Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc prawna - zwolnienie z pracy na chorobowym

• Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek0906

Krzysiek0906

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisano 21 09 2013 - 09:21

Witam wszystkich.

Czy pracodawca miał prawo mnie zwolnic na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku samochodowego?

Wczoraj przez AOK przypadkowo sie dowiedziałem ze pracodawca mnie zwolnił miesiac temu. Ja takiej informacji od pracodawcy nie dostałem az do wczoraj gdy wysłałem zapytanie e -meilem do firmy czy nadal tam pracuje.

Pracodawca przysłał mi kopie wypowiedzenia umowy w jezyku niemieckim a umowe o prace miałem zawartą w jezyku polskim(czy to jest zgodne z prawem?).  Umowe miałem zawartą w tej firmie na czas nieokreślony i pracowałem juz ponad rok czasu w tej firmie.

Gdzie sie udac w tej sprawie?

Czy to jest zgodne z prawem?

• 0

#2 *MonaLisa*

*MonaLisa*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 21 09 2013 - 10:02

"Czy pracodawca miał prawo mnie zwolnic na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku samochodowego?"

zwolnienie chorobowe nie chroni przed wypowiedzeniem umowy o prace

• 0

#3 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 21 09 2013 - 10:22

w zależności od tego jak długo pracowałeś, za każdy rok pracy należą ci się jakieś pieniądze od firmy pod warunkiem że było to zwolnienie w trybie normalnym, co do zwolnienia MonaLisa napisała wszystko

• 0

#4 Krzysiek0906

Krzysiek0906

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisano 21 09 2013 - 10:24

pracowałem, ponad rok czsu w tej firmie, niby było to zwolnienie z miesiecznym okresem wypowiedzenia w trybie natychmiastowym bez podania przyczyny. Zadne wypowiedzenie nie zostało mi dostarczone.

• 0

#5 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 21 09 2013 - 10:29

sory ale nie rozumie z okresem wypowiedzenia czy w trybie natychmiastowym,

• 0

#6 Krzysiek0906

Krzysiek0906

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisano 21 09 2013 - 10:31

z okresem wypowiedzenia miesiecznym ale wygasa w trybie natychmiastowym po minieciu tego okresu

• 0

#7 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 21 09 2013 - 10:43

dość krótki okres pracy więc dodatkowych pieniędzy raczej nie będzie, a zwolnienie wygląda na normalne, jedyne o co możesz walczyć to okres od którego to wypowiedzenie się liczy bo oficjalnie jeszcze nie masz żadnego wypowiedzenia

• 0

#8 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20143 postów

Napisano 21 09 2013 - 11:09

Po pierwsze w Niemczech jezykiem urzedowym jest jezyk niemiecki, wiec pracodawca nie musi ci wystawiac zadnych dokumentow w jezyku polskim.

Po drugim to nie jest wypowiedzenie "w trybie natychmiastowym", tylko normalne

Po trzecie w Niemczech nie trzeba "podpisac zwolnienia z pracy" i pracodawca wcale nie musi nawet wysylac tego zwolnienia listem poleconym. Wystarczy ze wysle zwyklym listem na adres korespondencyjny podany przy zawieraniu umowy o prace. Jak byl sprytny, to nawet osobiscie wrzucil ten list do twojej skrzynki przy swiadku i to jest pod wzgledem prawnym wazne dostastarczenie wypowiedzenia. 

Mozna probowac podwazyc takie wypowiedzenie, ale termin na to jest  3 tygodnie od dostarczenia zwolnienia z pracy

• 0

#9 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 21 09 2013 - 11:16

Choroba nie chroni nikogo przed zwolnieniem. Powöd choroby jest zupelnie nie wazny

Pracodawca wypowiedzial ci prace calkiem normalnie i nic przeciw temu nie zrobisz.

Miesieczny okres wypowiedzenia jest calkiem ok aczkolwiek wydluzony bo normalnie wg twego okresu pracy obowiazuja 2 tygodnie.

Miesiac obowiazuje dopiero po przepracowaniu 2 lat.

Kündigungsfristen

Zaden pracodawca nie jest zobowiazany wystawic wypowiedzenie w j. polskim.

Takze nie musi dostarczyc wypowiedzenia pismem poleconym i tez owe wypowiedzenie nie musi osoba wypowiedzona pokwitowac (podpisac).

w zależności od tego jak długo pracowałeś, za każdy rok pracy należą ci się jakieś pieniądze od firmy pod warunkiem że było to zwolnienie w trybie normalnym, co do zwolnienia MonaLisa napisała wszystko

Nieprawda.

Odprawka (Abfindung) nie jest czyms uregulowanym prawnie i pracodawca nie musi czegos takiego wyplacac.

Jesli cos takiego wyplaca, to jest to wylacznie jego dobra wola.

Z reguly odprawka jest wyplacana tylko dlugoletnim pracownikom, wiec wg twego okresu pracy nie podlapiesz sie pod cos takiego.

Abfindung (odprawka)

Abfindung (odprawka) i jej 5 omylek

#10 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 21 09 2013 - 11:31

Choroba nie chroni nikogo przed zwolnieniem. Powöd choroby jest zupelnie nie wazny

Pracodawca wypowiedzial ci prace calkiem normalnie i nic przeciw temu nie zrobisz.

Miesieczny okres wypowiedzenia jest calkiem ok aczkolwiek wydluzony bo normalnie wg twego okresu pracy obowiazuja 2 tygodnie.

Miesiac obowiazuje dopiero po przepracowaniu 2 lat.

Kündigungsfristen

Zaden pracodawca nie jest zobowiazany wystawic wypowiedzenie w j. polskim.

Takze nie musi dostarczyc wypowiedzenia pismem poleconym i tez owe wypowiedzenie nie musi osoba wypowiedzona pokwitowac (podpisac).

Nieprawda.

Odprawka (Abfindung) nie jest czyms uregulowanym prawnie i pracodawca nie musi czegos takiego wyplacac.

Jesli cos takiego wyplaca, to jest to wylacznie jego dobra wola.

Z reguly odprawka jest wyplacana tylko dlugoletnim pracownikom, wiec wg twego okresu pracy nie podlapiesz sie pod cos takiego.

Abfindung (odprawka)

Abfindung (odprawka) i jej 5 omylek

tak jak napisałem dalej dość krótki okres czasu więc z pieniędzy raczej nic nie będzie

• 0

#11 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 21 09 2013 - 11:36

wczesniej napisales ze, sie nalezy.

a to jest wypowiedz mylna ;)

#12 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 21 09 2013 - 11:41

masz racje żle sformułowałem, powinienem napisać mogą się należeć. sory

• 0

#13 Poison Ivy

Poison Ivy

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisano 21 09 2013 - 11:56

Witam wszystkich.

Czy pracodawca miał prawo mnie zwolnic na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku samochodowego?

Wczoraj przez AOK przypadkowo sie dowiedziałem ze pracodawca mnie zwolnił miesiac temu. Ja takiej informacji od pracodawcy nie dostałem az do wczoraj gdy wysłałem zapytanie e -meilem do firmy czy nadal tam pracuje.

Pracodawca przysłał mi kopie wypowiedzenia umowy w jezyku niemieckim a umowe o prace miałem zawartą w jezyku polskim(czy to jest zgodne z prawem?).  Umowe miałem zawartą w tej firmie na czas nieokreślony i pracowałem juz ponad rok czasu w tej firmie.

Gdzie sie udac w tej sprawie?

Czy to jest zgodne z prawem?

pracodawca powinien w Kündigung podac POWOD zwolnienia i go UZASADNIC. Paragrafem! inaczej mozna sie powolac Na Kündigungsschutzgesetz!

Wann ist das Kündigungsschutzgesetz anwendbar?

Das Kündigungsschutzgesetz ist anwendbar, wenn das Arbeitsverhältnis in dem Betrieb oder Unternehmen länger als sechs Monate bestanden hat und dort in der Regel mehr als zehn Personen in Vollzeit beschäftigt sind. Danach ist eine Kündigung nur aus personen-, verhaltens- oder betriebsbedingten Gründen zulässig.

#14 *MonaLisa*

*MonaLisa*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:06

:D  :D  :D  :D  :D poison golebiczko :lol:  :lol:

• 0

#15 pracacholik

pracacholik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:07

idiota to sam jestes Krzysiek wypisujac tu takie bzdety.

nie osmieszaj sie

• 0

#16 Black Wire

Black Wire

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:08

Poison, ty jestes tak pomylona/pomylony czy tylko udajesz?

Bzdury wypisujesz i ciemnote wpychasz gdzie popadnie!!! :D  :D  :D

#17 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20143 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:08

poison, po pierwsze w Niemczech nie ma czegos takiego jak "kodeks pracy"!

Po drugie wrzuc sobie do googla haslo "Irrtümer im Arbeitsrecht", to trafisz na strony adwokatow-specjalistow od prawa pracy, ktorzy wyraznie stwierdzaja, ze w prawo nieniemieckie nie zabrania zwolenienia z pracy osob przebywajacych na zwolnieniu lekarskim.

I nie pisz prosze "znam pania, ktora....", bo mi sie juz niedobrze robi, jak czytam te twoje bzdury

• 0

#18 *MonaLisa*

*MonaLisa*

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:10

Z bolem stwierdzam, ze jeszcze nie udalo mi sie przeczytac zadnej madrej wypowiedzi Poison :(

• 0

#19 pracacholik

pracacholik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:10

Sorry nie Krzysiek tylko ten smieszny Poison

• 0

#20 pracacholik

pracacholik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisano 21 09 2013 - 12:16

myslalem ze "Poison" to jakis malolat udajacy wazniaka i obrazajacy tu tych co dobrze doradzaja....

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników