Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek W pracy w niemczech

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matyss1

Matyss1

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 03 2013 - 16:18

Witam serdecznie.Mamkilka pytan jakies 6 miesiecy temu mialem wypadek w pracy sezonowej w Niemczech.Zwichniecie rzebki kolanowej z miejsca zdazania zabralo mnie pogotowie i w szpitalu udzielili mi pierwszej pomocy.Lekarze stwierdzili ze obejdzie sie bez operacji i zalecili rehabilitacje wiec zjechalem do Polski a tu sie okazalo .Ze ubespieczenie Niemieckie niejest honorowane w Polsce i za 5 misiecy rehabilitacji placilem z wlasnej kieszeni.I wtym czasie bylem na chorobowym ktore wystawial mi polski lekarz.I za 5 miesiecy chrobowego dostalem 6 tys zlotych a za rechabilitacje nikt nie zwrocil mi pieniedzy. Ten caly aok wysyla mi jakies papiery o odszkodowanie i chcialem sie dowiedziec czy dlugo trwaja takie procedury i czy horobowe z polski sie liczy w Niemczech.DZiekuje z gory za pomoc
  • 0

#2 Konto usunięte(138979)

Konto usunięte(138979)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3661 postów

Napisano 05 03 2013 - 17:24

jakie papiery o odszkodowanie. odszkodowania zadnego nie dostaniesz. leczenie i potrzebna rehabilatacja powypadkowa nie zajmuje sie zadna normalna kasa chorych (tutaj AOK) tylko Berufsgenossenschaft pod ktöry nalezy twöj pracodawca. obowiazkiem kazdej osoby ktöra ulegla wypadkowi przy pracy, zgloszenie tego u pracodawcy i Berufsgenossenschaft. Normalny lekarz nie moze cie leczyc i zadnych jakichs tam rehabilitacji proponowac. Leczeniem powypadkowym zajmuje sie tylko lekarz specjalista dopuszczony poprzez Berufsgenossenschaft decyduje co i jak. Zjechales sobie do PL i nakopales, to teraz pozostaje ci tylko prostowac sprawe i komunikacja z osobami w temacie.
  • 0

#3 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15433 postów

Napisano 05 03 2013 - 18:19

Matyss1... troche pózno ci sie wspomnialo. Wypadki przy pracy to sprawa Berufsgenossenschaft. Jakby s przebywal w Niemczech, to oni juz by cie skierowali do odpowiednij placówki. Ale skoro "zjechales", to wszystkie poczynania trzeba bylo naprzód uzgodnic z BG.
  • 0

#4 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 15433 postów

Napisano 05 03 2013 - 18:21

Twój problem jest, ze nie piszesz ani nie czytasz tych "papierów" na tyle dokladnie, aby ktos móglby podarzic ci cos konkretnego. Takie odwijanie sprawy moze dlugo trwac.
  • 0

#5 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 05 03 2013 - 19:58

a od kiedy to niemieckie nie jest honorowane w Polsce ,w nagłych wypadkach zawsze ! ty sobie pojechales na leczenie planowane to teraz plac
  • 0

#6 Matyss1

Matyss1

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 03 2013 - 21:20

Tak tylko poco wysyla mi aok jakies tam paiery i zebym podawal numer konta .Bo moje zwolnienia sa przetlumaczane na jezyk Niemiecki Tylko cos zadlugo czekam i tomnie denerwuje .A wszystkie faktury im wysylalem i sobie kserowalem zwolnienia tak samo Ajak dzwonilem do mojej szefowej z NiemczecH to niby sie dowiadywala i wszystko powinienem miec wyrownane wiec sam juz zgupialem;/
  • 0

#7 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 05 03 2013 - 21:32

Matyss1 ..skoro AOK chce placic to podaj konto...a jakies tam papiery..to nieprecyzyjne okreslenie....jak dbasz tak masz..o tym juz wiedzieli nasi dziadkowie,,,,,

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników