Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatek od Wynagrodzenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysioo

krzysioo

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 11 2013 - 08:50

Hej Mam pytanko:

Pracuję w Niemczech(okolice Magdeburga) w oddziale dużej Niemieckiej firmy. W sierpniu pracowałem przez Agencję Zatrudnienia i byłem na 1 kl.podatkowej i odciągnięto mi podatek od zarobku prawie 400 euro. Od września jestem zatrudniony w firmie w której zacząłem pracę przez agencję na czas określony do końca grudnia. I od tego momentu nie odciągają mi podatku od wynagrodzenia, dostaję stawkę godzinową brutto + wszelkie należne dodatki(nadgodziny, godziny noccne) Chciałbym się dowiedzieć dlaczego? Dodam że jest to moja pierwsza praca w niemczech. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

• 0

#2 slider

slider

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisano 16 11 2013 - 09:17

a nie mozesz zapytac sie na miejscu ?

#3 piekna1954

piekna1954

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisano 16 11 2013 - 09:17

Hej, proponuje zapytac w ksiegowosci . U zrodel  takie informacje sa najpewniejsze , w przyszlosci nie bedzie problemu z niedoplaconym podatkiem od wynagrodzenia .Milego dnia zycze 

• 0

#4 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 09:44

Jestes pewien, ze podpisales UMOWE O PRACE,  a nie np. o dzielo ??????

• 0

#5 Valdi1

Valdi1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 899 postów

Napisano 16 11 2013 - 11:29

Nic się nie dowiedziałaś,ale zawsze ktoś zabrał głos,no bo jak Ci pomóc??? Zeskanuj umowę?i wstaw tutaj...nie wiem jak odpowiedzieć,ale też życzę miłego dnia

• 0

#6 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 11:30

hyba tak ...? o dzieło ?

Nie podal, czym sie zajmuje. Wiec moze byc zarowno dzielo jak i zlecenia. Na Arbeitsvertrag mi to nie wyglada.

• 0

#7 krzysioo

krzysioo

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:05

No dzieki za wyczerpujące odpowiedzi jak zwykle można na waszą "wiedzę" w tematach liczyć. Wydaje mi się że udzielający odpowiedzi są tak samo jak ja uświadomieni.Tylko że gdy ja nie znam się na temacie to poprostu nie zabieram głosu. A pracuje do wiadomości na normalny etat z tym że na okres próbny do końca grudnia. I przy wypłacie nie potrącają mi podatku od zarobku , solidarnościowego i kościelnego. Reszta czyli ubezpieczenia rentowe i zdrowotne są odciągane i oplacane.

• 0

#8 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17583 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:08

Krzysio, nie wiem, ile to zarabiasz, ale 400 Euro obciachu na calym etacie - to raczej bardzo malo, a z tego sam podatek - jak kot naplakal. Faktycznie stanowcza wiekszosc tej kwoty to skladki socjalne.

Skoro jestes normalnie zatrudniony, to powinienes do kazdej wyplaty potrzymywac rozliczenie, z którego wynika, ile zarobiles brutto, ile na podatki i ile na skladki socjalne.

• 0

#9 krzysioo

krzysioo

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:27

Naprawdę nie wiem jak mam pisać. Więc napiszę jeszcze raz. Dostaję co miesięczne rozliczenie na którym widnieje stawka godzinowa brutto i suma godzin i to dostaje na rękę minus wszystkie ubezpieczenia. W rubrykach na podatek od zarobku, solidarnościowy i kościelny jest 0,00.Chyba już udzieliłem wszystkich informacji. Ja tylko się martwie czy nie będę miał w przyszłości problemów z urzędem podatkowym?

• 0

#10 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:28

Bo gdybys odpowiedzial na moje pytanie, i nie wybuchal zaraz, to bym Ci rzetelnie odpowiedziala. Ale nie mam ochoty polemizowac z chamstwem. Przeciez to oczywiste, dlaczego tak jest. Ale niech sie na ten temat wypowiedza "fachowcy", bo opinie na moj temat wlasnie sobie wyrobiles. Milego weekendu.

• 0

#11 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17583 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:30

A czemu mialbys miec problemy? Przeciez to pracodawca odporowadza za ciebbie skladki i podatki! W razie czego - to jego wina. Ale - naprawde - zarabiasz nieduzo, to i 400 Euro obciachu tez nie jest duzo.

• 0

#12 krzysioo

krzysioo

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:41

Nie podal, czym sie zajmuje. Wiec moze byc zarowno dzielo jak i zlecenia. Na Arbeitsvertrag mi to nie wyglada.

A czy nie napisałem wszystkiego co potrzebne? Naprawdę nie wiem co więcej napisać? Przecież napisałem że mam normalny Arbeitsvertrag tylko że na okres probny. Opisałem wszystko a odpowiedzi nie dostałem żadnej konkretnej więc jak nie mam sie poruszyć? Poz.

• 0

#13 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:43

Naprawdę nie wiem jak mam pisać. Więc napiszę jeszcze raz. Dostaję co miesięczne rozliczenie na którym widnieje stawka godzinowa brutto i suma godzin i to dostaje na rękę minus wszystkie ubezpieczenia. W rubrykach na podatek od zarobku, solidarnościowy i kościelny jest 0,00.Chyba już udzieliłem wszystkich informacji. Ja tylko się martwie czy nie będę miał w przyszłości problemów z urzędem podatkowym?

Dostales to rozliczenie pierwszy raz ? I , rozumiem dobrze, przy Lohnsteuer masz 0,00 ?

• 0

#14 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:45

Jezeli tak jest, to to jest blad. Chyba ze jestes zwolniony z podatku ( z przyczyn mi nieznanych). Programy typu FiBu lub Lohnprogramme tez robia bledy. Nie znam wytlumaczenia dla zwolnienia podatku i Solizuschlag. Powinienes to wyjasnic w ksiegowosci, bo mozesz miec kiedys nieprzyjemnosci. O ile to dobrze rozumiem. Inna kwestia to to, jak zostales zgloszony do FA, KK itd. Nie pozostaje Ci nic innego, jak pojsc do ksiegowosci, bo na forum sie tego nie wyjasni. Mozna gdybac, domyslac sie, ale tak naprawde nic konikretnego sie nie wymysli, bo to za bardzo zlozone.

• 0

#15 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:47

A czy nie napisałem wszystkiego co potrzebne? Naprawdę nie wiem co więcej napisać? Przecież napisałem że mam normalny Arbeitsvertrag tylko że na okres probny. Opisałem wszystko a odpowiedzi nie dostałem żadnej konkretnej więc jak nie mam sie poruszyć? Poz.

To ci przeciez napisali ludzie dokladnie abys poszedl i zapytal sie u siebie w firmie. Oni ci napewno odpowiedza. Nikt z nas nie siedzi w finansach twojej firmie i skad mamy wiedziec dölaczego powstal taki stan rzeczy. To moze byc glupi blad ludzki lub calkiem inny powod.

Jezeli tak jest, to to jest blad. Chyba ze jestes zwolniony z podatku ( z przyczyn mi nieznanych). Programy typu FiBu lub Lohnprogramme tez robia bledy. Nie znam wytlumaczenia dla zwolnienia podatku i Solizuschlag. Powinienes to wyjasnic w ksiegowosci, bo mozesz miec kiedys nieprzyjemnosci. O ile to dobrze rozumiem.

Jakie nieprzyjemnosci, jedynie bedzie musial nadplacic podatek po rocznym rozliczeniu.

• 0

#16 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:50

na koniec roku, jak pisze marcin, dostanie jahresabrechnung, i wtedy bedzie musial nadplacic podatek. Widocznie ktos w ksiegowosci sie nie dopatrzyl, ze on juz pracowal wczesniej i zrobil rozliczenie tak, jakby on przed podjeciem obecnej pracy w ogole nie pracowal i nie mial dochodow, w zwiazku z czym zarobki nie przekraczaly jeszcze progu, od ktorego sie placi podatek. Na koniec roku to i tak wyjdzie

• 0

#17 krzysioo

krzysioo

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:51

Dostales to rozliczenie pierwszy raz ? I , rozumiem dobrze, przy Einkommenssteuer masz 0,00 ?

rozliczenie dostalem 2 razy bo pracuje od wrzesnia. L-St. Solid.i Ki-St. jest nic tylko odciągniecia związane z ubezpieczeniami.

• 0

#18 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:51

To ci przeciez napisali ludzie dokladnie abys poszedl i zapytal sie u siebie w firmie. Oni ci napewno odpowiedza. Nikt z nas nie siedzi w finansach twojej firmie i skad mamy wiedziec dölaczego powstal taki stan rzeczy. To moze byc glupi blad ludzki lub calkiem inny powod.

Jakie nieprzyjemnosci, jedynie bedzie musial nadplacic podatek po rocznym rozliczeniu.

A to takie przyjemne ?:) Podatek placi sie jako zaliczke, pamietajcie o tym. I kazdy ma obowiazek ja uiszczac.

• 0

#19 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:52

Wyjasnij sobie to w ksiegowosci i tyle, bo tutaj sie zaraz burza mozgow rozpeta i kazdy bedzie wiedzial lepiej . A zeby Ci wyjasnic cala sprawe, nalezy ja zrobic u osoby, ktora robi te rozliczenia. Proste.

• 0

#20 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19977 postów

Napisano 16 11 2013 - 12:52

ale obowiazkiem pracownika pracujacego na etacie nie jest zajmowanie sie ksiegowoscia. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników