Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po raz kolejny UBEZPIECZENIE... Był ktoś w takiej jak moja sytuacji???

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 dajanka87

dajanka87

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 10 2009 - 18:32

Kochani... Mój mąż pracuje w Niemczech i w najbliższym czasie chcę się do niego wyprowadzic. Problem polega na tym, że mąż pracuje tam w delegacji, zatrudniony przez polską firmę w związku z czym nie przysługuje nam (mi i dzieciom) ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, a jedynie w Polsce:( Wyrobiłam sobie kartę EKUZ, ale okazuje się, że musiałabym raz w miesiącu przyjeżdżac z Rhedy do Krakowa, żeby podbic legitymację ubezpieczeniową, z Krakowa do Sieradza żeby kartę wyrobic od nowa i spowrotem do Rhedy, co jest całkowicie bez sensu:-( Myślałam też żeby ubezpieczyc się w Niemczech prywatnie, ale najtańszy pakiet ubezpieczenia to ok. 200 euro (tak mi przynajmniej).. 200 ja, 200 córka i kolejne 200 dzidzia, która w styczniu pojawi się na świecie... Daje to 600 euro, co stanowi niemal połowę wypłaty mojego męża...:-( Nie wiem już co wymyślic... Mieszkanie mamy już praktycznie wynajęte i tylko ubezpieczenie nas blokuje, bo wiadomo, tak dziecko, jak i ciężarna wymagają opieki lekarskiej. Jakiego ubezpieczyciela polecicie? A może jakaś firma w Polsce ma takie ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny? Podkreślam, że mam małe dziecko i drugie będę rodzic w styczniu!!!:) Podpowiedzcie coś, bo jestem w kropce...
  • 0

#2 Konto usunięte(18515)

Konto usunięte(18515)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 15 10 2009 - 19:01

Sa pare mozliwosci cos zrobic. Prosze o Kontakt.
  • 0

#3 LARC

LARC

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 10 2009 - 19:29

Halo halo .Jezeli Pani bedzie zameldowana razem z dziecmi w mieszkaniu.To tylko maz musi zglosic w swojej firmie i cala rodzinka podlega pod ubespieczenie meza.
  • 0

#4 Konto usunięte(18515)

Konto usunięte(18515)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 15 10 2009 - 19:54

LARC Maz ma Gewerbe, to musi sie przewaznie Prywatnie Ubezpieczyc, to Taniej wyjdzie, a Kobieta z Dziecmi moze sie dostac do Panstwowej Kasy. Z Mieszkaniem to niema nic wspulnego!!! Cos innego by bylo jak Maz by byl w Firmie zatrudniony, ale wtym przypadku by byl w Panstwowej Kasie, i Rodzina tesz. Prosze Sie lepiej po Informowac!!!
  • 0

#5 WojtekP

WojtekP

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 15 10 2009 - 20:17

Witam, jezeli pani maz jest na delegacji czy kontrakcie przysluguje pani ubezpieczenie razem z mezem ale to musi pani zalatwic w Polsce.Jezeli chodz o prywatna ubezpieczalnie w niemczech ma pani problem z pani ciaza mianowicie nikt nei ubezpieczy w tej sytuacji pani ciazy i porodu (koszt okolo 4.000 Euro) Dlatego prosze zrobic wszystko aby pani byla ubezpieczona przez polska ubezpieczalnie. Pozdrowiena Direktionsleiter HanseMerkur Wojtek Protzel Tel .06224 500 31
  • 0

#6 Konto usunięte(19200)

Konto usunięte(19200)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisano 15 10 2009 - 20:37

A no wlasnie..Dopiero co niedawno kobieta tu prosila o porade.. tez w ciazy i niechca Jej ubezpieczyc prywatnie ..
  • 0

#7 pio

pio

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6175 postów

Napisano 15 10 2009 - 21:04

Iska, tylko i wylacznie na temat, lesli potrafisz.. Pozdrawiam..
  • 0

#8 Konto usunięte(19200)

Konto usunięte(19200)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisano 15 10 2009 - 21:37

I czerwona kartka bo na temat nie bylo!!!!ladnie ladnie..a wulgaryzmy na forum dalej spoczywaja..piekne wyrazenia Lacina dozwolona!!!!!!!!!!!!No tak czego tu sie spodziewac!!!
  • 0

#9 Konto usunięte(19200)

Konto usunięte(19200)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisano 15 10 2009 - 21:39

A teraz dupnij Mi jezcze jedna bo tez nie na temat bylo...(przepraszam za wyrazenie)ale dozwolone...
  • 0

#10 19720104

19720104

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisano 15 10 2009 - 22:46

WojtekP - czy HanseMerkur juz wie jak sie ty tutaj w ich imieniu """tytulujesz?""" - MYSLE ZE NIE :-) a konkretnie chodzi tutaj o delegacje a nie gewerbe itd. jak wy tych klientow sluchacie to im wspolczuje... sorry ale to juz mexyk ....
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników