Skocz do zawartości

Zdjęcie

kindergeld przerwano ?

kindergeld problem wypłata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin1277

Marcin1277

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 10 2013 - 15:30

Witam was, mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek jak ja, czyli dostałem kindergeld na dzieci wraz z wyrównanie i nagle w październiku nie wypłacili, nie dostałem też żadnego pisma a telefonów nie odbierają. Co robić? Dodam że wg mojego numeru kindergeld termin w październiku 2013 to 7.10.2013 wg ich rozpiski
  • 0

#2 ingadw

ingadw

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 10 2013 - 16:03

U mnie też przerwano,ja mam ostatni raz wypłacone w czrwcu.Nie dostałam żaadnego pisma z informacją.Nie wiem czy czekać dalej czy napisać z zapytaniem.

• 0

#3 mała77

mała77

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisano 17 10 2013 - 16:24

nie wiem na co wy czekacie trzeba do nich pojechać i na miejscu wytłumaczyć sprawę. Mają oni tam straszny bałagan dla mnie też jakiś czas temu wstrzymali wypłatę kindergeld ale od razy do nich pojechałam i na miejscu wyjaśnili mi że maja małe problemy personalne i będzie wypłacone z małym opóźnieniem. Tak jak mówili tak było, tak więc jechać a nie dzwonić :)

• 0

#4 chlopczyk

chlopczyk

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 721 postów

napewno nie dopelniliscie  formalnosci,szukajcie winy u siebie .napewno mieliscie przedlozyc zaswiadczenia,minol termin dostarczenia i bum -nie ma kasy.

kindergeld nie jest dozywotnio przyznawany.

a czekac od czerwca?

super!!!!!!!

#5 Viola080371

Viola080371

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 99 postów

ojej to dlaczego jeszcze czekacie,,

dzwonic i zapytac sie co jest powodem przerwania kindergeldu(

• 0

#6 Sylwia.mr

Sylwia.mr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 17 10 2013 - 16:29

Mi też wstrzymali na dwa miesiące. Nic nie robiłam w tej sprawie, aż tu nagle ni stąd ni zowąd dostałam wyrównanie za te dwa miesiące oraz za bieżący miesiąc. Myślę, że nie trzeba panikować, tylko troche jeszcze poczekać.

• 0

#7 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 17 10 2013 - 17:13

chlopczyk.....oj ty chyba nie znasz urzednikow....ich trzeba atakowac dzien i noc! bo nie dopilnuja wlasnej pracy! i jeszcze nagadaja ze ktos cos tam...ja mam ta przewage ze znam b.dobrze jezyk i urzedasy ze mna nie pograja w gumki. dlatego ja nie mialam takich problemow.Ale mnostwo moich znajomych owszem dokladnie to samo!

Sylwia slusznie ale jakies wyjasnienie powinni przyslac na ten temat.

#8 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 17 10 2013 - 17:15

napewno nie dopelniliscie  formalnosci,szukajcie winy u siebie .napewno mieliscie przedlozyc zaswiadczenia,minol termin dostarczenia i bum -nie ma kasy.

kindergeld nie jest dozywotnio przyznawany.

a czekac od czerwca?

super!!!!!!!

nie dozywotnio... ale do 25 roku zycia dziecka :P

#9 rekruter1

rekruter1

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 17 10 2013 - 17:26

ZGROZA

SKAD TU TYLE MADROSCI?

#10 chlopczyk

chlopczyk

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisano 17 10 2013 - 17:34

nie dozywotnio... ale do 25 roku zycia dziecka :P

uter bestiemten voraussetzungen

#11 reru

reru

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 17 10 2013 - 17:39

Witam was, mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek jak ja, czyli dostałem kindergeld na dzieci wraz z wyrównanie i nagle w październiku nie wypłacili, nie dostałem też żadnego pisma a telefonów nie odbierają. Co robić? Dodam że wg mojego numeru kindergeld termin w październiku 2013 to 7.10.2013 wg ich rozpiski

Witam, ostatnimi czasy zdaza sie, ze wielu osoba zostaje wstrzymany Kindergeld. Wysylane sa ankiety sprawdzajace i wedlug informacji, ktorych udzielacie dostajecie(dostajemy) informcje o zmianie Familienkasse.

Polacy i Czesi " zostali" przeniesieni do wspolnej Familienkasse w Bauzen w Sachsen ( przez to-sprawdzanie ankiet trwa dluzej). "Przeniesli" tam tych ktorzy maja "cos wspolnego" z PL ( jesli mowa o POLAKACH) np. : dzieci, ojca dzieci, matke dzieci, zone, meza. Czesto tez okazuje sie, ze jedno z rodzicow dziecka przebywa nadal w PL i wedlug prawa moze starac sie o rodzinne w PL. Nie wystarczy tylko sama informacja, ze nigdy nie pobieraliscie rodzinnego ale potrzebna jest decyzja-pozytywna czy tez negatywna. Ta tez decyzje trzeba wyslac do Familienkasse-pisze o tym, bo wiem z doswiadczenia, ze wiele rodzin o tym fakcie zapomina .....wstrzymuja tez (znam takie 2 przypadki) tym, ktorzy mieszkaja w DE juz ponad 5 lat i nie zglosili sie do Ausländeramt po Daueraufenthalts (pobyt staly).

Pozdrawiam

• 0

#12 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 17 10 2013 - 18:10

uter bestiemten voraussetzungen

tak to chyba logiczne przenajmniej dla mnie ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kindergeld problem, wypłata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników