Skocz do zawartości

Zdjęcie

prosze o pomoc pilnie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krzychoo

Krzychoo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 27 07 2013 - 17:57

jeszcze CI nalicza kare za nioplacanie skladek masakra

• 0

#22 Krasnal155

Krasnal155

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisano 27 07 2013 - 17:59

jeszcze CI nalicza kare za nioplacanie skladek masakra

Krzycho... Straszysz i pier....isz.
  • 0

#23 a_kto_to_wie

a_kto_to_wie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:08

ludzie co tu sie dzieje..... wszyscy tu o kasie chorych, jak  niemca zeby placil..... to tylko pieniadze, jakos na raty splacisz.... szybciej albo pozniej... nie ominie cie to. Ja tu widze inny problem, nieplacenie "Pflegekasse" przez 6 miesiecy to sprawa karna.

• 0

#24 Krasnal155

Krasnal155

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:11

Andrzej...
Sprawa karna, ale nikt jeszcze kary nie dostał... Jak wiesz.
Kiedy znów na Luks lecisz?
Muszę coś zmienić w biznesie...
  • 0

#25 Lee Lilly

Lee Lilly

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 905 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:14

tak to był mój jedyny pracodawca co dla niego robilem

to w takim razie jest najprawdopodobniej Scheinselbständigkeit. Tu lezy twoja szansa, ale tez kara. Bardziej dotkliwa dla pracodawcy. Najlepiej by bylo, gdybys z adwokatem specjalizujacym sie w prawie pracy/sozialversicherungsrecht omowil ten swoj problem. Sytuacja nie jest beznadziejna.

• 0

#26 a_kto_to_wie

a_kto_to_wie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:36

namawiajcie dalej ludzi do niszczenia opini polaka.... najpierw miec wszystko w dupie i olewac prawo a potem szukac winnego..... ale taka natura polaka....
  • 0

#27 a_kto_to_wie

a_kto_to_wie

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:37

chlopak chcial byc madry nie placac, to teraz niech madrosci na klate i placic
  • 0

#28 Sara 11

Sara 11

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:38

czlowiek pyta i oczekuje konkretnej pomocy co zrobić , ale przecież co niektórzy musza jeszcze dobić go pałka bejsbolową komentarzami typu głupiec i wysmiewaniem go - żenada . On juz wie ze postapił głupio więc darujcie sobie cynizmu i ciętego języka . Jak wy sie ludzie zachowujecie !  to co wypisujecie wróci do was z nawiązką a samo  życie was upokorzy ! - tyle w temacie

• 0

#29 pablitto

pablitto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:39

oj ale zes sobie nawazyl piwa !!!! padniesz na jakies 5 tys euro za wszystko operacje neurochirurgiczne sa bardzo drogie ,no mysle ze na 5 tys

• 0

#30 pablitto

pablitto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisano 27 07 2013 - 18:44

Sara tu nikt nikogo nie dobija jednak jest przykre ,ze kazdy mysli ze jak sobie zrobi Gewerbe Schein to juz moze calkiem normalnie pracowac z wszystkimi przywilejami ,wlasna Firma to przede wszystkim wielka odpowiedzialnosc za samego siebie ,bo mozna bardzo szybko pasc na koszta przekraczajaca swoje mozliwosci finansowe,to tak jak w PL wielu jezdzi autem bez ubezpieczenia go az do momentu az szkody narobia i jak nie uda im sie z miejsca wypadku zwiac to potem jest zgrzyt zebami !!

• 0

#31 Sara 11

Sara 11

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 27 07 2013 - 19:06

Pablitto - zgadzam sie z tobą , ale on juz o tym wie ze wpakował sie w bagno i ma nauczke na przyszlosc , prosi tylko jak mozna wyjsc z tej sytuacji , przecież mozna napisac nie pozbawiając czlowieka szacunku i godnośći , a widze ze niektórzy chetnie by go widzieli jak sobie do konca podcina żyły - co sie dzieje z ludzmi ! zadnej empati i życzliwości po za niewielkimi wyjatkami .....

• 0

#32 pablitto

pablitto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisano 27 07 2013 - 19:29

no fakt ,nie powinno mu sie jeszcze wiecej do pieca dokladac jak juz ma ,ale jak sie Gewerbe zaklada to powinno sie wiedziec co wszystko trzeba miec aby nie bylo potem kaszanki i tu niestety nie dopilnowal tego najwazniejszego ,teraz ma dwie obcje ,rozlozenie dlugu na raty ,albo przestanie rezygnacja z Gewerbe i ogloszenie privatnej Insolwencji ,no chyba ze ma bogadych przyjacól i mu finansowo pomoga ,wiecej obcji narazie dla niego nie widze

• 0

#33 pero14

pero14

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisano 27 07 2013 - 19:41

Oczko!!!  popierwsze  nie Pracodawca  na gewerbie  tylko zleceniodawca i  tego zlecenodawcy nic  go nie interesuje  lapiesz ty masz miec  narzedzia  komplatna dokumentacjie podstawa  jest ubespieczenie ,   haftpflicht             budowlany

Powiem  tak  kolego  ja mialem  podobny w prawej rece rozciolem sobie nargarstek od  dolu przeciete w 90%  SCIEGNA i nerwy    koszt jaki  moja ubespieczalnia zaplacila  to  800 Euro za sama  operacjie plus  200 karetka plus 180 potem wizytaý na kontrolach  u lekarza   powodzenia  i wspolczucia jak miales 4 dni pobyt w szypitalu to ladnie  kolo  4000  powinienes  sie zamknac

• 0

#34 Krasnal155

Krasnal155

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisano 27 07 2013 - 19:42

czlowiek pyta i oczekuje konkretnej pomocy co zrobić , ale przecież co niektórzy musza jeszcze dobić go pałka bejsbolową komentarzami typu głupiec i wysmiewaniem go - żenada . On juz wie ze postapił głupio więc darujcie sobie cynizmu i ciętego języka . Jak wy sie ludzie zachowujecie !  to co wypisujecie wróci do was z nawiązką a samo  życie was upokorzy ! - tyle w temacie

dobijajce tak naprawde jest to ze chlopaki wiedza ze powinni byc ubezpieczeni... ale szkoda im nawet 100 Euro na podstawowe...

a pozniej to placz.

Na stronach konsulatu jest informacji masa na ten temat, ale ida na zywca a pozniej placza...

wszyscy placza tez n.p. ze ZUS drgi i kombinuja jak nie placic...

... a jak beda na emeryturze beda plakac ze nie maja na zycie.

I co wtedy mamy im tez pomagac? TAKIM CWANIAKOM???

• 0

#35 Dings

Dings

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 763 postów

Napisano 27 07 2013 - 19:55

Ach du Scheiße...

• 0

#36 Dings

Dings

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 763 postów

Napisano 27 07 2013 - 20:08

U mnie "tylko" wyjecie operacyjne drzazgi z dloni kosztowalo okolo 1300 €

Za kazda drobnostke lekarze i szpital sobie licza, nawet plaster kosztowal 7 € (z przyklejeniem chyba...)

Spojzmy realnie!

Obawiam sie, ze cena tej operacja z zylami, nerwami, miesniami wyniesie dwa razy tyle, niz tu proponowane sumy.

• 0

#37 Darek2463

Darek2463

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisano 27 07 2013 - 20:09

Podałem namiary proszę zadzwoń porozmawiaj napewno coś doradzą ,nie słuchaj tych drwiących sobie z ciebie wariatów ot mają sensacje z cudzego nieszczęścia,nie poddawaj się zbierz siły do kupy i do dzieła jak nie uzyskasz całego upustu to chociaż część to napewno i tak duzo osiągniesz,ja chętnie bym pomógł ale nie mam teraz czasu a i trochę swoich problemów mam i kłopot z pracownikami ,życzę powodzenia i głowa do góry nie poddawaj się,bo tu czytam tylko ironiczne uwagi pod twoim adresem żadnej oferty pomocy,w poniedziałek zadzwoń w razie gdybyś tam nic nie wskórał bo wiadomo sezon urlopowy mam jeszcze jeden namiar ale to już na piwa proszę o jakąś informacje ,ja jeszcze ze swoim kolegą prawnikiem porozmawiam co można zrobić ,pozdrawiam

• 0

#38 justinaanka

justinaanka

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 27 07 2013 - 20:16

bez kitu ludzie jak nie umiecie doradzic co chlopak ma robic to lepiej mordy zamknijcie!!!kazdy orze jak moze i nie dziwie sie ze chcial zaoszczedzic!!!ja tez nie bylam ubezpieczona i 9 lat temu urodzilam tu dziecko...mala byla 13 dni w klinice i rachunek byl na prawie 10.000 euro....i nie zaplacilam do dzis,chociaz juz calkowicie legalnie pracuje i mieszkam od 4 lat...moze ci sie upiecze...powodzenia

• 0

#39 slider

slider

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisano 27 07 2013 - 20:30

i co z tego. ? sa ludzie ktorzy od dziestu lat nie placa alimentow , ale to tez tylko szmaty.

#40 Dings

Dings

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 763 postów

Napisano 27 07 2013 - 20:32

Jaaasne, nie placic!

Takim Dingsom i innym durniom z podatku na oplaty zabiora.

Niemcy sa przeciez krajem bogatym!

I jak tu miec o Polakach dobre zdanie? Sami je tu na forum o sobie wyrabiacie.

Piszcie wiecej, chetnie poczytam.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników