Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

nauka niemieckiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal7

michal7

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 50 postów

Napisano 01 11 2013 - 17:32

witam wszystkich

proszę doradzcie od czego zacząc nauke jęż niemieckiego, z książek, od słówek, może jakieś kursy komputerowe czy najlepiej godziny lekcji od kogoś nauki niemieckiego od czego wy zaczenaliście. Zwracam się do ludzi którzy komunikatywnie czy dobrze porozumiewają się jęż. niemieckim.

proszę doradzcie. 

za odpowiedzi i podpowiedzi serdecznie wszystkim dziekuje.

Pozdrawiam

Michał Kupisz

• 0

#2 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 18:23

Na poczatek dobrze jest sie osluchac. Co do podrecznikow niemieckiego  nie moge sie wypowiedziec,wladam nim od 2go roku zycia. Pierwsze - przystosuj sluch (mozg ) do danego jezyka (ogladaj tv, sluchaj radia, niewazne, czy rozumiesz, czy nie). . Podreczniki j.w. . Z kursow, podrecznkow itd zalapiesz podstawy, gramatyke . Najwazniejszy krok to isc miedzy ludzi. Nie mozna sie wstydzic, trzeba przelamac bariere jezykowa i gadac , gadac, gadac: nawet jak z bledami, nie szkodzi.

• 0

#3 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 18:48

musze niestety grzecznie zaprzeczyc osluchiwanie bez zrozumienia jest nie najlepsza methoda nauki jezyka obcego szybciej zapamietuje sie tresci ktore sie zrozumialo i zrozumiana i zapamietana tresc szybciej zastosuje sie w produkcji mowy dlatego polecony przeze mnie Programm jest wspanialy bo tu musimy sluchac pisac czytac i otrzymujemy natychmiastowa korrekture

a przy okazji mozna sobie w internecie na stronie Pons znaczenia poszukac i gwarantuje ze jezeli godzinne dziennie pracuje sie z tym programmem to po pol roku mozna juz sie z niemcami dogadac pisac i czytac na dosyc dobrym poziomie

a jak dlugo znasz niemiecki, o ile mozna zapytac szanowna ???? i ile jezykow znasz , bo jakos to musi byc oparte na faktach przeciez. . Könnten wir mal kurz auf deutsch übergehen ? Bin nämlich neugierig, mit was für einer Art Sprachtalent ich es hier zu tun habe :)) . Also. leg los, ich warte :))) Und nicht schummmeln und Mann um Hilfe bitten - ich merk`s :)))

• 0

#4 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 18:50

Osluchanie ma sens o tyle, ze jezeli kilkadziesiat razy sluchasz danego slowa (chocby zwykle "Guten Morgen") z czasem Twoj mozg "koduje" ten zwrot. Tym sposobem osluchujesz prawidlowa wymowe, akcent itd. Wiadomo, ze nie nauczy Cie to ani gramatyki ani budowania zdan, stad napisalem o kroku nr. 2, ale jest dobra baze na "lapanie jezyka".

• 0

#5 Donald Duck

Donald Duck

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:12

podstawa niemieckiego,

zawsze odpowiadaj

Alles Klar!

choc bys mial kontrowersje :D

• 0

#6 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:17

musze niestety grzecznie zaprzeczyc osluchiwanie bez zrozumienia jest nie najlepsza methoda nauki jezyka obcego szybciej zapamietuje sie tresci ktore sie zrozumialo i zrozumiana

Wiec ja tez musze pani zaprzeczyc..

osluchanie sie - oznacza sluchanie bez rozumienia, czyli melodii, wymowy.. byc moze wylapywania poszczegölnych slöw i jako takiego sensu;

Tak sie zlozylo, ze uczylam sie 5 jezyköw obcych.. ostatnim jest angielski..w ciagu pöl roku mialam chyba 11 nauczycieli - z calego swiata! A po to m.in.,  aby sie osluchac innego akcentu i röznej wymowy..

Moge zapytac, jakich ? tak z ciekawosci pytam, bo lubie ludzi z drygiem do jezykow.

• 0

#7 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:19

moge poprawic twoja wypowiedz czy skoczysz mi zaraz do gardla?

Ich dachte, Du antwortest in deutsch,aber bitte :) Ich warte doch schon die ganze Zeit. Wo, Deiner sehr verehrten Meinung nach, ist der Fehler ?

• 0

#8 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:20

Dein voriger Satz hätte " Darf ich Deine Aussage korrigieren ? Oder springst Du mir gleich an den Hals"  lauten sollen . :) Oder ist das auch falsch :))) Wenigstens weiß ich jetzt schon, daß Du mich verstehst :)))

• 0

#9 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:22

Daniel co jest czekam na twoja zgode poprawy twojej wypowiedzi w jezyku niemieckim bez twojej zgody na to nie mam prawa czegos takiego czynic

A po niemiecku nie potrafisz tego napisac, hahahaah  ???? Poprawic blad w obcym jezyku ?? No znasz Ci ten niemieck " po byku "... :))) Daj spokoj, dziecinko, na 18 lat pobytu tutaj naprawde slabo z Twoim niemieckim, przepraszam :)))

• 0

#10 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:22

A tam drygu, nie chce sie pracowac..to trzeba sie uczyc! 

Ale zanim zaczniesz mnie testowac - to lepiej uciekne!  :ph34r:  :D 

Zapewniam Cie, ze nie :)) Tamta probuje podskoczyc, bo jest zla na mnie, spokojna glowa :))).Potrafie byc mila :)

• 0

#11 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:24

A tam drygu, nie chce sie pracowac..to trzeba sie uczyc! 

Ale zanim zaczniesz mnie testowac - to lepiej uciekne!  :ph34r:  :D 

Ok, udaje, ze ide na kolacje!  :wub: 

Interesuje mnie, czy germanskie czy slowianskie. Bo ja do dzis bardzo zaluje, ze nigdy nie uczylam sie rosyjskiego. Moim zdaniem brzmi pieknie.

• 0

#12 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:25

a moge zaczac od poprawienia pana blednej wypowiedzi?

Ej , niech Ci ten maz szybciej dyktuje, bo ty nawet po niemiecku na moje pytanie nie potrafisz odpowiedziec. No wolaj go szybciej z tej kuchni :)))

• 0

#13 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:27

Ich dachte, wenn ich mit dir richtig Deutsch schreibe, könntest du das vielleicht nicht verstehen. Du hast sehr viele Fehler gemacht, vor allem dein Schreibstil ,lässt viel zu wünschen.

Fehler Nr. 1 : deutsch wird klein geschrieben (Akkusativ), Fehler Nr. 2 nach "Schreibstil" kommt kein Komma hin , weil der Halbsatz noch nicht zu Ende ist, Fehler Nr. 3 , es heißt "läßt viel zu wünschen ÜBRIG " ............... ej, dalas rade bez chlopa, no gratuluje :))))))

• 0

#14 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:28

zle bardzo spolszczone i koslawe zdanie

napisz powyzsze po niemiecku :)

dasz rade, dasz rade :))))

• 0

#15 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:30

Wez dziecinko, nie probuj, bo sie za bardzo denerwujesz i siwych wlosow dostaniesz :))))): Pozatym smiecimy temu Panu tutaj glupimi babskimi pogaduchami :))).  A jego watek nie o tym :)) : jestem przekonana, ze Twoim swietnym niemieckim mialas same Einser w szkole . To widac, slychac i czuc :))) . Ale juz sie uspokoj, bo ci cisnienie podskoczy. Przytul sie lepiej do meza :)))) papa

• 0

#16 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:32

zle bardzo spolszczone i koslawe zdanie

hahaha, fajna jestes :) podwazasz  niemieckie zdanie, odpowiadajac po polsku hahahahah :) oj kobieto, czasem warto przygotowac sie do odpowiedzi. Dobranoc , Kochana :) Lubie Cie i szanuje  :))))))))))))))

• 0

#17 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:33

poprawa Dein vorheriger Satz sollte so klingeln:" Darf ich deine Äußerung korrigieren"?

Äußerung ist was anderes als Aussage , mein Schatz, aber das verstehst Du nicht. Man äußert sich zu etwas, sagt aber aus in einer konkreten Außerung. Lass mal , es überfordert Dich ohnehin :) Nachti nochmal. :)

• 0

#18 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:37

Dobra,

a teraz bez jajec..

Nauka jezyka obcego zalezy od wielu zlozonych czynniköw, nie bede ich wymieniac bo raczej kazdy wie;

Nie zawsze dlugosc pobytu gra role.. bo pilny i zdolny uczen moze nauczyc sie w 2 lata tego, czego 

nie nauczy sie ktos kto nie ma tych predyspozycji lub odpowiednich warunköw..

Ten kto chodzil tutaj do szkoly bije na glowe kazdego kursanta, to chyba jasne..

Nie oceniajmy nikogo.. kazdy radzi sobie jak potrafi.. :) 

Oczywiscie, ze tak. Moja babcia, Sw.P, zyla w Niemczech prawie 50 lat i .............. do konca zycia nie mowila dobrze po niemiecku. Ja skolei i moja siostra to sila rzeczy , bo mialysmy rok i dwa. Ale moi rodzice, mimo, ze mieli 20pare tez cale zycie mowili z polskim akcentem. A moj pradziadek ? wychowal sie w Polsce za Niemca, jak to sie mowi, ale wiele zapomnial, a tu nadrobil chyba , bo nie pamietam dokladnie, w ciagu 5 lat i gadal fenomenalnie. Masz racje, na to nie ma ani reguly, ani nie mozna nikogo oceniac (ja nawet tej Pani tutaj nie oceniam, tylko tak sie wpienia, ze juz nie moge sie odczepic). Ja podziwiam przede wszystkiim jeden rodzaj osob, i to bardzo. Tych , ktorzy moze i nie potrafia bardzo plynnie, ale P R O B U J A !!!! Chyle czola przed takimi, poniewaz nie maja bariery jezykowej i probuja. Tu nie chodzi o akcenty i gramatyke rodem z Duden. Tu chodzi o komunikatywnosc i otwartosc.

• 0

#19 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:38

Tak, lubie jezyk rosyjski i mam zamiar go odswiezyc..

ale to dopiero - po V.G.

To ja sie bede z Toba uczyla :))) . Cudny jezyk.

• 0

#20 daniel 1403

daniel 1403

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2273 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:39

zle oj oj oj Deutsch wird hier groß geschrieben lässt mit doppelt ss ist gar kein großer Fehler

Dziecko, idz juz spac, naprawde juz meczysz. Poucz sie troche, zamiast tu ze mna polemizowac, ok ? Naprawde juz mi sie nie chce, bo z toba to gadka jak z moim 4latkiem. Dobranoc.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników