako pracownika trzyma a wyslac do pracy to cie moga wszedzie nie tylko do niemiec,to wcale nie ma nic do tego bys mial prawo do kg w niemczech.smutne ale prawdziwe.naprawde lepiej by bylo gdybys znalazl prace w tym samym fachu ale przez niemieckiego posrednika wtedy to juz inna sprawa.

• 0

#12 Gosia C

Gosia C

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 01 2014 - 18:21

Witam.Prosze o pomoc maz pracuje od 10 miesiecy w Cottbus na umowe o prace , jest tam zameldowany ale poniewaz ja z dziecmi mieszkam w Polsce blisko granicy, wlasciwie codziennie wieczorem przyjezdza do domu. W polsce tez jest zameldowany.

Maz zlozyl w Cottbus papiery o rodzinne I przyslali nam Pismo, zeby sie okreslil gdzie wlasciwie mieszka, tzn. czy w tym mieszkaniu w Cottubus w ktorym jest zameldowany czy codziennie jedzie do polski. Prosze o podpowiedz co w tym przypadku najlepiej im odpowiedzic by nie stracic mozliwosci uzyskania rodzinnego.

Sprawa jest pilna bo mamy termin do wtorku.

Bardzo prosze o pomoc

• 0

#13 zenobi

zenobi

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 01 2014 - 23:06

Witam,mam pytanie  zlozylem wniosek o kindergeld,ale jest taka sprawa ze pracowalem w dwoch firmach.W pierwszej bylem zatrudniony od marca 2013 do sierpnia 2013 i tak bylem zameldowany,zwolnilem sie sam i zostalem wymeldowany z mieszkania.Obecnie od wrzesnia pracuje i jestem zameldowany pod innym adresem.I teraz mam pytanie czy jesli przez 1,5 miesiaca byla  przerwa w meldunku i pracy to od kiedy bedzie wyrownanie kindergeld od pierwszego czy drugiego meldunku?

pozdrawiam

• 0

#14 malwina1991

malwina1991

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisano 17 01 2014 - 08:55

Witam.Prosze o pomoc maz pracuje od 10 miesiecy w Cottbus na umowe o prace , jest tam zameldowany ale poniewaz ja z dziecmi mieszkam w Polsce blisko granicy, wlasciwie codziennie wieczorem przyjezdza do domu. W polsce tez jest zameldowany.

Maz zlozyl w Cottbus papiery o rodzinne I przyslali nam Pismo, zeby sie okreslil gdzie wlasciwie mieszka, tzn. czy w tym mieszkaniu w Cottubus w ktorym jest zameldowany czy codziennie jedzie do polski. Prosze o podpowiedz co w tym przypadku najlepiej im odpowiedzic by nie stracic mozliwosci uzyskania rodzinnego.

Sprawa jest pilna bo mamy termin do wtorku.

Bardzo prosze o pomoc

Musi byc zameldowany w Niemczech zeby dostac KG

• 0

#15 Gosia C

Gosia C

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 01 2014 - 09:17

Jak juz napisalam maz jest zameldowany w niemczech, nie chodzi o zameldowanie ale o mieskanie w zameldowanym mieszkaniu.

Dostalismy Pismo zeby sie moz okreslil czy tam mieszka czy codziennie wraca do polski.

Wiec jezeli ktos sie orientuje czy trzeba mieszkac czy wystarczy sam meldunek, i czy urzad ma jakies mozliwosci zeby to sprawdzic. Faktycznie maz prawie codziennie wraca do polski, bo ma blisko, ale myslimy w odpowiedzi napisac, ze mieszka w Niemczech np. 5 dni a na 2 przyjezdza do polski.

Czy mial ktos z was taka sytuacje, albo zna sie na niemieckim prawie i wie co najlepiej im w tym przypadku odpowiedziec, zeby nie stracic rodzinnego.

Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

• 0

#16 sun35

sun35

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3540 postów

Napisano 17 01 2014 - 10:11

kuzwa......nastepna kombinatorka.... :wacko:

• 0

#17 jacintoromeo

jacintoromeo

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2182 postów

Napisano 17 01 2014 - 10:15

kuzwa......nastepna kombinatorka.... :wacko:

Pomocna odpowiedz.

#18 sun35

sun35

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3540 postów

Napisano 17 01 2014 - 10:24

dobrze....wiec pyta sie co zrobic??

niech napisze PRAWDE !!!!

a wtedy sie dowie czy jej sie NALEZY.!!!!

w czym Problem ???

• 0

#19 jacintoromeo

jacintoromeo

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2182 postów

Napisano 17 01 2014 - 10:30

Jak juz napisalam maz jest zameldowany w niemczech, nie chodzi o zameldowanie ale o mieskanie w zameldowanym mieszkaniu.

Dostalismy Pismo zeby sie moz okreslil czy tam mieszka czy codziennie wraca do polski.

Wiec jezeli ktos sie orientuje czy trzeba mieszkac czy wystarczy sam meldunek, i czy urzad ma jakies mozliwosci zeby to sprawdzic. Faktycznie maz prawie codziennie wraca do polski, bo ma blisko, ale myslimy w odpowiedzi napisac, ze mieszka w Niemczech np. 5 dni a na 2 przyjezdza do polski.

Czy mial ktos z was taka sytuacje, albo zna sie na niemieckim prawie i wie co najlepiej im w tym przypadku odpowiedziec, zeby nie stracic rodzinnego.

Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

¨http://europa.eu/you...ts/index_de.htm

Tu jest duzo opisane ,niestety teraz nie mam czasu ,aby to tlumaczyc.

#20 jacintoromeo

jacintoromeo

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2182 postów

Napisano 17 01 2014 - 10:43

A tu jest po polsku.

http://europa.eu/you...ts/index_pl.htm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników