Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

UMOWA O PRACE, ZWOLNIENIE, CHOROBOWE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 11:34

WITAM CZY KTOS MOZE NAPISAC MI JAK TO WYGLADA DOKLADNIE W NIEMCZECH PRACUJE TU 2 ROK I W PRACY MIALEM ZDARZENIE ZE JAK SZLEM ZLE POSTAWILEM NOGE POJECHALEM DO LEKARZA I PO WSZYSTKICH BADANIACH ZDJECIACH OKAZALO SIE ZE MAM COS TAM USZKODZONE MOJE PYTANIE BRZMI CZY PRACODAWCA MOZE CIE ZWOLNIC JAK JEST SIE NA CHOROBOWYM DODAM ZE BEDE MIAL OPERACJE NA TO KOLANO I CALY CZAS MAM ZWOLNIENIE Z SZPITALA PROSZE O KONKRETNE ODPOWIEDZI A UMOWE O PRACE MAM DO 10 LIPCA TEGO ROKU
  • 0

#2 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19778 postów

Napisano 13 02 2013 - 11:52

Ten temat jest poruszany jak bumerang i jak bumerang pojawia sie jakies dziwne przeswiadczenie, ze w Niemczech nie mozna zwolnicy z pracy pracownika przebywajacego na zwolnieniu lekarskim. Otoz mozna i jest to zupelnie legalne
  • 0

#3 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 11:59

PANIE POGODNIAK DLATEGO SIE PYTAM BO MAM TU RODZINE NA UTRZYMANIU A MAM MIEC OPERACJE I JAK TO MOZE SIE POTOCZYC ALE DZIEKI ZA INFO
  • 0

#4 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:01

I DODAM STALO TO MI SIE W PRACY I TERAZ ZEBY FUNKCJONOWAC DOBRZE TO TZREBA ZROBIC TA OPERACJE ALE TO CZASU TRZEBA I CO SIE WIAZE Z TYM ZE BEDE NA CHOROBOWYM
  • 0

#5 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:04

zglos sie do ubezpieczalni i tam zapytaj. w koncu to oni sa za ciebie odpowiedzialni gdy jestes chory
  • 0

#6 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:07

TYLKO ZE TO STALO SIE W PRACY I GDY BYLEM U RODZINNEGO LEKARZA TO POTRZEBOWAL NIE MOJE UBEZPIECZENIE TYLKO UBEZPIECZENIE ZAKLADU BO KAZDY ZAKLAD MA TAKIE COS JAK COS SIE STANIE W PRACY
  • 0

#7 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19778 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:16

O co ci chodzi: o placenie chorobowego czy o mozliwe zwolnienie z pracy? Nawet jak to byl wypadek przy pracy, pracodawca moze cie zwolnic z pracy, w Niemczech nie ma przepisow tego zabraniajacych A za rehabilitacje i leczenie osob, ktore ulegly wypadkowi przy pracy jest odpowiedzialny specjalny pion ubezpieczen spolecznych Berufsgenossenschaft PS Przestan pisac cale teksty duzymi literami, bo to jest denerwujace
  • 0

#8 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:24

Chodzi mi o to jakie mogą być konsekwencje tego ze jestem na chorobowym . Czy szef ma prawo zwolnic mnie ,czy beda nalezaly mi sie jakies pieniazki itp
  • 0

#9 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19778 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:27

MOZE cie zwolnic. Przez pierwsze tygodnie zwolnienia lekarskiego bedziesz dostawal normalna pensje, potem chorobowe z kasy chorych. Ale jak pracodawca cie zwolni, bedziesz musial sie zatroszczyc o ciaglosc ubezpieczenia chorobowego
  • 0

#10 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:47

refako, ty pewnie u lekarza podales ze to byl wypadek w pracy co? czy powiedziales to tez twojemu pracodawcy i wypelniliscie razem odpowiednie papierki? bo to jest tak... normalnie jestes ubezpieczony np. w AOK, Barmer itd. w razie wypadku w pracy lekarz jest zobowiazany zglosic to w Unfallkasse, albo Berufsgenossenschaft (sorry, nie znam polskiego odpowiednika) i jedna z nicht przejmuje wtedy oplaty za twoje leczenie (rowniez za ewentualne komplikacje ktore moga wyjsc za pare lat)...jezeli u lekarza powiedziales ze to byl wypadek w pracy, a w pracy tego nie zglosiles i nie wypelniliscie odpowiednich papierow, to moze na koniec byc tak, ze zadna kasa nie bedzie chciala przejac twojego leczenia....to bylo po pierwsze po drugie....mysle ze jezeli pracowales prawie 2 lata i pracodawca ciebie zwolni to nalezy ci sie "arbeitslosengeld" i wtedy bedziesz mial dalej ubezpieczenie chorobowe po trzecie...zwolnic cie moze, ale jak moze sobie na to pozwolic to pewnie poczeka do lipca i nie przedluzy ci umowy...chyba ze jestes przeswietnym fachowcem, albo twoj szef jest niespotykanym aniolem... zycze zdrowia i pomyslnego rozwiazania problemu
  • 0

#11 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:50

nie wiem jak z twoim niemieckim...ale tu cos do poczytania www.dguv.de/inhalt/ihrPartner/arbN/unfall/index.jsp
  • 0

#12 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:52

Dzieki orykscyz . Ja podalem ze to stalo sie w pracy i ksiegowa tez wypelniala jakies papiery pytala sie co sie stalo i czy ktos to widzial i podalem jej to samo co w szpiatlu pozdrawiam i dzieki za info konkretne
  • 0

#13 Momooo

Momooo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisano 13 02 2013 - 12:54

po 6 tygodniach placi krankenkasse i nie zwolnia cie jak jestes na chorobowym chyba ze jak pojawisz sie 1 dnia w pracy a wtedy do sadu z nimi..
  • 0

#14 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 13 02 2013 - 13:02

no to przynajmniej z ubezpieczalnia jest wyjasnione...i teraz jeszcze jedno....z ta operacja na kolano...nie wiem czy wiesz, ale tutaj lekarze bardzo chetnie operuja to, co wcale nie musi byc operowane, bo z tego maja poprostu wiecej kasy :( czy masz jakiegos zaufanego lekarza domowego albo moze ortopede ktorego moglbys zapytac czy nie da sie bez operacji? wiem ze np. borowina w niektorych przypadkach tez pomaga, ale nie wiem co masz za problem, wiec tylko podaje mysl :) z tego co zrozumialam, to lekarz w szpitalu wpadl na ten pomysl, a szpitale chetnie operuja....
  • 0

#15 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 13 02 2013 - 13:04

momooo...sad dobra sprawa, tylko kto ma za to zaplacic, jak pracodawca powie ze musi pozwalniac pracownikow, bo pracy nie ma?
  • 0

#16 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 13:09

mialem robiona tomografie i na zdjeciu widac ze mam tam naderwanie stare ktore moglo byc spowodowane graniem wpilke nozna kilka lat temu i teraz po prostu czuje jak by wyskakiwalo mi kolano wiec caly zabieg ma polegac najpierw na wpuszceniu kamery i sprawdzenia tego rozdarcia a w najgorszym przypadku to meniskus ale to stwierdza po wprowadzeniu tej kamery i zszyciu tego kreuzbandplastik
  • 0

#17 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 13 02 2013 - 13:16

jakie masz uklady z szefem? czy mozna z nim porozmawiac? jezeli tak, to dobrze by bylo gdybys mu naswietlil twoj problem z kolanem i twoj strach ze stracisz z tego powodu prace? moze sa w nim jeszcze resztki czlowieczenstwa i zrozumie twoje obawy? tak se tylko mysle....nie znam twojego szefa.
  • 0

#18 rafakorafako

rafakorafako

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 02 2013 - 13:21

no jade dzis do niej ale to kawal suki jestem mechanikiem lkw i jest na warsztacie nas 3 gdzie powinno byc normalnie z 6 robi sie swoje i wmiare dobrze placi ale jak chcielismy ustawic grafik wolnego a ja bylem na zwolnieniu to kolega powiedzial ze wolnego nie bedzie bo co bedziecie robic w domu i tak zimno to jej slowa wiec zobaczymy co bedzie chodzi mi tylko o to zebym nie zostal bez pieniazkow jak mi zrobia ta operacje
  • 0

#19 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 13 02 2013 - 13:40

oj to trzymam kciuki bo z babami na kierowniczych stanowiskach ciezko sie rozmawia...ale trzeba tez i druga strone zrozumiec...ma robote do wykonania a ludzi coraz mniej....miejmy nadzieje ze wszystko dobrze sie skonczy, a nawet jak by ciebie zwolnila to powinienes dosyc szybko dostac alg1...tak se mysle :) trzymam kciuki i zdrowka zycze.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników