Skocz do zawartości

Zdjęcie

polskie dzieci w niemieckiej szkole.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 amma

amma

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 05 2013 - 14:14

Witam, potrzebuję informacji na temat szkół podstawowych w Dortmundzie. Moje dzieci znają tylko trochę j. niemiecki - ciągle się uczą, mieszkamy w Polsce. W lipcu chcemy wyjechać do Dortmundu, mąż już tam pracuje. Proszę o jakieś informacje czy w tych podstawówkach jest ciężko dla obcokrajowców z b. słabym językiem. Na dzień dzisiejszy na pewno dzieci się nie dogadają, proszę o jakieś rady.
  • 0

#2 Zolza :P

Zolza :P

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3598 postów

Napisano 02 05 2013 - 14:15

Idz na poradnik.
  • 0

#3 pablitto

pablitto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 762 postów

Napisano 02 05 2013 - 14:36

dzieci w wieku szkoly podstawowej ,pól roku i rozmawiaja po niemiecku ze hej ,tym sie nie przejmuj ,ze teraz slabo czy nic nie rozmawiaja ,przyjezdzaj zamelduj je do szkoly i bedziesz widziec jak Twoje pociechy za pól roku beda wladac lepiej niemeickim jak nie jeden w niemczech urodzony :)) Pozdrawiam :)))
  • 0

#4 amma

amma

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 05 2013 - 14:43

Dzięki za pozytywną dpowiedź, bardzo zależy mi na tym wyjeździe żeby nasza rodzina była razem.
  • 0

#5 pablitto

pablitto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 762 postów

Napisano 02 05 2013 - 14:50

to idz za ciosem ,moje dzieci co prawda tu rodzone ale pierwszym jezykiem jaki sie nauczyly to polski byl ,niemiecki dopiero w przedszkolu i teraz w szkole sie ucza Nils 8 lat 2 klasa wlada juz perfekt niemieckim i jest jednym z lepszych w klasie co sie gramatyki liczy ,poprostu wielojezyczne dzieci sa bystrzejsze od tych co tylko jednym wladaja ;)))
  • 0

#6 pablitto

pablitto

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 762 postów

Napisano 02 05 2013 - 14:52

Antonia 6 lat dopiero we wrzesniu idzie do szkoly a juz podpatrzyla u brata Nilsa jak sie pisze i mala pisze samodzielnie wiele pojedynczych slów ;))
  • 0

#7 amma

amma

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 05 2013 - 15:00

Boję się tego, że oni nie będą razem w klasie tylko osobno, nie znając nikogo. Nie będzie to miłe.
  • 0

#8 kinia34

kinia34

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 02 05 2013 - 15:02

nie martw sie o dzieci dadza sobie rade ,,,one maja mozg jak gabka wiec wchlaniaja wszytsko ;) moj syn 2 lata temu tez bez jezyka byl rzucony na gleboka wode zero niemieckiego a dzisiaj to nieraz mi pogada z jezykiem , wiec bedzie oki pakuj sie i wyjezdzajcie ja tez tak zrobilam ,,,co prawda corka zostala w pl z babcia bo nie chciala ,,ale jej sie niedziwie nastolatka juz wiec wiesz !!!! wiec glowa do gory i bedzie dobrze i nie sluchaj tych co pisza ze sobie ty albo dzieci nie poradzicie ,,,bo to sa puste slowa ;) pozdrawiam serdecznie
  • 0

#9 marika4

marika4

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 02 05 2013 - 15:53

My też w lipcu przeprowadzamy się do męża,bo osobno to nie jest życie.Martwię się również o moje dzieci(12 lat i 3,5),ale chcemy być razem i mam nadzieję,że damy radę. Na razie uczymy się języka w domu i nie możemy doczekać się wyjazdu:)
  • 0

#10 amma

amma

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 05 2013 - 16:02

My też chcemy pojechać ale też trochę się boję.
  • 0

#11 **Helen**

**Helen**

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8196 postów

Napisano 02 05 2013 - 16:08

Dadza rade Wasze pociechy!
  • 0

#12 Konto usunięte(234149)

Konto usunięte(234149)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisano 02 05 2013 - 16:20

Dzieci ucza sie szybciej niz dorosli :)
  • 0

#13 Konto usunięte(240111)

Konto usunięte(240111)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisano 02 05 2013 - 16:34

Jezeli dzieci umieja troche niemiecki...postaraj sie aby ich wzieli od razu do Realschule...bo jak pojda do Hauptschule ...bedzie im trudno im sie stamtad wydostac...a jest tam bardzo niski poziom nauczania...najlepiej niech startuja od wyzszej nieco polki... nie napisalas w jakim wieku sa twoje dzieci...wiec sugeruje , ze juz przeszly przez czwarta klase...hmm.. Przedmowcy maja racje...dzieci sa jak gabka...wchlanija jezyki obce szybciej niz dorosli...wrecz w oszalamiajacym tempie ;)))))))))))))))))) Glowa do gory...PORADZICIE sobie na 100 % ! Powodzenia ;))
  • 0

#14 amma

amma

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 05 2013 - 17:00

Moje dzieci mają 6 i 8 lat. W Polsce chodzą do zerówki i do pierwszej kl.Są jeszcze małe.
  • 0

#15 stanisław1

stanisław1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 03 05 2013 - 10:32

Tak tylko sie powie ze szybko lapia jezyk ale tez maja stresa!!Moja corka ma prawie 5 lat i od kwietnia chodzi tu do przedszkola.Na poczatku byl zachwyt ale teraz juz jest ciezej i zaczyna marudzic ze dzieci sie z nia nie chca bawic i jest taka markotna.Chetnie wstaje i chetnie idzie bo lubi dzieci i chce sie z nimi bawic ale widze ze ten czar juz minal.Takze dziecia tez jest ciezko
  • 0

#16 Axjja

Axjja

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 05 2013 - 10:42

witam ja mieszkam tu od lutego z 12 letnia corka, i tez sie martwilam jak sobie poradzi w szkole, a juz dzis patrze na coreczke jak bawi sie z rowiesnikami i rozmawia po niemiecku.
  • 0

#17 stanisław1

stanisław1

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 03 05 2013 - 10:45

My tez jestesmy od lutego w DE ale nasza corka tak szybko nie lapie tego jezyka bo mowi pare slow ale moze dlatego ze dopiero miesiac ma kontakt z dziecmi.
  • 0

#18 PolakMały

PolakMały

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 03 05 2013 - 11:02

marika4 i amma czy macie w Polsce programy niemieckie(nie które pakiety kablówki je ma),proszę dużo oglądać np.bajki niemieckie,chodzi o obsłuchanie się z tym językiem. Moja znajoma ma córkę,która poszła do przedszkola jako 5letnia nie znając języka, a do szkoły poszła już normalnie - psycholog uznał,że ma dostatecznie duży zasób słów niemieckich. Piszecie o dzieciach a co z Wami?
  • 0

#19 amma

amma

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 03 05 2013 - 13:48

Ja miałam trochę lekcji z niemieckiego, teraz postawiłam tylko na dzieci. Przychodzi do nas nauczycielka ale ze względu na brak czasu - uczy tylko dzieci dwa razy w tygodniu po godzinie.Potem ja z dziećmi powtarzam cały materiał przerobiony. Jeśli chodzi o mnie to uczę się czasami wieczorem ale sama. Dużo słówek rozumiem i jakieś proste zdanie powiem, ale na dzień dzisiejszy chyba bym się nie dogadała.
  • 0

#20 dariusz121212

dariusz121212

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 03 05 2013 - 22:07

Witam! Ja również z dziećmi dołączam w lipcu do męża.Córka chodzi do 2 klasy gimnazjum,w listopadzie kończy 15 lat,do której klasy i do jakiej szkoły powinna iść w Niemczech. Z góry dzięki za odp
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników