Skocz do zawartości

Zdjęcie

Macierzynskie

finanse prawo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 12 2013 - 10:26

WITAM, Z GÓRY PRZEPRASZAM, PEWNIE TEMAT O KTÓRY CHCĘ ZAPYTAĆ JUŻ PADAŁ.

WIEC TAK...

MOJ MĄŻ MIESZKA I PRACUJE W NIEMCZECH, JA WRAZ Z CÓRECZKĄ  ZAMIERZAMY DO NIEGO DOŁĄCZYĆ. W DANYM MOMENCIE JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM BEZPŁATNYM, W POLSCE MAM UMOWĘ O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. CHCIAŁABYM ZAMIESZKAĆ W NIEMCZECH I PLANUJEMY DRUGIE DZIECKO. MOJE PYTANIE TO ... JAK W DANYM MOMENCIE ZAŁTWIC ŻEBY BYŁO DOBRZE, JAK WYGLADA CZAS CIĄŻY I PÓŹNIEJ MACIEŻYNSKI CZY JAKIŚ ZASIŁEK BYM MIAŁA I CO Z PRACĄ W POLSCE?

CO I JAK?

CO NAJLEPIEJ W TEJ SYTUACJI ZROBIĆ?

BARDZO PROSZE O INFORMACJE

POZDRAWIAM MONIKA

• 0

#22 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18450 postów

Napisano 13 12 2013 - 10:43

Nie mmozesz byc legalnie w dwóch systemach socjalnych, tj. niemieckim i polskim. Skoro chcesz do meza dolaczyc, to nikt ci tego nie zabroni, ale maz cie musi utrzymac. Jak dziecko urodzisz, to bedziesz mogla sie starac o Elterngeld i Kindergeld (na wszystkie dzieci). Ewentualnie mozliwosc korzystania z dlaszych swiadczen zalezy od waszych (wspólnych) dochodów oraz majatku. 

Rzad RFN zasadniczo nie popiera imigracji socjalnej.

• 0

#23 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 12 2013 - 10:52

A JESLI BYM ZREZYGNOWALA Z PRACY W POLSCE?

• 0

#24 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18450 postów

Napisano 13 12 2013 - 11:09

Co do sytuacji zasilkowej wiele by to nie zmienilo. "Zasilki" - to pomoc dorazna dla ludzi, którym nie starcza do zycia. Jezeli maz tu pracuje i jako-tako zarabia, to nic z tego prawdopodobnie nie bedzie.

Co innego jakbys przyjechala, by szukac pracy, a nnie w ciazy. Wówczas moglabys wówczas przetranswferowac twój zasilek dla bezrobotnych z PL - o ile ci taki przysluguje - na 3 lub maksymalnie 6 miesiecy.

No ale skoro jestes w ciazy, to raczej nikt cie do pracy nie bedzia chcial wziac.

W zasadzie na dzidziusia do roku mozesz otrzymac conajmniej 300 E/mc i na kazde dziecko 184,-

• 0

#25 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 12 2013 - 12:05

JESZCZE NIE JESTEM W CIAZY, CZY POSUMUJĄC... LEPIEJ MIEC UMOWE W POLSCE, ZAJSC W CIAZE POPIERAC KASE ZA ZWOLNIENIE I ZA MACIERZYNSKI W POLSCE?

• 0

#26 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 13 12 2013 - 13:21

michota-nie kombunuj,jak koń pod górę...zrób wszystko tak,jak Pan Bóg przykazał i będzie dobrze...możesz (a nawet powinnaś) rodzić nam tu co roku przyszłych podatników :)

#27 JagaHam

JagaHam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisano 13 12 2013 - 14:15

JESZCZE NIE JESTEM W CIAZY, CZY POSUMUJĄC... LEPIEJ MIEC UMOWE W POLSCE, ZAJSC W CIAZE POPIERAC KASE ZA ZWOLNIENIE I ZA MACIERZYNSKI W POLSCE?

O matko...typowe polskie podejście - jeszcze nie jestem w ciazy, ale JUŻ WIEM, ze będę "musiała" pójść na zwolnienie chorobowe :-)
  • 0

#28 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18450 postów

Napisano 13 12 2013 - 14:24

Niektóre dziewczyny sa takie plodne, ze jak wiatr pod kieckie zawieje, to juz brzuszek rosnie.

:)

• 0

#29 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 12 2013 - 19:46

O matko...typowe polskie podejście - jeszcze nie jestem w ciazy, ale JUŻ WIEM, ze będę "musiała" pójść na zwolnienie chorobo

mam nadzieję,że nie będe musiala, ale chcialabym!!!! lepeij być z dzieckiem niz wziac opiekunke i wrocic do pracy i w ciazy pracowac.!!!!!!!! troszke zrozumienia...

poprostu zamierzam miec rodzine w komplecie i chce zrobic to jak najlepiej

• 0

#30 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 13 12 2013 - 21:07

mam nadzieję,że nie będe musiala, ale chcialabym!!!! lepeij być z dzieckiem niz wziac opiekunke i wrocic do pracy i w ciazy pracowac.!!!!!!!! troszke zrozumienia...

poprostu zamierzam miec rodzine w komplecie i chce zrobic to jak najlepiej

a niby jak masz miec platne zwolnienie kiedy jestes na urlopie wychowawczym? [rzeciez teraz nie pracujesz to jak na zwolnienie pojdziesz???? do tego chcesz przyjechac do de, tu zamieszkac a 'pracowac' w Polsce. POlskie kretactwo nie zna granic...

• 0

#31 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 12 2013 - 22:31

a niby jak masz miec platne zwolnienie kiedy jestes na urlopie wychowawczym? [rzeciez teraz nie pracujesz to jak na zwolnienie pojdziesz???? do tego chcesz przyjechac do de, tu zamieszkac a 'pracowac' w Polsce. POlskie kretactwo nie zna granic...

jestem na wych, i jak uda mi sie zajsc w ciaze to wraz z powrotem do pracy przedstawie zwolnienie i bede dalej wychowywac dziecko i spokojnie zyc bez stersu.

p.s. mialam fajna prace w Polsce do momentu zajscia w ciaze. po urodzeniu dziecka .. po macierzynskim wrocilam ale nie bardzo dalo sie pracowac... musilam pojsc na wych, wybralam dziecko, nie kariere i odbilo sie. wiec zamierzam wychowac corke i jak sie uda to i druge. i prosze zachowac nie przyjemne komentarze dla siebie.

• 0

#32 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 13 12 2013 - 22:45

jestem na wych, i jak uda mi sie zajsc w ciaze to wraz z powrotem do pracy przedstawie zwolnienie i bede dalej wychowywac dziecko i spokojnie zyc bez stersu.

p.s. mialam fajna prace w Polsce do momentu zajscia w ciaze. po urodzeniu dziecka .. po macierzynskim wrocilam ale nie bardzo dalo sie pracowac... musilam pojsc na wych, wybralam dziecko, nie kariere i odbilo sie. wiec zamierzam wychowac corke i jak sie uda to i druge. i prosze zachowac nie przyjemne komentarze dla siebie.

jestes typowa polska kombinatorka  - wrocisz do pracy przedstawic zwolnienie. polecisz znowu na wychowawczy. czy to nie jest zalosne?? pozniej taka kombinatorka przyjezdza do de i leci do JC po zasilki, a ja na takich ja ty place niemale podatki, wiec nie zabronisz mi komentowac.

• 0

#33 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 13 12 2013 - 22:46

rzeczywiscie wychowujesz,  dajac taki zalosny przyklad.

• 0

#34 slider

slider

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisano 13 12 2013 - 22:48

a gdzie kupisz zwolnienie ?

#35 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 13 12 2013 - 22:50

a gdzie kupisz zwolnienie ?

slider, przeciez pojdzie do lekarza, jak zrobi test ciezowy, powie ze chora jest na cieze i 9 miesiecy ogladania seriali oczywiscie w ojczystym jezyku co by go nie zapomniec.

• 0

#36 slider

slider

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisano 13 12 2013 - 23:16

zapladnianie powinno byc karalne . prowadzi do trwalego kalectwa.

#37 jacintoromeo

jacintoromeo

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2182 postów

Napisano 13 12 2013 - 23:24

:D  :D  :D  :D  :D  !

#38 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2181 postów

Napisano 13 12 2013 - 23:47

O matko...typowe polskie podejście - jeszcze nie jestem w ciazy, ale JUŻ WIEM, ze będę "musiała" pójść na zwolnienie chorobowe :-)

ciekawe czy zdecydowalaby sie na dziecko jesli nie byloby swiadczen socjalnych.  dziecko bedzie na nia 'pracowac' (Elterngeld+Kindergeld)

• 0

#39 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 12 2013 - 10:05

potraktowaliscie mnie jak osobe ktora by nigdby nie pracowal i jechala na samych zasilkach. w zyciu nie bralam zagnego zasilku!!!! nie dostalam zadnych pieniedzy oprocz tych ktore zarobilam. Legalne od kilku lat pracuje w polsce i place podatki moj mąż pracuje legalnie w niemczech i tez placi podatki.

czytajac wsze komentarze czuc ze mam doczynienia z polakami prawie jak w kraju. nie znając osoby, ani sytuacji obsmarowują.

przeprszam, że zaczelam temat. zyczę powodzenia i pozdrawiam

• 0

#40 michota

michota

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 12 2013 - 10:07

ciekawe czy zdecydowalaby sie na dziecko jesli nie byloby swiadczen socjalnych.  dziecko bedzie na nia 'pracowac' (Elterngeld+Kindergeld)

glupie to co napisalas. nigdy nie dostalam pieniedzy na dziecko. a dziecko jest najważniejsze i najcudownie i liczy sie tylko tyo zeby było zdrowe.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników