Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kindergeld - zmiana Familienkasse na Bautzen?

Familienkasse Bautzen Kindergeld finanzamt

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 17 06 2013 - 08:07

Mam takie pytanie:

zauwazylem ze od pewnego czasu coraz częściej sprawy Kindergeldu na dzieci w Polsce są przenoszone do Familienkasse Bautzen.

Wie ktoś coś więcej?

Co jak i dlaczego?

Do Bautzen dodzwonić jest z zachodu niemalże sprawą niemożliwą!

A jechać do Familiekasse ażeby sprawę przspieszyć też już nie można...

Wygląda na to że dotyczy to wszystkich tych osób które mają numer podatkowy z Finanzamt Cottbus lub Oranienburg.

Pozdr.

• 0

#2 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 18 06 2013 - 11:59

Istnieje jeszcze coś takiego,jak email oraz manualnie napisane i wysłane listem poleconym,pismo.

Zasugeruję jeszcze,zadzwonić poza oficjalnymi godzinami urzędowania...nie ma wtedy interesentów.

#3 ElsaRuda

ElsaRuda

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 7325 postów

Napisano 18 06 2013 - 12:42

Familienkasse Bautzen
Neusalzaer Str. 2
02625 Bautzen
Kindergeldkasse Telefonnummer: 0180 1 / 54 63 37*
Kindergeldkasse Telefaxnummer: 03591/661-878

täglich 08:00 - 13:00, Do bis 18:00 Uhr

#4 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 18 06 2013 - 18:32

Wielkie dzięki ale...

dzwoniąc na numer 01801- .... nie dodzwonisz się do Kindergeldkasse w Bautzen tylko LOKALNEJ.

Inne drogi komunikacji są mi też znane ale odpowiedź trwa od 6tyg. do 3 m-cy ... to ciut długo...

• 0

#5 lady1911

lady1911

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisano 18 06 2013 - 19:14

Niestety od 01.05.2013-  dla wszystkich co maja dzieci w Polsce a mieszkaja w DE - Bautzen jest wlasciwa FK- telefon to Callcenter- nie mozna sie bezposrednio dodzwonic,ale mozna wyslac maila ,pozdrawiam.

• 0

#6 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 19 06 2013 - 06:35

No właśnie to jest pytanie:

- w którym rozporządzeniu jest to uregulowane? (Verordnung)

- chodzi o dzieci w Polsce albo o to skąd sie ma numer podatkowy?

Mam właśnie "pacjenta" który ma dzieci w Polsce - ale tu ma GbR czyli lokalny numer podatkowy i ... wpierw go dali do Bautzen a teraz spowrotem do Köln ...

Znów troche bałaganu sie narobi... ostatnio trzeba było czekac na numer podatkowy z Cottbus nawet 3 miesiące... i nie pomogło że się wszystkie konieczne dokumenty miało.... Oranienburg potrzebował na to samo 2 tygodnie...

Jak teraz przesuną wszstkie Kindergeld-y do Bautzen, nie zatrundiając nowych urzędników, no bo po co.... bedzie kolejka na 5 lat....?!?!?!

Odciąży to napewno podatników niemieckich...

• 0

#7 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 18438 postów

Napisano 19 06 2013 - 08:03

Nie wiem, czy jest na ten temat jakies publiczne rozporzedzenie, bo tez i nie chce mi sie szukac. Ale w zzasadzie Familienkasse podlega pod Bundesagentur für Arbeit. To znaczy, ze zarówno Pani Minister d/s Socjalnych jak i dyrektor Federalnej Agencji Pracy w Nürnberg moze zarzadzic w tej dziedzinie bez dyskusji parlamentarnych. Tp jest po ptostu urzad nizszego szczebla. 

• 0

#8 ewach5

ewach5

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 21 06 2013 - 21:30

ciekawe jak długo w tej F.... się czeka na decyzje.
  • 0

#9 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 22 06 2013 - 10:51

Hej,

napewno dlugo lub dluzej beda te decyzje:

1)

kolezanka byla przedwczoraj w Familienkasse Köln, by dowiedziec sie wiecej.

Zasugerowala ze teraz poprzez to ze kompetnecje beda centralnie to opracowanie wniosku po dostarczeniu wszystkich mozliwych informacji beda szybko zapadaly. Co uslyszala od urzedniczki? "To pani chyba sama nie wierzy"

Tez jestem przekonany ze po to jest to scentralizowane azeby .... przedluzyc proces przyznawania i sie czesc ludzi wykruszyla.

Wkoncu nie tylko Polacy by chcieli na dzieci pieniadze, ale tez... hiszpanie, wlosi, ... ... ...

2)

wczoraj wpadl do mnie kolega. kolega generalnie jest tak jak ja w Niemczech 30lat, ma obywatelstwo Niemieckie, dzieci maja obywatelstwo niemieckie, zona z Polski. Wyjechal 6 miesiecy temu do Polski, a poniewaz woda w Polsce zaszkodzila im w Polsce na tyle ze mial wybor zadluzyc sie w Polsce albo zarobic w Niemczech to wrocil do pracy tutaj.

Zona zostala w Polsce z dziecmi.

Pobyt 6 miesieczny w Polsce i fakt ze dzieci w Polsce wystarczylo by Kindergeldkasse w Bergisch powiedzialo... dla pana jest teraz odpowiedzialny urzad w BAUTZEN. I azeby nie ukrocili zasilku w Niemczech radzi by zlozyc pro forma wniosek o zasilek w Polsce!

(juz z powodu jego wysokich dochodow to bzdura, ale... jak Niemcy tak chca, i sie na §§ nie chce walczyc.... to trzeba bedzie zlozyc...

Wniosek:

1.) na wszystkie zagraniczne dzieci dostawac sie bedzie zasilek z Fam.Kasse Bautzen

2.) mozna sie spodziewac - wedlug mojego scenariusza - ze okres oczekiwania wydluzy sie do okresu od 2 do 5 lat ... przynajmniej warto sie na to przygotowac i .... zajac sie tym profesjonalnie by wymowek i odmowien nie bylo zbyt wiele.

• 0

#10 lady1911

lady1911

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisano 22 06 2013 - 11:23

FK Bautzen jest wlasciwa tylko dla PL,Grecy,Wlosi etc. przechodza do Nürnberg.

Mimo,ze Einkommen jest powyzej granicy w PL- trzeba zlozyc Antrag i otrzymac odmowe,inaczej FK tutaj automatycznie odlicza z wysokosci KG w Niemczech polski KG.

• 0

#11 ewach5

ewach5

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisano 22 06 2013 - 16:34

każdy mów co innego ,jedni długo ,drudzy krótko.Nam gdy wypłacili część to starczyło zaświadczenie że nie pobieramy zasiłku w P.
  • 0

#12 karolka91

karolka91

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisano 22 06 2013 - 18:00

Mam pytanko.

Nasz wniosek razem z kompletem dokumentow i kilkoma nadprogramowymi, takimi ktorych nie wymagali, ale przydatnymi, rownierz przeruzcili do Bautzen.

Tam kieruja wnioski wszystkich polakow, czy tylko jezeli dziecko nie przebywa na terenie DE?

Bo ten wniosek ktory dostalismy poczta do wypelnienia to byl blad na bledzie... nie wiem np, skad im sie wzielo, ale wpisali ze ja z corka przebywamy nie w Deutschland a w Denmark :)

Mimo ze w papierach wyraznie napisalam ze wszyscy mieszkamy w Niemczech....

#13 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 22 06 2013 - 18:02

mysle ze tylko w przypadku dzieci zamieszkałych w PL .inaczej by musieli tysiące przenieść tam  :)

• 0

#14 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 22 06 2013 - 18:32

Mam WRAŻENIE że tylko dzieci ktòre są poza RFN są centralizowane....
Jestem pewny że dlatego te tysiące ... 90.000 ? Kindergeldow polskich przeniosą do Bautzen.

Karolina91 pod twoim motto się w 100% podpisuję.... Paru nadzwyczajńie normalnych którzy mają pokładane w głowie jeszvze na świecie jest... Ale to temat a inny wątek...
  • 0

#15 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 22 06 2013 - 18:54

90.000 dzieci zamieszkalych w Polsce pobiera Kindergeld ? o matko 

czyli, okres oczekiwania na decyzje minimum 5 lat  :lol: 

• 0

#16 karolka91

karolka91

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisano 22 06 2013 - 20:48

Czyli tak, w moim przypadku, jezeli cala nasza trojka, narzeczony, corka i ja mieszkamy razem w DE, nasz wniosek skierowali do Bautzen bezpodstawnie, tak?

Jak to naprostowac? Zadzwonic/napisac? Czy moze wycofac wniosek i zlozyc go ponownie(o matko, zas do Polski wyciagac papierzyska z urzedow...)?

Jak pisalam, w przyslanych nam papierach nie wiem skad wzielo sie, ze ja z corka przebywamy w Denmark, najprawdopodobniej przy wypelnianiu druku jakas urzedniczka sie "kopnela" i wybrala nie to panstwo z tabelki ...

Bede wdzieczna za jakakolwiek rade :)

Dziekuje POLONICUS :) Ale poukladane to raczej nie mam ;)

#17 penelope259

penelope259

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 06 2013 - 18:21

WITAM CZY ZNA KTOŚ JAKIS ADRES EMAIL ŻEBY ZAPYTAC CZY WOGÓLE DOTARŁY DO NICH MOJE DOKUMENTY Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŻ

• 0

#18 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 23 06 2013 - 18:23

czy tak trudno wpisac w GOOGLE  Familienkasse Bautzen ?

E-Mail: Familienkasse-Bautzen@arbeitsagentur.de

• 0

#19 renata40

renata40

Newbie

• Zbanowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 06 2013 - 18:39

Mam takie pytanie:

zauwazylem ze od pewnego czasu coraz częściej sprawy Kindergeldu na dzieci w Polsce są przenoszone do Familienkasse Bautzen.

Wie ktoś coś więcej?

Co jak i dlaczego?

Do Bautzen dodzwonić jest z zachodu niemalże sprawą niemożliwą!

A jechać do Familiekasse ażeby sprawę przspieszyć też już nie można...

Wygląda na to że dotyczy to wszystkich tych osób które mają numer podatkowy z Finanzamt Cottbus lub Oranienburg.

Pozdr.

podaje Ci numer do kobiety ktora ci

#20 POLONICUS

POLONICUS

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisano 24 06 2013 - 09:52

XXX

pomocny wpis skasowany.

Ukłony do panów uważających sie za monopolistów tego forum

XXX

Przez regionalne urzedy podawany adres do Bautzen to:

Hausanschrift:

Bundesagentur für Arbeit
Familienkasse Sachsen

Neusalzaer Str. 2

02625 Batzen

Postanschrift:

Bundesagentur für Arbeit

Familienkasse Sachsen

02622 Bautzen

Operowanie mailem i telefonem jest bezsensowne: dzwoniac pod numer laduje sie w regionalnym urzedzie.

A mejle znikaja bez odpowiedzi.

>karolka91

wydaje mi sie ze musisz napisac odwolanie, i sprostowanie. Bautzen jest raczej dla dzieci ktore przebywaja poza terenem Niemiec. Moze napisalas Deutschland a ono przeczytali Dänemark?

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

XXX XXX XXX XXX

karolinka91

Papierow raczej nie powinnas jeszcze raz musiec zbierac, bo teoretycznie sa tylko przesylane z regionalenego urzedu do Bautzen.
Naturalnie sobie mozesz wyobrazic ze do Bautzen jada teraz setki ciezarowek z aktami polskich dzieci!?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Familienkasse, Bautzen, Kindergeld, finanzamt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników