Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

jak zalatwic sobie ubezpieczenie pracujac w niemczech

kto mi podpowie jak

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:11

kto mi doradzi jak mam zalatwic sobie ubezpieczenie dla mnie i dla mojego syna ? mieszkam na stale w köln i mam swoja gewerbe ale nie bardzo wiem jak mam zalatwic sobie i synowi ubezpieczenie mieszkam tu od czerwca i nie mam jeszcze prosze o pomoc bylam w AOK tam chcialam siebie i syna w wieku 13 lat ubezpieczyc ale zaczynaja sie schody bo AOK potrzebuje zaswiadczenie gdzie bylam ostatnio ubezpieczona w polsce a bylam w ZUS ale ZUS nie chce wystawic osoba prywatnym takiego zaswiadczenia i tu pojawia sie nastepny problem moj syn idzie tu do szoly ale nie ma ubezpieczenia nie wiem co zrobic prosze o pomoc moze cos sie da zrobic 

#2 12auslander

12auslander

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9590 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:12

Wszystko ok, ale o co Ci chodzi?

• 0

#3 12auslander

12auslander

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9590 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:13

Na moja wiedze ubezpieczenia sie nie da zalatwic. Trzeba je oplacic.

• 0

#4 KM 2

KM 2

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:20

oplac im,zrob cos ludzkiego.

#5 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:44

a jakie ubezpieczenie?

#6 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18116 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:46

Zglaszasz sie do ubezpieczalni, po krótkim czasie dostajesz potwierdenie i rachunek, troche pózniej przychodzi karta ubezpieczeniowa. W ustawowych kasach chorych za jedna skladke mozna zbezpieczyc wszystkich czlonków rodziny nie posiadajacych wiekszych docodów. Na tanich prywatnych nie mozna chorowac, a kazdy czlowiek potrzebuje odrebna polise. A jaki stary ten syn i co robi?

• 0

#7 chlopczyk

chlopczyk

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:49

plakac sie chce.

ludzie co wy robicie?

gewerba???????

pieknie!!!!!!!

bi snes meni

#8 seboc

seboc

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2598 postów

Napisano 17 10 2013 - 13:49

"Mama i Tato mówią mi, synu masz lat 53. Najwyższy czas byś skończył szkołę. Inaczej będziesz starym matołem ..."

• 0

#9 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:05

Zglaszasz sie do ubezpieczalni, po krótkim czasie dostajesz potwierdenie i rachunek, troche pózniej przychodzi karta ubezpieczeniowa. W ustawowych kasach chorych za jedna skladke mozna zbezpieczyc wszystkich czlonków rodziny nie posiadajacych wiekszych docodów. Na tanich prywatnych nie mozna chorowac, a kazdy czlowiek potrzebuje odrebna polise. A jaki stary ten syn i co robi?

tak ale ja juz zglosilam sie do aok i chcialam placic co miesiac skladki ale oni wymagaja ode mnie gdzie bylam ubezpieczona w polsce i musze im to udokumentowac staralam sie w zusie w polsce o posiadczenie ale oni takiego nie wydaja prywatnym osoba i nie wiem co zrobic syn ma 13 lat i bedzie teraz zaczynal chodzic do szkoly ale co z jego ubezpieczeniem nie wiem jak to zalatwic 

#10 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:07

plakac sie chce.

ludzie co wy robicie?

gewerba???????

pieknie!!!!!!!

bi snes meni

ja chce placic ale nikt nie chce mnie ubezpieczyc bylam w aok tam wymagaja ode mnie gdzie bylam w polsce ubezpieczona ---- bylam tam w zusie a zus nie chce wystawic mi zaswiadczenia ze naprawde bylam ubezpieczona a aok wymaga ode mnie tego zaswiadczenia 

#11 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:10

a jakie ubezpieczenie?

normalne ubezpieczenie jak zachoruje albo moj syn to moge korzystac z lekarza poza tym bylam w aok ale oni nie chce chetnie mnie bo musze im przedstawic zaswiadczenie gdzie bylam ubezpieczona w polsce a bylam w zusie a zus nie wystawia dla osob prywatnych takich zaswiadczen i tu zaczyna sie kolowrotek syn idzie do szkoly a nie ma ubezpieczenia co mam zrobic prosze o pomoc 

#12 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20138 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:12

Przeciez ten temat sto razy byl omawiany. Wg nowych przepisow to nie Ty masz zalatwiac to zaswiadczenie sama w ZUSie, tylko niemiecka kasa chorych musi sie bezposrednio zwrocic o to zaswiadczenie do ZUSu. Idz do innej ustawowej kasy chorych, np Techniker Krankenkasse, bo AOK to czasem sie bawi w ciuciubabke

• 0

#13 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:14

Wszystko ok, ale o co Ci chodzi?

ale ja che placic skladki czytaj jak wyzej o co chodzi 

#14 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:15

Przeciez ten temat sto razy byl omawiany. Wg nowych przepisow to nie Ty masz zalatwiac to zaswiadczenie sama w ZUSie, tylko niemiecka kasa chorych musi sie bezposrednio zwrocic o to zaswiadczenie do ZUSu. Idz do innej ustawowej kasy chorych, np Techniker Krankenkasse, bo AOK to czasem sie bawi w ciuciubabke

dziekuje serdecznie za dobra informacje postaram sie isc tam gdzie mnie kierujesz ale co zrobic z moim synem on idzie teraz juz do szkoly bez ubezpieczenia?

#15 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18116 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:16

Jak sie dasz w ten sposób splawic, to kto jest winny? Powiedz im, ze oni powinni sciagnac sobie zaswiadczenie e104 bezposrednio z ZUSu, bo osobom prywatnym go nie wystawiaja.

• 0

#16 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20138 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:16

w zasadzie to te skladki powinnas byla placic od czerwca, odkad sie tu zameldowalas, ze wzgledu na aktualna amnestie do konca roku pewnie ci sie upiecze

• 0

#17 gdansk1958

gdansk1958

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:19

w zasadzie to te skladki powinnas byla placic od czerwca, odkad sie tu zameldowalas, ze wzgledu na aktualna amnestie do konca roku pewnie ci sie upiecze

ok licze sie z tym ze bede placic od tego czasu co tu jestem zameldowana nie gra to duzej roli ale AOK nie chce wysylac pisma do polski z prosba do ZUSU o moje ostatnie ubezpieczenie

#18 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 17 10 2013 - 14:43

co znaczy nie chce? to bzdurny wymysl jakiegos niepoinformowanego . To calkiem normalna procedura.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników