Skocz do zawartości

Zdjęcie

CHCE WYJECHAĆ DO NIEMIEC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 einbravesmadchen

einbravesmadchen

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 10 2013 - 20:36

Witam . 

Mam 17 lat, ale za trzy miesiące kończę 18. Chodzę do szkoły do technikum ekonomicznego, ale w tym roku stwierdziłam iż nie chcę w tym kierunku podążać, jako jednak jestem już na drugim roku to nie mogę się nigdzie przenieść. Ostatnio podjęłam w swoim życiu ważną decyzję o wyjeździe do Niemiec. Gdy skończę ten rok szkolny i uda mi się zdać test to zdobędę klasyfikację i będę miała papierek taki jakby po zakończeniu szkoły zawodowej sprzedawcy lub coś w tym stylu i mogę własnie zrezygnować z kontynuowania nauki i tak też zrobię. Jednak nie chce zakańczać swojej edukacji dlatego też mam kilka pytań. Czy w Niemczech są jakieś szkoły, które mogłabym pogodzić z pracą? Ponieważ tam będe musiała się utrzymywać sama to będę musiała podjąć się pracy. Jest tam możliwość nauki zaocznie tak jak w Polsce? Tzn w weekendy lub wieczorówki? Lub czy można tam podjąć się różnych stażów bądź kursów po których miałabym certyfikaty. ? 

Posiadam Niemieckie obywatelstwo dlatego też chcę wyjechać tam. Umie język Niemiecki , ale nie perfekcyjnie dlatego na początku chce tam wyjechać w wakacje i pójść tam na kurs języka, ponieważ tam nauczę i podszkole najlepiej. Byłabym wdzięczna za wszystkie informacje , które mogłby mi się sprzydać. Proszę również nie pisać, że robię głupotę i takie tam różne, nie znacie sytuacji, która mnie do tego zmusiła dlatego proszę nie oceniać. 

• 0

#2 Aminga

Aminga

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisano 09 10 2013 - 21:06

A gdzie sie zatrzymasz? 18 lat dziewczyna sama tutaj, to nie jest dobry pomysl. Masz jeakies pieniadze, zeby cos wynajac? Chocby pokoj u kogos.

• 0

#3 fiscus

fiscus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2893 postów

Napisano 09 10 2013 - 22:03

Nooo Aminga znalazlam cie w SMIETNIKU :D

A Ty grzeczna dziewczyno przyjezdzaj, im szybciej ,tym lepiej ;) Olee,

• 0

#4 fiscus

fiscus

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2893 postów

Napisano 09 10 2013 - 22:33

Aminga,wyrzucajac smieci,zobaczylam twoj leb w tymze smietniku.!!

• 0

#5 temperator

temperator

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 10 2013 - 10:46

chcesz mieszkac w niemczech to musisz mieć minimum 1000euro./miesiąc

• 0

#6 temperator

temperator

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 10 2013 - 10:48

msz 18 lat idź na studia medyczne w niemczech jako lekarz zarobisz 3000euro

• 0

#7 twarda23

twarda23

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 11 2013 - 02:02

a jako pielegniarka peawie 2000
  • 0

#8 Bafs

Bafs

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 11 2013 - 07:22

Jest super, rzucaj szkole i przyjeżdżaj........ Czegoś bardziej głupiego nie słyszałem.
  • 0

#9 dominika999

dominika999

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 11 2013 - 13:45

musisz skończyć szkołe i nad tym teraz myśl  :)  nad wyjazdem pomyślisz jak nazbierasz pieniądze i skończysz szkołe no i może troche Ci lat przybędzie  :)

-------------

promocyjne ceny stron

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników