Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld - zmiana Familienkasse na Bautzen?

Familienkasse Bautzen Kindergeld finanzamt

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20131 postów

Napisano 24 06 2013 - 09:53

Widerspruch a nie Wiederspruch

• 0

#22 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 25 06 2013 - 09:02

Pogodniak> umowimy sie na dyktando z niemieckiego i polskiego? Bardzo chetnie.

Chcesz pomoagac to pomagaj konkretnie - albo jedyna prawda to twoja "prawda"?

• 0

#23 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20131 postów

Napisano 25 06 2013 - 09:49

Moja zdolnosc poprawnego pisania po niemiecku i po polsku oceniaja osoby majace ku temu kompetencje uniwersyteckie a nie brokerzy ubezpieczeniowi....

• 0

#24 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 25 06 2013 - 09:53

no to musisz miec bardzo kreatywną ortografię skoro aż uniwersytetu potrzeba by ją ocenić ;)

• 0

#25 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 20131 postów

Napisano 25 06 2013 - 09:56

mam sam wyksztalcenie uniwersyteckie, wiec nie beda mnie oceniac "brokerzy ubezpieczeniowi", ktorzy wala byki typi "Wiederspruch", ktore sa typowe dla osob z Hauptschule

• 0

#26 Mariolka35

Mariolka35

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 06 2013 - 14:53

Witam mam pytanie czy jest to możliwe że mieszkając i pracując od Wrzesnia 2012 roku w niemczech dostaje sie kindergeld od czerwca 2012 czyli jest nadpłacony kg za 12 miesięcy? pomimo że mieszka siei  pracuje w Niemczech zaczeło sie od Wrzesnia  bo dla mnie to troche dziwne,dlatego ze mój mąż pracuje w niemczech już 2 lata mamy 3 dzieci i jakoś to sie dziwnie ciągnie,Musiałam wykazać ze ja i dzieci mieszkamy i jesteśmy zameldowani w Polsce że nie pobieram zasiłku rodzinnego na dzieci ,musiałam akty urodzenia załatwiać ,akt małżeństwa ,no było masa tego wszystkiego no i dalej czekamy,

• 0

#27 lady1911

lady1911

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisano 25 06 2013 - 18:03

Jesli maz juz 2 lata pracuje w DE-czyli od 2011- to od tego czasu macie Anspruch na Kindergeld,milego wieczoru.

• 0

#28 Mariolka35

Mariolka35

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 06 2013 - 18:08

dziękuje lady1911:) tylko dlaczego to tak długo trwa?

• 0

#29 Mariolka35

Mariolka35

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 06 2013 - 18:56

Jezeli mąż pracuje w Kleve  to faililenkasse jest Wessel czy jak czytałam wszystko przeniesione jest do familienkasse Bautzen?bo mąż dostał informacje  ze wszystkie dokumenty zostały przesłane do kasy dla polaków i czechów  i nie mamy żadnego numer telefonu żadnego meila nic' zeby sie cokolwiek dowiedzieć .Ijuz w sumie pogubiłam sie z tym wszystkim.

• 0

#30 lady1911

lady1911

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisano 25 06 2013 - 19:32

jezeli maz mieszka i pracuje w DE a Ty i dzieci w PL- to wlasciwa FK jest Bautzen,niestety to trwa bardzo dlugo,nawet kilka miesiecy a moze i dluzej..dzwonienie czy pisanie niestety nie przyspieszy tej procedury.

• 0

#31 Mariolka35

Mariolka35

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 06 2013 - 19:48

No trwa to już dwa lata i niedawno zadzwonili i powiedzieli ze wszystkie papiery posłali do tej familienkasse dla polaków i czechów i ze niby mają jeszcze jakieś dokumenty przesłać które mąż ma wypełnić no i nic nie przychodzi,a kolega mężą któremu mąż załatwi prace i pracuje tam od września 2012 i jest tam też zameldowany od września 2012 roku dostał już decyzje i kindergeld za 12 miesięcy  przyznany od czerwca 2012  i to jest w tym dziwne  ze my czekamy 2 lata i nic nie przychodzi a inni pracują od września2012roku a kindergeld dostają przyznany od czerwca 2012roku.Już tego nie rozumiem i nie mamy sił.Prosze mi poradzić co robić ? Nie chodzi mi o to że ktoś już dostał ten Kg tylko dlaczego jedni nic nie muszą załatwiać a drudzy tone papierów i dokumentów muszą składać . 

• 0

#32 lady1911

lady1911

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisano 25 06 2013 - 19:55

Kazdy przypadek jest inny,urzedy w roznych miastach w DE i PL roznie pracuja,- jedni maja wieksze inni mniejsze zaleglosci,sa sprawy mniej i bardziej skomplikowane,

jak wszedzie,takie zycie..

• 0

#33 Mariolka35

Mariolka35

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 06 2013 - 20:07

No w sumie ma Pani racje , takie życie że jedni mają z górki a inni pod górkę :( Pozdrawiam i dziękuję

• 0

#34 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 27 06 2013 - 06:16

Tajemnica tkwi w deptaniu urzędnikom i urzedom po piętach...
Miło, sympatycznie ale i konsekwentnie...
  • 0

#35 karolka91

karolka91

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisano 27 06 2013 - 17:53

Dla zainteresowanych tematem.

Udalo nam sie dodzwonic dzis do Bautzen.

Otoz mila pani poinformowala nas, ze owszem, wedruja do nich wnioski polakow ktorych dzieci przebywaja poza granicami DE, ale

I tu uwaga, czesc akt przeniesiono nie ze wzgledu na miejsce pobytu dziecka, ale na przeciazenie niektorych siedzib FK

Jezeli to juz bylo napisane- przepraszam za dubel.

Pozdrawiam

#36 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 28 06 2013 - 08:41

a koleżance tłumaczce powiedzieli w 4 rożnych FK ażeby każdy nowy wniosek kierować do Bautzen...

Szkoda, bo mam nawet pisemko w PDF, ale nie dało się PDF przykleić...

• 0

#37 lady1911

lady1911

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisano 28 06 2013 - 15:32

Do Karolka 91-nie dodzwonilas sie do Bautzen-bo kazda FK ma Call-center,ale Ci powiedzieli ze jestes w Bautzen,- to zmiana przepisow,a nie przeciazenia FK zdecydowala o zmianie kompetencji..jest akurat odwrotnie to FK Bautzen ma zaleglosci,bo do niej systematycznie splywaja akta Polakow z DE..a inne FK sa na razie odciazane...ale nie na dlugo szykuje sie nastepna zmiana.

• 0

#38 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 28 06 2013 - 17:25

...ale nie na dlugo szykuje sie nastepna zmiana.

Lady wiesz więcej aniżeli my?

Albo masz na myśli że nie będzie płacone na dzieci za granicą? No jest w dyskusji, ale...

wątpie... jak zapewne wiesz próbowali już nie płacić na dzieci które nie mieszkają u osoby płacącej tu podatki, lub sa po rozwodzie u matek w Polsce ale...

jak wiesz sądy to obaliły...

• 0

#39 agnes22

agnes22

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 08 2013 - 21:36

A wiecie może dlaczego zlecając załatwienie Kindergeld agencji w PL to trwa to tylko 2 miesiące (wiem bo znajomi załatwiali) a ja czekam już ponad 2lata i teraz też przyszły papiery że wsio trafiło do Bautzen!!! I teraz nie wiem czy można zlecić to agencji skoro tak daleko - albo i nie - to zaszło, czy ktoś z was orientuje sie w tym? I czy teraz w Bautzen ponownie będą od nowa wsio rozpatrywać? Z góry dzięki

• 0

#40 skorpion1

skorpion1

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 06 08 2013 - 12:48

A wiecie może dlaczego zlecając załatwienie Kindergeld agencji w PL to trwa to tylko 2 miesiące (wiem bo znajomi załatwiali) a ja czekam już ponad 2lata i teraz też przyszły papiery że wsio trafiło do Bautzen!!! I teraz nie wiem czy można zlecić to agencji skoro tak daleko - albo i nie - to zaszło, czy ktoś z was orientuje sie w tym? I czy teraz w Bautzen ponownie będą od nowa wsio rozpatrywać? Z góry dzięki

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Familienkasse, Bautzen, Kindergeld, finanzamt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników