Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup towarow na firme a vat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisano 17 11 2013 - 09:25

Witam w De prowadze mala firme czasem robie zakupy narzedzi ,materialow w polsce przewaznie castoramie tam wystawiaja mi faktury z zerowym vatem.Chcialem cos kupic w hurtowni ale tam nie chciano mi wystawic faktury bez vatu tlumaczac ze to za duzo zachodu.Czy w takim razie moge kupic towar w sklepie ,hurtowni na zwykla fakture a pozniej odzyskac vat?Nie ktore materialy bardziej oplaca sie kupic w polsce a inne znowu w niemczech.

• 0

#2 PanTakeda

PanTakeda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1912 postów

Napisano 17 11 2013 - 09:31

Jessssooooss  Maria i Josef :blink:

#3 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17597 postów

Napisano 17 11 2013 - 10:25

Skoro jestes VATowcem, to musisz sie co pewien czas z tego VATu rozliczac. W formularzu masz odpowiednie pozycje, gdzie mozesz "odzyskac" zaplacony VAT lub (raczej) odjac go od VATu, który sam powinienes odprowadzic.

PS: Przywozac nieopodatkowany towar do Niemiec musisz zaplacic nan niemiecki "Mehrwertsteuer".

• 0

#4 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisano 17 11 2013 - 12:27

Jezeli sa to np narzedzia sluzace do pracy to nie musze placic vatu.

• 0

#5 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17597 postów

Napisano 17 11 2013 - 12:31

Nie wiem, kto ci takie ciemnoty wcisnal. Zmienilbym tego doradce.

• 0

#6 PHOTOPRESS

PHOTOPRESS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisano 17 11 2013 - 13:27

Kiedyś jedynie przywożąc sprzęt foto z USA w wypadku wykonywania działalności gospodarczej związanej z wykonywanym zawodem, zwolnienie było jedynie z cła. W chwili obecnej podatek od wartości dodanych VAT płaci się i nie ma zwolnienia. W wypadku zakupu narzędzi w Polsce otrzymując fakturę "zerową" w Niemczech musisz zapłacić 19% podatek. W wypadku otrzymania faktury polskiej wraz z podatkiem VAT w Niemczech możesz odpisać jedynie 4 procent. Pozdrawiam miłej niedzieli
  • 0

#7 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 17 11 2013 - 16:14

W hurtowni wystawią Ci fakturę bez VAT, jeżeli podasz im swój USt ID Nummer. Numer ten uzyskasz  w Urzedzie Finansowym w Saarlauis poprzez internet. Oczywiście oni tego w Polsce  robić nie chcą, bo muszą składać  specjalne sprawozdania do urzędu skarbowego..

Jeżeli masz z Polski fakturę z VAT/em to odzyskasz VAT w Urzędzie Skarbowym  numer 3 w Warszawie składając odpowiedni wniosek też poprzez internet.

Andre dajesz bardzo często dobre odpowiedzi, ale w tym wypadku trochę nie wiesz.

Nikt tutaj nie musi zapłacić podatku VAT, jeżeli dokonał zakupów w Polsce. To tylko tak dziwnie wygląda jeżeli wydrukujesz Umsatzsteuer/Voranmeldung jakbys opodotkował Twój towar zakupiony zagranica. To jest czysto ksiegowa sprawa.

• 0

#8 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17597 postów

Napisano 17 11 2013 - 16:40

Jezeli sie w PL VAT zaplacilo, to mozna go tu w RFN rozliczyc (Vorsteuerabzug aus innergemeinschaftlichen Erwerbungen).

Jezeli sie nie zaplacilo VATu w PL, a towar podlega MWSt w RFN, to (niestety) trzeba w RFN uiscic odpowiedni MWSt.

http://www.fm.rlp.de...msatzsteuer.pdf

Jezeli znasz jakies inne przepisy na ten temat, to chetnie sie doinformuje.

• 0

#9 slider

slider

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisano 17 11 2013 - 18:00

nie trzeba studiowac ekonomii by wiedziec ze Vat tu czy tam zaplacic musisz .

#10 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 17 11 2013 - 18:24

Andre, to nie wstyd pewnych rzeczy nie wiedzieć. Dla mnie sa gorsi Ci co się na wszystkim znają.

Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć,  to weż sobie Kontorahmen np. SKR 03 i numer 3425 zaksieguj i zobaczysz co Ci na Umsatzsteuer/Voranmeldung wyjdzie.

Aby dyskutować na ten temat trzeba znać trochę więcej zagadnienie.

Podzieliłam sie widzą, którą codziennie w biurze współpracownicy wykonują i jak wyżej napisałam podatek VAT zapłacony zagranicą w państwach EU, można otrzymać z powrotem składając wniosek w odpowiednim urzedzie finansowym danego państwa.

• 0

#11 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisano 17 11 2013 - 19:13

Doswiadczona.......dziekuje za odpowiedz .Numer podatkowy posiadam i dla tego robie zakupy z zerowym vatem.W castoramie przy kupnie elektronarzedzi wystawili mi fakture bez vat ktorego w De nie musze placic a caly zakup zaliczony jest w koszta mojej dzialalnosci jako narzedzia do pracy.

• 0

#12 MaxMix

MaxMix

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1173 postów

Napisano 19 11 2013 - 00:12

Doswiadczona.......dziekuje za odpowiedz .Numer podatkowy posiadam i dla tego robie zakupy z zerowym vatem.W castoramie przy kupnie elektronarzedzi wystawili mi fakture bez vat ktorego w De nie musze placic a caly zakup zaliczony jest w koszta mojej dzialalnosci jako narzedzia do pracy.

masz fantazje  :D

w polsce w castoramie  :D

• 0

#13 Ines190

Ines190

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisano 19 11 2013 - 20:54

Jeśli dokonasz zakupu w PL z 0 % VAT to sprzedając ten towar w DE musisz naliczyć MwSt zgodnie z obowiązującą stawką - w tym przypadku niczego nie musisz płacić - po prostu księgujesz kwotę netto w koszt i już. Radzę traktować "dobre rady" naszych forumowych mądrali czasem z przymrużeniem oka :-)

• 0

#14 prezesnr1

prezesnr1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisano 19 11 2013 - 22:02

I tak wlasnie moja ksiegowa to wpisuje w koszta.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników