Skocz do zawartości

Zdjęcie

glosni sasiedzi - prosba o pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 09:39

Witam. Mam pecha mieszkac w Monachium w czyms w rodzaju prywatnego akademika (90% lokatorow to studenci). Od pewnego czasu sasiedzi nieustannie imprezuja. Tolerowalem to przez kilka tygodni, ale ostatnio sa nie do wytrzymania. Podczas jednej z imprez bylem z nimi pogadac ale nie mowie po niemiecku i poprostu mnie olali (zatrzasneli mi drzwi przed nosem). Wezwalem policje. Mam pytanie jakie kary sa za zaklucanie ciszy nocnej? Jak oprocz policji w przyszlosci moge sie przed nimi bronic? Np. rozmawiac z wlascicielem mieszkania, czy oddac prywatna sprawe do sadu? Dziekuje
  • 0

#2 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16985 postów

Napisano 12 12 2012 - 10:13

Kary za zaklócenie ciszy nocnej nie sa zbyt duze (Mandat 50-100 Euro). Coprwda pare razy w roku mozna urzadzac nocna impreze, ale bez zgody sasiadów miedzy 22:00 i 6:00 oficjalne mozna byc tylko tak glosno, ze za drzwiami nic nie bedzie slychac. Jezeli sasiedzi na twoje skargi nie reaguja, to poskarz sie u wynajemcy. Jezeli on nic nie wskóra mozna ukrócic czynsz.
  • 0

#3 Konto usunięte(198539)

Konto usunięte(198539)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 12 2012 - 10:26

generalnie to sie tak odbywa ze przychodza paly pierwszy raz ostrzegaja za drugim razem jesli ich przyjscie nie pomoglo spisuja i mandat na moj gust to ze sa oni studentami dla ciebie to z korzyscia poniewaz taki studenciak spisany moze miec rozne za skora wiesz narkotyki jakies drobne rozboje paly to wiedza i takich kontroluja dokladniej wiec nie mandat moze byc skuteczny ale twoje zgloszenia ale wiesz medal ma i druga strone - moga sie odwdzieczyc a ze to mlodzi ludzie to nie zawsze rozsadnie mysla
  • 0

#4 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 10:48

Dzieki za odpowiedzi. Jak bym wiedzial ze to typowy akademik to bym sie dwa razy zastanowil. Teraz to juz na zmiany troche za pozno bo oplacilem prowizje w biurze nieruchomosci a wypowiedziec umowe moge z 3 miesiecznym wyprzedzeniem. Troche inaczej wyobrazalem sobie slynny niemiecki ornung.
  • 0

#5 Konto usunięte(198539)

Konto usunięte(198539)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:09

szczerze to sie ciesz ze masz dach nad glowa gdybys stanal przed wizja wracac do pl bo szukasz mieszkania 6 lub 8 miesiecy i musisz sie wyprowadzic nie masz gdzie i zostaje tylko powrot to zaufaj mi zen chalas bedziesz traktowal jak wspaniala muzyke jak by to Mozart gral :D:D:D:D
  • 0

#6 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:15

Wiem. Przez pierwsze 2 tygodnie pomieszkiwalem po hostelach. Pozniej nawet 1000E prowizji dla biura nieruchomosci nie bylo niczym strasznym :)
  • 0

#7 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:23

Ze nie wspomne juz o probie oszukania mnie przez pewnego afroamerykana z Nigerii :)
  • 0

#8 sweetangel

sweetangel

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:25

u mnie w bloku, dokladnie pode mna, wprowadzily sie 2 studentki, imprez nie robia ale za to jedna z nich namietnie uprawia sex i ryczy przy tym jak jakies zwierze ;) niedlugo pojdzie pisemko z podpisami sasiadow do spoldzielni bo odglosy mamy jak w jakims burdelu ;)
  • 0

#9 pedziwiatr

pedziwiatr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:29

mialem to samo... 2x na pały,2x pismo do spoldzielni i jest ciiiiiiiszaaaa.jak po smierci organisty!
  • 0

#10 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:36

Wy przynajmniej umiecie napsac takie pismo a ja bez niemieckiego jestem tu jak jakas sierota. Dobrze chociaz ze policjanci znaja angielski.
  • 0

#11 Konto usunięte(198539)

Konto usunięte(198539)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:38

przeciez to sexi jest jak sie jakas lala drze podczas sexu hej ludzie co w ty zlego widzicie co to juz nie bryka jakas zazdrosc ze inna lepiej sie moze cieszyc z sexu ??? dziwne no ale w koncu jestesmy narodem purytanskim i akceptacja innego jest nam obca
  • 0

#12 Konto usunięte(198539)

Konto usunięte(198539)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:40

melkor dodaj sie do moich znajomych w piatek zapytam kolezanki ona jest przysieglym wiec takie pisemka z rekawa sypie jak fajnie zagadasz do niej to za free bedzie a nawet jak skasuje to ma naprawde rozsadne ceny typu 5 euro za dlugie pismo no i to taka kobieta z tych dobrych kobiet pomaga nie zazdrosci taka do rany nie tak jak niektore tutaj jak widzimy no nie panowie hehe
  • 0

#13 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:46

Wielkie dzieki. Juz wyslalem zaproszenie.
  • 0

#14 sweetangel

sweetangel

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisano 12 12 2012 - 11:58

sex ludzka rzecz ale odglosow dzikich nie mamy zamiaru sluchac, rano, w dzien, o 1 w nocy, gdzie moje dziecko sie boi i pyta co tam sie dzieje i dlaczego ta pani sie tak drze. To jest po prostu niesmaczne i tyle.
  • 0

#15 casiopaia

casiopaia

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1073 postów

Napisano 12 12 2012 - 12:49

LOL...nikogo nie mozna zmusic do cichego "bzykania", bo tu juz sie narusza prywatna sfere. Mozna sie u wlasciciela poskarzyc - ten moze goraca pania lekko upomniec i liczyc na jej zawstydzenie. Co do ciszy nocnej i mandatow, to nie wiem jak to jest w Monachium, ale w naszym regionie cisza nocna oraz popoludniowa nie istnieje juz od lat. Interwencja policji jest na zasadzie pokiwania palcem, ale zadnych mandatow. Zadzwoni sie na policje, ta interwenjuje, a samemu wychodzi sie na sztywniaka i nie konczy sie to napewno pozytywnie :) Moze lepiej zaczac z kolegami balangowac, nie jeden "slabo mowiacy" zdziwilby sie jak juz po szkoplandzku szprechen w dechen przy ok. 2 promilach :P
  • 0

#16 Konto usunięte(182552)

Konto usunięte(182552)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisano 12 12 2012 - 12:53

Wszystko ma swoje granice-no i lata tez.jezeli jest to dom studencki to wiadomo ze immrez jest wiecej i mlodzi tez maja do tego prawo no i napewno innym mlodym studentom to nie przeszkadza.ja na twoim miejscu jezeli nie znasz j.niemieckigo to poprostu bym sie przeszla do najemcy pare razy nwet z tym twoim angielskim.sasiadow sobie nie wybieramy-no ja do tej pory mialam i mam waspanialych sasiadow.
  • 0

#17 Konto usunięte(198539)

Konto usunięte(198539)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 12 2012 - 12:55

sweetangel no coz lepiej pisac donosy niz wytlumaczyc dziecku co tam sie dzieje pewnie nagadalas glupot ze hoho i teraz sie dzieciak zwyczajnie boi powiedz mi masz jeszcze orgazmy czy kiedykolwiek mialas??? moze stad ta psia zazdrosc ze ktos moze cieszyc sie sexem wyjdz do tej pani porozmawiaj otwarcie potrafisz??? mysle ze nie zaloz wiec berecik ten sztrykowany mocherem qurwa jak sie mocher pisze ... nie wazne wazne ze i tacy ludzie jak ty musza byc w koncu w zyciu musi byc wesolo :D
  • 0

#18 Konto usunięte(182552)

Konto usunięte(182552)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisano 12 12 2012 - 13:02

casiopaia-we calym regionie niemiec obowiazuje cisza dzienna i nocna-zobacz sobie na stronie-ruhezeiten in bremen
  • 0

#19 Melkor

Melkor

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 12 12 2012 - 13:05

Pewnie ze mlodosc ma swoje prawa i staram sie byc tolerancyjny. Ale w podziemiach tego niby akademika jest klub studencki, nie wiem kto tym zarzadza ale niech sobie tam imprezuja. Pozatym nie chodzi glownie o to ze nie znam jezyka ale o to ze oni moga sobie pospac nawet do 13 a ja musze o 7 byc w pracy i musze tam byc przytomny
  • 0

#20 sweetangel

sweetangel

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisano 12 12 2012 - 13:14

golodupcu, moje orgazmy to nie twoja sprawa, z ta pania nieraz juz byla rozmowa i nie 2, "donos" jeszcze nie napisany bo nie ja go bede pisac tylko sie pod nim podpisze, a ze strony spoldzielni padlo juz podejrzenie, ze w tym mieszkaniu moze znajdowac sie agencja ehehehehehe i sproboj wytlumaczyc 3 letniemu dziecku cala sytuacje :p siedz na tych swoich zidlongach i lotej z ta gola rzycia to ci moze ktos w nia nawali ;)))))))
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników