Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie podatkowe w Niemczech

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 kokoksz

kokoksz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisano 14 03 2013 - 08:41

Czy moze ktos polecic dobre biuro rozliczen podatkowych w Bremen. Najlepiej jak by to byl ktos mowiacy po polsku.
  • 0

#2 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisano 14 03 2013 - 10:28

tłumacz a od kiedy to NIE MOŻNA czy NIE POWINNO się robić po polsku
  • 0

#3 tempora

tempora

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3068 postów

Napisano 14 03 2013 - 10:41

maly72 Bo nie jestes w polsce...........teraz juz wiesz czemu? Kazdy tlumacz (nie mam na mysli tego pseudo powyzej) moze ci pomoc czytac i odpisywac na pytania ale same rozliczenia,wnioski,itd sa po niemiecku. Zapytam inaczej.... czy widziales w polsce jakikolwiek dokument urzedowy po niemiecku? Ja nie slyszalem jeszcze. Malo tego, tam nawet dokumenty co tutaj w obcych jezykach bez problemu przyjmuja ( niektore) , tam kaza ci odrazu tlumaczyc. A wiec?
  • 0

#4 cascabell

cascabell

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 14 03 2013 - 10:54

Witam , dołącze się do wątku. Czy to prawda że w Niemczech można rozliczyć się w ciągu 2 lat z podatku? Przepracowałam 2012 rok i chciałabym się rozliczyć.
  • 0

#5 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 14 03 2013 - 11:10

Przepisy sie zmienily i nalezy sie rozliczac co roku ale mozna rowniez z dwoch lat jesli sie tego nie zrobilo wczesniej..Finanzamt ma prawo ukarac finansowo za zwloke...

#6 maly72

maly72

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisano 14 03 2013 - 11:53

tempora moja wypowiedż dotyczyła pytania jakie zadał kokosz tam niema nic o polskich papierach ,a sposób w jaki to napisałem był odpowiedzią na głupi komentarz tłumacza
  • 0

#7 Allegraa

Allegraa

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 03 2013 - 13:20

Musicie rozliczyc sie w Polsce nawet jezeli nie byliscie zatrudnieni na terenie Polski,wypelnic PIT-36 z zalacznikiem ZG wpisujac niemiecki dochod i wtedy wziasc z urzedu skarbowego zaswiadczenie o niezaleganiu podatku w Polsce i z tym zaswiadczeniem mozna dopier rozliczac sie w Niemczech,chyba ze stale zatrudnienie jest w Niemczech to wtedy w Polsce nie trzeba
  • 0

#8 Allegraa

Allegraa

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 03 2013 - 13:44

stale zameldowanie mialo byc:-)
  • 0

#9 kokoksz

kokoksz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisano 14 03 2013 - 18:16

LUdzie ja sie pytam tylko czy ktos zna kogos kto pomoze sie rozliczyc i czy ten ktos zna wszystkie sztuczki co podciagnac do odpisania od podatku. Jedna osoba juz mi zrobila numer ze wszystkie documenty znikly za 2011 rok.
  • 0

#10 malicebremen

malicebremen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 04 2013 - 10:52

Dzien Dobry, troche tu czytam na tym forum o podatkach i widze bardzo duzo niedomowien i przeklaman.Osoba z grupa podatkowa 1 nie ma obowiazku rozliczania sie z podatku ( choc wiadomo , ze to sie oplaca po odliczeniu kosztow uzyskania przychodu) a ma na to 4 lata w tej chwili czyli na dzien dzisiejszy rok 2009. Jesli jednak osoba ta otrzymala od pracodawcy "Steuerfreie Arbeitsgeberleistungen" powinna sie rozliczyc do konca maja nastepnego roku. Mozna odliczac skladki na Kase Chorych pod nr 25 Anlage "Vorsorgeaufwand" oraz skladki ZUS jako "Andere außergewöhnliche Belastungen" pod nr 68 ESterklärung. Jest wiele innych mozliwosci odliczen- np. do 410 Euro jako "Aufwendungen für Arbeitsmittel"( Nr 42 Anlage N) zaleznie od rodzaju wykonywanej pracy.Poza tym oczywiscie doppelte Haushaltsführung (Km do Polski i koszty utrzymania-mieszkanie itd.) Prosze osoby ktore nie maja pojecia o rozliczeniach podatkowych o to zeby nie wprowadzaly innych w blad, poniewaz piszac bzdury narazaja innych po prostu na niepotrzebne koszty.Pozdrawiam
  • 0

#11 Doswiadczona

Doswiadczona

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisano 03 04 2013 - 15:34

Chciałaś dobrze, ale też wprowadziłaś w błąd. Np. Andere Außengewöhnliche Belastung tam wpisujesz koszty, które powstały w związku z chorobą np. dentysta okulary apteka, niektore koszty adwokata. Z tym,że tu masz tzw. zumutbare Belastung, które sięga od 1/ 5 procent dochodu. Decyzja jeszcze nierozszczygnięta przez Karksruhe. A ZUs wpisujesz w Vorsorgeaufwendung pod nr.25. A skąd wzięłaś tylko 410 Euro jako Aufwendungen für Arbeitsmittel. Ja biorę więcej, czesto faktyczne wysokie koszty albo i Pauschale. A czy wiesz, że niektóre urzędy finansowe czynszu przy doppelte Haushaltsführung nie uznają, a kilometry chcą np. pokwitowanie, że się było w Polsce poprzez kupno biletu albo benzyny. I można by było dużo pisać, gdyż każdy rozlicza się indywidualni i każdy przypadek jest inny.
  • 0

#12 izabela70

izabela70

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisano 03 04 2013 - 17:27

Allegraa nie wprowadzaj ludzi w błąd.
  • 0

#13 kasya25

kasya25

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 04 2013 - 21:36

Czy ktoś wie ile W PRAKTYCE czeka się na zwrot podatku w Niemczech? Mieszkam koło Freiburga (Baden-Württemberg)
  • 0

#14 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16718 postów

Napisano 03 04 2013 - 21:41

To zalezy od natezenia pracy u konkretnego urzednika w Finanzamcie. Przewaznie, jak sie szybko papiery zlozy, to i dlugo nie trwa... pare tygodni. Kasa przychodzi przewznie wraz z decyzja.
  • 0

#15 malicebremen

malicebremen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 05 04 2013 - 12:45

Ja to odliczam tak jak pisalam wyzej. Pod numerem 25 Vorsorgeaufwand wpisuje sie skladki na Kase Chorych a ZUS jako Belastungen ( mozna tam wiele rzeczy odliczac a nie tylko lekarzy itd. )A Aufendungen für Arbeitsmittel mozna odpisac do 410 Euro bez przedstawiania rachunkow i dlatego taka kwote podalam. A kazdy pewnie niech sam wyciagnie wnioski jak mu jest lepiej i co odpisywac. Pozdrawiam
  • 0

#16 malicebremen

malicebremen

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 05 04 2013 - 12:54

A teraz doczytalam- jesli nie doliczaja czynszu to ja bym sie odwolywala do skutku (samo Kaltmiete) a jesli zadaja kwitkow za benzyne to moga je otrzymac dopiero w roku przyszlym przy nastepnym rozliczeniu od momentu w ktorym podatnik zostal powiadomiony o takiej koniecznosci.I takie odwolanie jak do tej pory przechodzi bez problemow.Pozdrawiam.
  • 0

#17 cayt

cayt

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 04 2013 - 13:08

Witam, to i ja sie podepne. Od marca 2012 roku pracuje w niemczech normalnie na umowe o prace. Jestem zameldowany w Niemczech, bodajze jest to tymczasowe zameldowanie bo staly adres zamieszkania mam w Polsce. Czy moge normalnie rozliczyc sie w Niemczech, czy musze jakies papiery przywozic z Polski?
  • 0

#18 izabela70

izabela70

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisano 05 04 2013 - 23:51

zameldowanie w niemczech masz stale pomimo meldunku w polsce i powinienes sie rozliczyc. nie kazdy urzad skarbowy tu w de chce druk eu/ewr, ale najlepiej go miec w razie potrzeby. ten druk wraz z pismem o wydanie zaswiadczenia o dochodach za dany rok skladasz w urzedzie w pl oplata 17zl, czekasz tydzien i dostajesz, moze za ciebie odebrac inna osoba, ale jezeli to nie jest zona, dziecko to dodatkowo 17zl, za upowaznienie. i tu sie rozliczasz w de. w pl z racji braku osiagnietych dochodow 0zl nie musisz skladac pitu 37. rozliczenie robisz tylko tu w de.
  • 0

#19 namyslinka

namyslinka

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 04 2013 - 09:00

czytam tutaj wszystko ale i tak nieznalazlam odpowiedzi na moje pytanie czy zna ktos dobrego steuerberatera moze umiec tylko niemiecki najlepiej okolice starelen kempen kleve
  • 0

#20 izabela70

izabela70

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisano 06 04 2013 - 12:50

znam, ale w koln.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników