Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyjazd do Niemiec od zera

wyjazd do niemiec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ju_dy87

ju_dy87

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:02

Witajcie,

Jestem tu nową osobą. I mam wiele pytań do was.

Mam pochodzenie niemieckie i chcę wyjechać do Niemiec. Lecz nie wiem jak to wszystko załatwić. Wiem że na miejscu mam się zameldować u kogoś kto ma mieszkanie własnościowe. Jak manie ta osoba zamelduje wtedy mogę wypisać wniosek o mieszkanie socjalne. Na pewno się długo czeka? Aż dostanie mieszkanie socjalne. Czy ta osoba która mnie zamelduje ponosi jakieś konsekwencje płatne. Następnie muszę się zarejestrować jako osoba bezrobotna tzw Harz IV. Potem bym chciała się ubiegać Wohengeld i sprachkurs. 

Chcę wyjechać z kolegą i mieć na spółkę mieszkanie socjalne czy da się tak zrobić. Co jeszcze po drodze czeba załatwić założyć konto? Jakie dokumenty warto przetłumaczyć.Proszę was podzielcie się z waszymi oświadczeniami i wiedza na ten temat. Napiszcie do mnie maila judysm@wp.pl albo na forum

• 0

#2 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20061 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:06

masz obywatelstwo potwierdzone przez konsulat niemiecki  w Polsce? Bo "pochodzenie" to w dzisiejszych czasach zaden status. 

Mieszkan socjalnych teraz generalnie nie ma. Dostaniesz kwitek "Wohnberechtigungsschein", ze przysluguje ci mieszkanie z dofinansowaniem ze strony panstwa, ale tego mieszkania bedziesz musiala szukac sama, nikt ci go nie "da". 

Jak kolega sie wprowadzi to tego mieszkania, bedzie musial placic polowe czynszu, a tobie odciagna polowe doplaty na mieszkanie

To samo bedzie w przypadku osoby, ktora ciebie zamelduje, jesli sama otrzymuje jakies dofinansowanie

• 0

#3 kiros76

kiros76

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:12

witam mieszkam w  Ciechanowie  i szukam pracy w Niemczech na zbiory lub Budowę mam 3 dzieci i jest tu cieszko  czy ktoś jest w stanie mi pomuć  podam tel do siebie 531738399

• 0

#4 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:14

Na mieszkanie własnościowe,dostaje się Wohngeld?

#5 ju_dy87

ju_dy87

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:17

masz obywatelstwo potwierdzone przez konsulat niemiecki  w Polsce? Bo "pochodzenie" to w dzisiejszych czasach zaden status. 

Mieszkan socjalnych teraz generalnie nie ma. Dostaniesz kwitek "Wohnberechtigungsschein", ze przysluguje ci mieszkanie z dofinansowaniem ze strony panstwa, ale tego mieszkania bedziesz musiala szukac sama, nikt ci go nie "da". 

Jak kolega sie wprowadzi to tego mieszkania, bedzie musial placic polowe czynszu, a tobie odciagna polowe doplaty na mieszkanie

To samo bedzie w przypadku osoby, ktora ciebie zamelduje, jesli sama otrzymuje jakies dofinansowanie

Tak potwierdzone przez konsulat niemiecki

• 0

#6 XbauXbog

XbauXbog

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:19

to jest wariatkowo , chce do niemiec ale nie mysli o tym aby samej zakasac rekawy i pracowac .,a nie od razu pomoc panstwa ,szlag mnie trafia chociaz zazwyczaj jestem opanowany . same bezmuzgi sie pchaja ,i w dodatku z dwojgiem lewych rak !!!!!!! :(

• 0

#7 ju_dy87

ju_dy87

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:22

to jest wariatkowo , chce do niemiec ale nie mysli o tym aby samej zakasac rekawy i pracowac .,a nie od razu pomoc panstwa ,szlag mnie trafia chociaz zazwyczaj jestem opanowany . same bezmuzgi sie pchaja ,i w dodatku z dwojgiem lewych rak !!!!!!! :(

Chcę szukać pracę w opiece bo robię szkołę policealną jako opiekun. Więc nie obrażaj mnie że mam 2 lewe ręce

• 0

#8 kasiaberlin22

kasiaberlin22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:28

witam przepraszam ze troche inny temat ale prosze o odpowiedzi konkretne, witam

pare dni temu chcielismy z mezem wyplacic pieniadze z banku no i wciaglo mu karte potem sprawdzam ja i to samo na nastepny dzien poszlismy do banku i powiedzieli nam ze jest schuf na koncie!!! stwierdzilismy ze moze fakt moze byc gdzyz dostalismy mahnung czy cos w tym rodziaju z mamy 10 dni na zapalcenie dlugu, niewiedzielismy jaki to dlug i skad, okazlo sie ze z telefonu , placiclismy rachunki pozniej jak mielismy minus byc moze nie zabierano nam niewiedzileimy byslismy w polsce wrocilismy tu po 3 latach i sie upomnieli, wyslalismy do accumio service schufa auskunft ze prosimy o to no i nam przyslai ze mamay jakies 639 punktow ze to klasa 4 , ale o co chodzi ? czy ze co? w punktacji sprawdzilisy bo byl taki wypis ze 639 punktow jest dobrze , ale czy wlasnie my to dobrze zrozumielismy?? wysllismy ponowie na adres accumio o bonitat bo chcemy nowe mieszaknie znalesc a wszedzie tego potrzebuja no i czekamy, mysle ze accumio nic do tego nie ma ?? co mam robic doradzcie mi co oznaczaj punkty kiedy schufa jest negatywana a kiedy pozytywna, wspomne ze jak wchodze na meineschufa przez internet chce internetowo zrobic bonitat nie moge wpisuje dane meza i wyskakuj ze niemaja zadnych zapisnacyh informacji do pana osoby, wiec o co chodzi???wspomne ze wysylaslimy te pimo do accumio do hanoveru bo mieszkamy tu jeszczze 2 tygodnie!! adres dala nam kolezanka powiedziala ze tam musimy wyslac to !! doradzcie prosze icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

• 0

#9 XbauXbog

XbauXbog

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:35

Chcę szukać pracę w opiece bo robię szkołę policealną jako opiekun. Więc nie obrażaj mnie że mam 2 lewe ręce

TO NAJPIERW WEZ SKONCZ TE CHOLERNA SZKOLE ; i podszkol jezyk a wtedy nie bedziesz miala zadnych potrzeb dofinansowania , a kolegi nie musisz ze soba zabierac bo tutaj poznasz takich rycerzy ze twoj przy nich bedzie tylko giermkiem  :) a jesli czujesz sie obrazona to tez nie przepraszam , bo sama od tego zaczelas ,HELP HELP  :D

• 0

#10 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:36

Myślałaś,że wystarczy "zjechać" do Polski i o długach zapomnieć?Zapłacisz z odsetkami...i dobrze.

#11 Applefrau

Applefrau

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:37

Witajcie,

Mam pochodzenie niemieckie i chcę wyjechać do Niemiec. Lecz nie wiem jak to wszystko załatwić. Wiem że na miejscu mam się zameldować u kogoś kto ma mieszkanie własnościowe. Jak manie ta osoba zamelduje wtedy mogę wypisać wniosek o mieszkanie socjalne. Na pewno się długo czeka? Aż dostanie mieszkanie socjalne. Czy ta osoba która mnie zamelduje ponosi jakieś konsekwencje płatne. Następnie muszę się zarejestrować jako osoba bezrobotna tzw Harz IV. Potem bym chciała się ubiegać Wohengeld i sprachkurs. [/size]
Chcę wyjechać z kolegą i mieć na spółkę mieszkanie socjalne czy da się tak zrobić. Co jeszcze po drodze czeba załatwić założyć konto? Jakie dokumenty warto przetłumaczyć.Proszę was podzielcie się z waszymi oświadczeniami[/size] i wiedza na ten temat. Napiszcie do mnie maila judysm@wp.pl albo na forum[/size]

Lepiej spadnij z tej obłoki na której chwilowo jesteś!
Sciagnij te różowe okulary z nosa bo Niemcy nie czekają na ciebie z otwartymi rękoma.....
Naucz sie języka i pozbieraj troche doświadczenia zawodowego!
  • 0

#12 kasiaberlin22

kasiaberlin22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:41

Witajcie,

Mam pochodzenie niemieckie i chcę wyjechać do Niemiec. Lecz nie wiem jak to wszystko załatwić. Wiem że na miejscu mam się zameldować u kogoś kto ma mieszkanie własnościowe. Jak manie ta osoba zamelduje wtedy mogę wypisać wniosek o mieszkanie socjalne. Na pewno się długo czeka? Aż dostanie mieszkanie socjalne. Czy ta osoba która mnie zamelduje ponosi jakieś konsekwencje płatne. Następnie muszę się zarejestrować jako osoba bezrobotna tzw Harz IV. Potem bym chciała się ubiegać Wohengeld i sprachkurs. 

Chcę wyjechać z kolegą i mieć na spółkę mieszkanie socjalne czy da się tak zrobić. Co jeszcze po drodze czeba załatwić założyć konto? Jakie dokumenty warto przetłumaczyć.Proszę was podzielcie się z waszymi oświadczeniami i wiedza na ten temat. Napiszcie do mnie maila judysm@wp.pl albo na forum

wITAJ PO PIERWSZE NIE PRAWDA ZE MUSISZ ZAMELDOWAC SIE U OSOBY PRYWATNEJ KTORA MA SWOJE MIESZKANIE WLASNOSCIOWE, JESLI MASZ ZNAJOMYCH KTOORZY SA W STANIE CI POMUC , a jesli nie szukasz pomocy ...ale to za chwile, sa tak zwane heim-y tam mozesz sie zameldowac wtedy idziesz do Jobcenter z dokumentami potwierdzajacymi obywatelstwo niemieckie najlepiej tzw.zolty papier, jesli to masz mowisz im ze chcialbys tu zamieszkac pytaj o meldunek mowisz ze masz na heimei podajesz adres najprawdopodobniej wysla cie z terminem do innej baby a juz u niej bd musial powiedziec dlaczego chcesz tu byc itp wtedy powie ci a najlepiej sam powiedz ze chailabys znlesc mieszkanie normalne i czy beda ci placic za nie jesli tak powie ci do jkiej kwoty mozesz szukac potem szukasz mieszknia znjdujesz prosisz spoldzielnie o wystawienie mietebescheinigung i kwpte kaucji idziesz do jobu w jobie jesli masz do kwoty podanej przez nich podbijaja ci,  zapewne na mieszkaniu bd kaucja piszesz pismo lub mowisz ustnie czy sa w stanie ci wplacic kaucje jesli tak to super idziesz do spoldzielni podpisujesz mietevertrag wtedy meldunek na mieszkanie i idziesz do jobu wplacic kaucje jesli tak to super daja ci od razu papiery na harz IV wypelnisz odnosisz osobiscie do jobu, ale po dordze nie zapomnijn wyrobic sobie dowodu niemieckiego, najlepiej od razu po meldunku na haimie wtedy na nowym mieszkaniu sie tylko przemeldujesz, gdy zrobisz co napisalam lecisz do aok czy innej ubezpieczalni i sie ubezpieczasz potem donosisz do jobu ze jestes ubezpieczony jak tak beda placic , na koncu po paru dnach dostaniesz beschaid z wyszczegolnieniem ile bd dostawal kasy i ile placa ci za mieszkanie , wtedy niewiem co chesz robic ale najlepiej szukaj pracy bo z 345 euro to sie tak latwo nie wyzyje, zapewnie beda ci kazali na deutschkurs pojsc , ale jesli znajdziesz szybko prace jakos najlepij tak gdzie mozesz zarobic wiecej ale oni beda wiedzieli ze zarabisz "niby# 450 euro mini job to mieszkanie ci beda placic , jak znajdzieszj taka ktora bd miala wypisane na umowie ze 1300 to bd musial placic sam1!! pozdrawiam w razie pytan puytaj wiem wszystko raczej w tych tematach , sama pomagam

• 0

#13 kasiaberlin22

kasiaberlin22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:45

Myślałaś,że wystarczy "zjechać" do Polski i o długach zapomnieć?Zapłacisz z odsetkami...i dobrze

niestey nie zapomnialam bo mialam staly dochod na niemieckie konto wiec mieli z czego sciagac!! nie odpowiadaj jak niewiesz , po drugie komenatrze dla przyjaciol zostaw jak nie masz co robic a jak jestes tak inteligentna to dlaczego sie odzywas ztam gdzie niewiesz o co chodzi!! wyraznie napisalam ze moglismy miec cos na minusie kiedys i mogli po prostu nie pobrac ???

• 0

#14 P-U-M-A

P-U-M-A

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3730 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:47

Na mieszkanie własnościowe,dostaje się Wohngeld?

:) Das Wohngeld wird als "Mietzuschuss" für Mieter von Wohnraum und als "Lastenzuschuss" für Eigentümer eines Eigenheims oder einer Eigentumswohnung (selbst genutzter Wohnraum) gezahlt........ ;) 

• 0

#15 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 03 10 2013 - 17:48

Nie pyskuj,boś głupia.Miałaś zlecenie stałe?

#16 JagaHam

JagaHam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisano 03 10 2013 - 18:21

niestey nie zapomnialam bo mialam staly dochod na niemieckie konto wiec mieli z czego sciagac!! nie odpowiadaj jak niewiesz , po drugie komenatrze dla przyjaciol zostaw jak nie masz co robic a jak jestes tak inteligentna to dlaczego sie odzywas ztam gdzie niewiesz o co chodzi!! wyraznie napisalam ze moglismy miec cos na minusie kiedys i mogli po prostu nie pobrac ???

Skoro wiedziałas, ze macie konto na minusie to zdawałas Sobie sprawę z tego, ze nie bedą mieli z czego ściągnąć. Sama napisałaś, ze zostaliście wezwanie do zapłaty, które ZIGNOROWALISCIE, wiec teraz będziecie musieli zapłacić z wszystkimi kosztami ubocznymi (odsetki, postępowanie egzekucyjne itd). Tak to jest jak sie wyjeżdża z obcego kraju i nie pozamyka swoich zobowiązań.
  • 0

#17 ju_dy87

ju_dy87

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 10 2013 - 19:01

Chcę wyjechać z kolegą i mieć na spółkę mieszkanie socjalne czy da się tak zrobić. 

Ja odnosze wrazenie  ,ze naciagasz ludzi . Przeciez On liczy na Mieszkanie Socjalne !

Naprawde zalatwisz mu mieszkanie socjalne ???

Dlaczego tak sądzisz ?

• 0

#18 kasiaberlin22

kasiaberlin22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 10 2013 - 19:32

Skoro wiedziałas, ze macie konto na minusie to zdawałas Sobie sprawę z tego, ze nie bedą mieli z czego ściągnąć. Sama napisałaś, ze zostaliście wezwanie do zapłaty, które ZIGNOROWALISCIE, wiec teraz będziecie musieli zapłacić z wszystkimi kosztami ubocznymi (odsetki, postępowanie egzekucyjne itd). Tak to jest jak sie wyjeżdża z obcego kraju i nie pozamyka swoich zobowiązań.

tak zignorowa;ismy ale po miesiacu zaczelismy placic nie mielismy zadnej egzegucji i do spacenia mamy tylko 300 pare euro, szadze ze nie jest to az tak wyniosle zeby mowic o nie zamykaniu spraw w niemczech,

• 0

#19 MaxMix

MaxMix

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1173 postów

Napisano 03 10 2013 - 19:48

Przetlumaczam i zalatwiam wszystkie sprawy Polakow w Niemczech
Witam serdecznie,mieszkam w Niemczech od 26 Lat znam jezyk Niemiecki plynnie w  wymowie ,pisaniu i czytaniu.Znam sie dobrze na prawach Niemieckich dla Polakow. Zalatwiam wszystkie sprawy urzedowe itp. wedle zyczenia Panstwa. Moje doswiadczenie w sesie zalatwiania spraw urzedowych jest bardzo ogromne poniewarz pomoglem bardzo wielu osoba,rodzina zrobic ten pierwszy krok na obczyznie. Tlumaczenie przy zakupie Auta,wynajecia mieszkania umowie itd.
W sprawach nastepujacych:
: sprawy w urzedzie stanu Cywilnego w Niemczech                                                                                                                                                                                : stale zameldowanie,wymeldowanie,podanie o socialne mieszkanie w Gminie
: Karte kasy chorych dla ciebie i rodziny ( Ubezpieczenia zdrowotne)
: Rejestr, pisanie,zlozenie podania dla dzieci do Przedszkola,szkoly.W razie potrzeby moge byc na              wstepnych rozmowach.
: Podania, Rejestracia Auta, przerejestrowanie, przepisanie dowodu rejestracyjnego info na temat Polskiego prawa jazdy.
: sprawy w zalatwianiu przegladu Auta( Reperacja  Warsztat zielona Euro plakietka)podania i tlumaczenia zwiazane z prawem jazdy na Niemieckich warunkach.
: Pisanie i zlozenie podania na kuroniowke i urzadu pracy. W razie potzreby moge byc z dana osoba na wstepnej rozmowie.
: Zalozenie Konta bankowego w Niemczech itp (Online Banking,Pay Pal,Giro Karte)

: Zalatwianie wszelkich spraw urzedowych pisemnie i  na telefon
Moj nr Tel: 01778879698
Email : hilfeherz24@yahoo.de
Sprawy platnosci indywidualnie na tel lub Emaila

no prosze jak pieknie :D :D :D

• 0

#20 don roberto

don roberto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 03 10 2013 - 20:02

Toc mnie szlak trafi , jak nastepne " SEPY" bedä zyli z moich podatköw !!! Jak zostane godzine dluzej to mi prawie 50% podatku odciägajä aby takie nieporadne ludki sobie calkiem bestresowo zyli !!!!! Piernicze zadnych nadgodzin nie robie, zachowam sie jak pies ogrodnika !!!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyjazd do niemiec

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników