Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Samodzielna nauka jezyka.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 00:37

Noprmalne Polak bedzie niemcow uczyl jak maja pisac. To zalosne chyba oni wiedza lepiej. To jest oficjalny dokument rozszerzajacy zakres zamowienia, ktory zwie sie  Liefer- und Leistungsbeziehungen Veränderung czyli w skrocie LLV. Na koniec ci powiem  ze po kilku minutach stwierdzili ze to rodzaj zenski. Wiec sie nie mędrkuj gdyz to sa oficjalne natwy dokumentu.

uhuuu nie medrkuje tylko ci wyjasniam dlaczego wyszedl Problem z rodzajnikiem a ja jestem naprawde dobra z niemca i poprawiam czesto niemcow bo robia ogromne bledy szczegolnie w strukturach zdaniowych tzw zdaniach konjuktionalnych ale jezeli uwazasz ze medrukuje to wszystkiego dobrego w nauce jezyka niemieckiego z takim nastawieniem nauczysz sie go za 100 lub 200 lat a zapomialam srednia wieku jest cos oklo 75

#22 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 00:39

Änderung w tej nazwie jest na koncu, gdyz tak brzmi oficjalna natzwa tego dokumentu wiec nie pisz glupot.  Sam osobiscie takich dokumentow podpisywalem kilkanascie wiec wiem co stalo na stronie

tytulowej.

skonczmy ten themat bo i tak nic nie rozumiesz tak jak twoi koledzy poprzez przestawienie pokazalam ci i uzasadnilam dlaczego die a nic innego ale ty wiesz lepiej wiec skonczmy ta dyskusje

#23 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:13

uhuuu nie medrkuje tylko ci wyjasniam dlaczego wyszedl Problem z rodzajnikiem a ja jestem naprawde dobra z niemca i poprawiam czesto niemcow bo robia ogromne bledy szczegolnie w strukturach zdaniowych tzw zdaniach konjuktionalnych ale jezeli uwazasz ze medrukuje to wszystkiego dobrego w nauce jezyka niemieckiego z takim nastawieniem nauczysz sie go za 100 lub 200 lat a zapomialam srednia wieku jest cos oklo 75

Jak jestes taka genialna ze poprawiasz niemcow to gratuluje - ja bym sie raczej nie odwarzyl- chociaz wylapuje im bledy.  Ale sa madrzy i madrzejsi. Nie wiem czemu zyczysz mi powodzenia w nauce?? Juz sie nie ucze!! Jedynie poszerzam slownictwo z dnia na dzien a problemow komunikacyjnych nie mam zadnych.

A co do nastawienia to twoje jest jakies chore. ja po 6 miesiecznym kursie nauki jezyka znalazlem prace w zawodzie i pracuje jako inzynier w branzy projektowej. Projekty wykonujemy dla kientow na calym swiecie od USA po Koree wiec nie potrzebne mi twoje zyczenia. 

• 0

#24 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:16

Temat zszedl na Psy wiec jesli autor tematu nie manic przeciwko to proponowalbym adminowi lub modowi zamknac temat.

• 0

#25 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:18

kein Kommentar

#26 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:22

Swieta racjanie komentuj tez juz nie bede bo twoj poziom swiadczy o tobie. Kondolencje. Mi by bylo nigdy nie przyszlo do glowy by twierdzic ze znam jezyk lepiej od tubylcow (troche pokory). Ale widocznie sa wsrod nas geniusze.

• 0

#27 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:26

Swieta racjanie komentuj tez juz nie bede bo twoj poziom swiadczy o tobie. Kondolencje. Mi by bylo nigdy nie przyszlo do glowy by twierdzic ze znam jezyk lepiej od tubylcow (troche pokory). Ale widocznie sa wsrod nas geniusze.

oczywiscie jak najbardziej znam ten jezyk doskonale i poprawiam niemcow bo oni bardzo czesto zle mowia a duzo niemieckich dzieci ma tzw Dysgrammatismus ktore to zaburzenie przejmuja ze srodowiska w ktorym sie obracaja i z tym problemem borykam sie od ok.12 lat wiec jestem genialna

#28 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:36

oczywiscie jak najbardziej znam ten jezyk doskonale i poprawiam niemcow bo oni bardzo czesto zle mowia a duzo niemieckich dzieci ma tzw Dysgrammatismus ktore to zaburzenie przejmuja ze srodowiska w ktorym sie obracaja i z tym problemem borykam sie od ok.12 lat wiec jestem genialna

Doskonale to smakuje karp na swieta. Wiec mialem racje - tragedia, totalny brak pokory. A tobie sie wydaje ze jestes zbawicielka niemieckiej mowy czy co??? A my polacy to mowimy tak super poprawnie. Jak by sie przyjrzec z bliska to prof. Miodek dostalby zawalu. Nie sztuka jest poprawiac kogos na wysoka forme jezyka a dostosowac sie i zrozumiec jezyk otoczenia.  Chcialbym zobaczyc jak bedzied´sz poprawiac niemieckie poludniowego tyrolczyka hehehehe.

• 0

#29 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:42

wiesz nudny jestes i nie chce mi sie juz korespondowac z toba  chetnie popisalabym o niemieckim np. o niemieckich przyslowiach itp ale na te klotnie z toba to nie mam ochoty

od ponad 20 lat obracam sie tylko w towarzystwie niemieckojezycznym nawet moj kot to rozumie tylko po niemiecku probowalam rozmawiac z nim po polsku to mialczal i nie chcial mnie sluchac

dzieci tez mowia tylko po niemiecku a maz to niemiec rodowity wiec nie dyskutujmy wiecej na ten themat bo i po co to sie nogi noca

#30 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:44

a jak jestes taka genialna to zapisz sie do CDU i zostan specjalista od poprawnosci jezykowej Angeli. W koncu poprawiasz niemcow wiec mogliby sie od ciebie uczyc!!!!

• 0

#31 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:49

der Klügere gibt nach

#32 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 01:52

wiesz nudny jestes i nie chce mi sie juz korespondowac z toba  chetnie popisalabym o niemieckim np. o niemieckich przyslowiach itp ale na te klotnie z toba to nie mam ochoty

od ponad 20 lat obracam sie tylko w towarzystwie niemieckojezycznym nawet moj kot to rozumie tylko po niemiecku probowalam rozmawiac z nim po polsku to mialczal i nie chcial mnie sluchac

dzieci tez mowia tylko po niemiecku a maz to niemiec rodowity wiec nie dyskutujmy wiecej na ten themat bo i po co to sie nogi noca

Okres zameszkiwania czy poruszania sie w srodowisku niemieckojezycznym jeszcze oniczym nie swiadczy wiec nie fikaj.

Osobiscie znam ludzi ktorzy tu mieszkaja po 20 lat i nie potrafia poprawnie jednego zdania zlozyc- OCZYWISCIE TO ZALOSNE.

A nudna to ty jestes wkolko pierdzielisz ze znasz niemiecki genialnie. Liczysz ze klamstwio  powtarzane wkolko staniesie prawda. WSPOLCZUJE.

Masz racje nie koresponduj ze mna bo to dla ciebie za wysokie progi.  A znajomosc przyslow niemieckich o niczym jeszcze  nie swiadczy to sa rzeczy do wyuczenia. Znasz przyslowia??? I czm szpanujesz.  -ZALOSNE:

• 0

#33 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:02

Patrzac na to co spotkalo mojego kolege ktory mial zbyt wybujala ambicja i wyobrazeniu umiejetnosci w jezyku angielskim (jak ty w niemieckim) toproponuje zanotowac sobie adres http://www.ckq-gmbh....hotherapie.html

U niego zapatrzenie w umiejetnoscie skonczyly sie kilkuletnim leczeniem!

• 0

#34 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:11

Radek zalozenie takiego tematu jest jak najbardziej pozytywne i pomocne dla ludzi uczacych sie. Przepraszam ze wdalem sie w glupia dyskusje z inteligentna "inaczej"i temat odbiegl od meritum.

Recepta na naczenie sie jezyka:

-Obcowanie z Niemcami

*w pracy

*ogladanie wyłącznie niemieckiej telewizji, i sluchanie radia

*Odważne podejmowanie konwersacji (nawet jesli nie dokońca mowi sie poprwnie)

-Nauka gramatyki na podstawie wiadomości z internetu

Polecam stronkę:

http://www.niemiecki.ang.pl

Sądzę, że po 3-4 miesiacach bedziemy w stanie sie samodzielnie dogadac., nie koniecznie mowiac poprawnie, ale z pewnoscia postęp bedzie znaczny i wciaz bedziemy naszą mowe udoskonalać.

Pózniej jest juz latwiej, bo o wszelkie tlumaczenia nieznanych nam zwrotow bedziemy mogli zapytac samych niemcow, a ci z pewnoscia nam pomoga.

Ps Jestem w trakcie nauki i mózg mi "kipi", ale odwaznie do przodu brnę :)

Wszystko co napisall Radek jest prawda chociaz na poczatku przdaje sie nauczyciel ktory pozwoli calosc wiedzy uporzadkowac. Ja juz przezylem takie pranie mozgu wiec jeslibedziesz mial jakies pytania chetnie pomoge.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w nauce.

• 0

#35 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:27

wszystkim chcacym sie uczyc jezyka niemieckiego polecam najpierw nauke odmiany rodzajnikow okreslonych der die das

der -rodzaj meski Maskulinum           die Femininum rodzaj zenski  das Neutrum rodzaj nijaki

Nominativ wer ? oder was?  der        die                                           das

Genitiv     wessen?               des       der                                            des

Dativ       wem? oder was?   dem      der                                           dem

Akkusativ wen?oder was?    den       die                                            das

Plural liczba

N die

G der

D den

A die                            liczba mnoga jest dla wszystkich rodzajow taka sama

#36 MIRO 1972

MIRO 1972

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 3481 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:32

Diego---kurwa,,jak ja to czytam,to myle ze chyba tY*PJEBANA JESTEDS-

sORKK J TWEZ NI-ALE Wracam zaraz-przeprasytym

#37 marcin7703

marcin7703

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:37

wszystkim chcacym sie uczyc jezyka niemieckiego polecam najpierw nauke odmiany rodzajnikow okreslonych der die das

der -rodzaj meski Maskulinum           die Femininum rodzaj zenski  das Neutrum rodzaj nijaki

Nominativ wer ? oder was?  der        die                                           das

Genitiv     wessen?               des       der                                            des

Dativ       wem? oder was?   dem      der                                           dem

Akkusativ wen?oder was?    den       die                                            das

Plural liczba

N die

G der

D den

A die                            liczba mnoga jest dla wszystkich rodzajow taka sama

To sa stricte podstawy! Do tego polecam nauke odmany czasownikow przez osoby i koncowek przymiotnikow z rzeczownikami.

z

A osoba bez znajomosci   jezyka, ktorzy chca sie nauczyc bardziej polecam szkole jezykowa niz domoroslych nauczycieli na tym forum.

• 0

#38 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:38

teraz napisze jedno zdanie i przeanalizuje je logicznie

Der Kuchen steht auf dem Tisch.

der Kuchen to jest podmiot -Subjekt w tym wypadku stoi on na pierwszym miejscu ale nie musi

steht czasownik Verb stoi na drugim miejscu i to jest Muss w zdaniu prostym

auf dem Tisch stanowi calosc logiczna i tworzy tzw. Fakultative Ergänzung -Adverbialbestimmung czyli okolicznik po polsku

to samo zdanie mozemy tez tak napisac Auf dem Tisch steht der Kuchen. gdzie stoi podmiot czyli Subjekt zalezy od osoby mowiacej

teraz mamy jeszcze jeden Problem dlaczego auf dem Tisch skoro jest der Tisch

jezeli sie pytamy gdzie stoi to ciasto czyli wo steht der Kuchen to musimy uzyc bezwzglednie formy rodzajnika w Dativ i tu mamy juz Problem rozwiazany

#39 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:41

miro chyba nie jestem jeszcze tak po................................... ale czytaj to ci moze troche w nauce pomoze

#40 Diego13

Diego13

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisano 27 10 2013 - 02:44

zaczynajac mowic w jezyku niemieckim musimy poslugiwac sie najpierw zdaniami prostymi i krotkimi

nie probujcie budowac zdan dlugi i zlozonych

do nauki rodzajnikow polecam visualne pomoce jezeli to kogos interesuje to jutro opisze na czym to polega

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników