Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczepienia dla dzieci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 eastwood

eastwood

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisano 07 07 2013 - 09:37

Witam. Prosiłbym o informacje czy szczepienia dla dzieci są obowiązkowe w Niemczech i czy powinienem zapisać swoje pociechy do jakiegoś lekarza rodzinnego i chodzić na jakieś kontrole? Wolałbym uniknąć kłopotów że zaniedbuje w jakiś sposób dzieci. Dzieciaczki są w wieku 2,5 i 7 lat.

• 0

#2 stanisław1

stanisław1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 07 07 2013 - 10:30

Na pewno powinienes .Ja jak zameldowalem swoja corke to od razu dostalem wezwanie na badania kontrolne U9(corka na dniach konczy 5 lat).Pojechalem do lekarza pediatry i ona juz wszystko przygotuje,musialem miec ksiazeczke zdrowia dziecka tylko nie taka polska bo ona jest tu nie wazna(musi byc przetlumaczona przez tlumacza przysieglego).

• 0

#3 eastwood

eastwood

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisano 07 07 2013 - 10:53

Jak synka zapisywałem do szkoły to pytali jakie szczepienia miał w Polsce. Wypisałem im wszystko na kartce i stwierdzili że jest wszystko ok. Mi żadne wezwanie na badania nie przyszło. Dzieci są w DE od grudnia zeszłego roku. Czy kartę zdrowia muszę tłumaczyć czy wydadzą nową dla dzieci?

• 0

#4 stanisław1

stanisław1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 07 07 2013 - 11:43

Mi Pani doktor wziela ksiazeczke zdrowia dziecka i ma dac do tlumaczenia ale ogolnie tego nie robia lekarze tylko trzeba samemu dac do tlumaczenia.Jak ja corke zapisywalem do przedszkola to pytali czy mamy juz lekarza dla niej a o szczepienia to nikt nie pytal tylko przyszlo  o to badanie U9

• 0

#5 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17647 postów

Napisano 07 07 2013 - 13:03

Aktualnie nie ma obowiazku szczepien w Niemczech, choc kasy chorych wiele szczepien zalecaja i refunduja... podobnie jak w PL. Jednakze na skutek kilku naglosnionych w mediach wypadków wglada na na to, ze zostana po wyborych wprwadzone szczepienia obowiazkowe.

• 0

#6 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 07 07 2013 - 13:22

Oby był obowiązek!
Bo już tych baranow co dzieci nie szczepia słuchać nie mogę!
Zapomnieli już ile dzieci miało w latach 70 ych w Polsce powykrecane bioderka...
  • 0

#7 architekt1

architekt1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisano 07 07 2013 - 17:30

Nigdy nie wiedzialam o tym, ze dysplazja bioder u dzieci  ma zwiäzek ze szczepieniem czy tez nie szczepieniem dzieci. Wiem, ze jest to wrodzona choroba, ktörä sie leczy, w najgorszym przypadku operacyjnie. 

Ale byc moze cos przeoczylam.....

Nie wszystkie szczepienia dzieci sä polecane przez lekarzy, dlatego rodzice mogli sami decydowac. Np takie szczepienie przeciwko zöltaczce czesto powodowalo u dzieci szczepionych slepote w pözniejszym wieku. Tak bylo przed jakies 12 - 14 laty, moze teraz sä lepsze szczepionki.

Zawsze nalezy sie dobrze poinformowac o objawach ubocznych.

• 0

#8 ewelina20109

ewelina20109

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 08 07 2013 - 15:01

Z tego co mi wiadomo,lekarza rodzinnego jak i szczepienia Twoje dzieci muszą mieć ,bo można mieć problemy. My gdy poszliśmy pierwszy raz na szczepienie dostaliśmy nową książeczkę w której odnotowano szczepienia i nic więcej. W ubiegłym tyg dostaliśmy wezwanie na kolejny miesiąc na testy/badania posiewowe (?)

• 0

#9 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17647 postów

Napisano 08 07 2013 - 15:44

Ewelina, skoro nie ma obowiazku, to nie ma zadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Na azie rodzice moga sami decydowac, czy zaszczepia dziecko czy nie. Z powodu malejacej popularnosci szczepien wzrasta ogóln ryzyko zachorowan. Prawdopodobnie dlatego niedlugo szczepienia beda obowiazkowe. 

• 0

#10 oswiecony

oswiecony

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisano 09 07 2013 - 07:05

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników