Skocz do zawartości

Zdjęcie

zmiana klasy podatkowej-odzyskanie kasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 _elektryk_

_elektryk_

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 04 2013 - 15:57

pracowałem od października na 1 klasie podatkowej (żona nie pracująca i 2 dzieci), od stycznia zmienili mi na 3 i zaliczki na podatek są znacznie mniejsze - jak moge odzyskać kasę od października-grudzien - chodzi mi o tą róznice gdybym opłacał od początku 3 klase? czy to trzeba jakimś PITem? ktoś mógłby linka zapodać czy moge to ściągnąc z netu i gdzie wysłac? bo już nie pracuję w Niemczech :( z góry dziekuje
  • 0

#2 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17406 postów

Napisano 09 04 2013 - 16:35

Zlozysz rozliczenie za zeszly rok i dodasz europejskie swiadectwo malzenstwa lub odpowiedni wyciag z ksiegi rodzinnej. Co nadplacilaes- dostaniesz spowrotem!
  • 0

#3 Konto usunięte(200653)

Konto usunięte(200653)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 09 04 2013 - 17:08

Jeżeli już masz 3 grupe to tylko rozlicz się z podatku a dostaniesz zwrot.Jeśli chodzi o rozliczenie to masz obowiązek sie rozliczyć
  • 0

#4 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 09 04 2013 - 17:24

Nie jest tak całkiem jak piszecie. Przecież pracował w D. tylko trzy miesiące, czyli podlega ograniczonemu prawu podatkowemu./ nie ma kwoty wolnej od podatku/ Jedynie na wniosek poprzez przedstawienie zaświadczenia EÜR / EW z Polski może być potraktowany nieograniczonemu prawu podatkowemu. Dochody te będa zsumowane i przy zastosowaniu progresji będzie obliczony podatek. Jaki będzie zwrot to zależy od dochodów w Polsce.
  • 0

#5 biaŁyyy

biaŁyyy

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 04 2013 - 17:35

witam wlasnie jestem w podobnej sytuacji zaczolem prace w niemczech jako kawaler pozniej wziolem slub i nie zmienilem jeszcze grupy i mam mozliwosc odzyskac pienaidze ??
  • 0

#6 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 09 04 2013 - 17:45

biaŁyyy ..mozesz odzyskac ale tylko jak zmienisz klase podatkowa...a kiedy slub wziales..bo obojetnie kiedy sie wzielo to klasa podatkowa liczy sie za caly rok nawet jak slub byl ostatniego grudnia.....

#7 _elektryk_

_elektryk_

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 04 2013 - 18:55

miałem nieograniczony obowiązek podatkowy, nie chcę całego zwrotu - chcę tylko tą różnicę, miałem pracować dłużej ale gośc nie płacił i sensu nie było dawać się tak wykorzystywać pytanie jak to technicznie zrobić, bo pewnie trzeba coś wypełnić, tylko nie orientuję się co? gdzie można to ściągnąć, druknąć, wypełnić i wysłać (z tłumaczem przysiądę i dam rade) niestety czasem tak bywa, że plany przez polskich wyjadaczy się modyfikują, człowiek chciałby uczciwie zarabiać a tu zonk wiec może choć te 300 czy 400E uda się odzyskać
  • 0

#8 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 09 04 2013 - 19:15

_elektryk_ ..sadze ze jak sie rozliczysz za poprzedni rok to i tak dostaniesz caly zwrot a nie tylko roznice...zona niepracujaca i dwojka dzieci..

#9 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 09 04 2013 - 19:17

Najlepiej jak sciagniesz formularze z Finanzamtu..mysle ze pani sroczka troche pomoze...Elster....i jak troche kumasz to moze sobie poradzisz...

#10 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17406 postów

Napisano 09 04 2013 - 20:14

Doswiadczona, za 3 miesiace pobytu w DE nie przysluguje mu cala kwota zwolniona od podatku, ale za trzy miesiace. To zawsze cos.
  • 0

#11 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 09 04 2013 - 20:21

_elektryk_ ..prosil o porade a nie o komentarze innych wypowiedzi....

#12 jolanta69

jolanta69

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisano 09 04 2013 - 21:38

Moj zieciu podjal prace 12 wrzesnia klasa podatkowa 1 , 1 grudnia wzieli slub oczywiscie zmiana klasy podatkowej na 3. Rozliczal sie za te miesiace i dostal caly zwrot podatku bylo tego ok 1650.
  • 0

#13 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 09 04 2013 - 21:57

andr/opole wyjaśniłam powyżej kiedy dostanie jakikolwiek zwrot za trzy miesiące, nie przysługuje mu kwota wolna od podatku, bo jego rezydencja jest w głównej mierze w Polsce. Dopiero pełne rozliczenie łącznie z Polską,da mu ten zwrot.W formularzu głównym na czwartej stronie musisz podać, gdzie kiedy mieszkał i ile jeżeli w tym okresie nie mieszkał w D.zarobił w np.Polsce. W innym przypadku jeżeli nie będzie miał zswiadczenia EU/EWR musi wziąść inny formularz do rozliczenia tzw,skrócony. I jeżeli tak zrobi to dostanie cały zwrot technicznie musisz ściągnąć sobie druki poprzez skroczkę czyli Elster a jak nie znasz języka w miarę dobrze to samemu nie zrobisz.
  • 0

#14 olcia79

olcia79

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 04 2013 - 10:44

cześć,mam pytanko odnośnie zmiany klasy podatkowej w Niemczech.Mój mąż pracuje i jest zameldowany w Niemczech dostał z urzędu wypełniony formularz do podpisania w Polskim urzędzie,ale w Polsce nie chcieli go podpisać i wystawili swój dokument a natomiast tego Polskiego dokumentu nie chcą w urzędzie Niemieckim bo nie jest na ich formularzu.Co trzeba zrobić aby zmienić tę klasę jak to się załatwia,proszę o pomoc bo idzie oszaleć.Ola.
  • 0

#15 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2175 postów

Napisano 23 04 2013 - 23:26

przede wszystkim ty tez musisz byc zammeldowana w niemczech. jak nie jestes nie zmienia klasy.
  • 0

#16 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 24 04 2013 - 00:28

Niekoniecznie....w Polsce nie chcieli podpisac formularza bo pewnie byl po niemiecku a jesli po polsku to zadnej laski nie robili i powinni podpisac...

#17 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 24 04 2013 - 00:33

olcia79 ..nie szalej tylko zalatwiaj..jesli w Polsce nie chca podpisac formularza to zglos sie do jednostki nadrzednej lub do kierownika urzedu..a jesli Niemcy nie uznaja dokumentu z Polski to pewnie dlatego ze nie musza ale mozna sie zapytac co zrobic ..bo pewnie dokument po polsku...moze przetlumaczyc....

#18 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 24 04 2013 - 00:41

ja ten formularz widzialam kiedys i byl w dwoch jezykach PL-DE
  • 0

#19 blue_bell

blue_bell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 2175 postów

Napisano 24 04 2013 - 00:42

wladyslaw, ale przeciez zeby maz mial klase 3 ona musi miec 5 a zeby jej klase przydzielili musza miec ja w systemie czyli po zameldowaniu. jak chcialam zmienic ezowi klase nic nie mogli zrobic az do momentu kiedy sie zameldowalam.
  • 0

#20 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 24 04 2013 - 01:14

Już w 2004. wnioskodawca podjął próby składania w niemieckim urzędzie finansowym „Wniosku o uznanie pracownika za podatnika podlegającego nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego …”, co miało skutkować przyznaniem pracownikom ulg podatkowych (dokonywaniem naliczania podatku od płac wg III klasy podatkowej). Niestety, polskie urzędy skarbowe nie chciały wówczas poświadczać pracownikom takich wniosków i zrezygnowano z ubiegania się o ulgi. W 2008r. wnioskodawca ponownie zwrócił się do swoich pracowników o składanie tych wniosków. Stanowisko części polskich urzędów skarbowych uległo zmianie i wnioski są poświadczane. Jednakże, większość urzędów w dalszym ciągu odmawia pracownikom poświadczania wniosków argumentując, że urząd nie posiada informacji do potwierdzenia danych zawartych we wniosku. Wnioskodawca załączył do wniosku wzór „Wniosku o uznanie pracownika za podatnika podlegającego nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego …” w języku polskim i niemieckim. W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy polskie urzędy skarbowe mają obowiązek potwierdzania „Wniosku o uznanie pracownika za podatnika podlegającego nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego …” na formularzu przedłożonym na podatnika... Stosownie do art. 306b § 1 tej ustawy w przypadkach, o których mowa w art. 306a § 2, organ podatkowy jest obowiązany wydać zaświadczenie, jeżeli chodzi o potwierdzenie faktów albo stanu prawnego, wynikających z prowadzonej przez ten organ ewidencji, rejestrów lub z innych danych znajdujących się w jego posiadaniu. W myśl art. 306b § 2 ww. ustawy organ podatkowy, przed wyda całość tu http://interpretacja...wiadczenia.html to nie spam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników