Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przelewanie wosku, zauroczenia i inne zabobony

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konto usunięte(5880)

Konto usunięte(5880)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisano 03 06 2009 - 09:13

Wierzyc nie wierzyc? Czy rzeczywiscie pomaga przelanie wosku nad glowa dziecka gdy dziecko wybudza sie z placzem ze snu lub jest przestraszone? Jak to jest z rzucaniem uroku na dziecko? Czy sa osoby ktore maja taka zla aure zeby zauroczyc malego szkraba? Spotkaliscie sie wogole z tymi pojeciamy, co o tym sadzicie? Czy to tylko zwykle zabobony czy moze rzeczywiscie cos w tym jest??
  • 0

#2 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 03 06 2009 - 09:46

kiedys wierzono ze zauraczaja osoby ktore maja zla aure,to nie jest tak do konca u doroslych odbija sie to zwykla osoba ma zlosc na osobe ze ZLA AURA i nieswiadomie ta zlosc wraca z podwojona sila do tej zwyklej osoby.co do dzieci to ZAZDROSC; pieknosci ze ktos ma dziecko itd.z tym woskiem to przesada stosowano go w kieleckim.prostszy sposob to jest gdy dziecko ma problem mama lub ktos powinien sciagnac koszulke[cos zapoconego ze swego ciala]odwrocic na lewa strone i przetrzec dziecko od gory na dol,zmywa sie ponoc uroki,jesli ma sie jakas wredna urokliwa na oku to dziecko niech wezmie odniej kromke chleba i zje.
  • 0

#3 Konto usunięte(8035)

Konto usunięte(8035)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1547 postów

Napisano 03 06 2009 - 10:23

:-D Z ta zabrudzona koszulka w opisia madziatko chodzi raczej o to by dziecko czulo zapach rodzica, obecnosc (nawet pozorna) matki badz ojca uspokaja, to wszytsko :-)
  • 0

#4 orykscyz

orykscyz

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9615 postów

Napisano 03 06 2009 - 10:29

najwieksza gwarancje PRZECIWUROKOWA daje zawiazanie dziecku CZERWONEJ wstazeczki na nadgarstku a jakby nie pomoglo to prosze sie zglosic do naszej forumowej BABKI ktora odwali VOODOO i bedzie po ptokach....czy wy tak naprawde, czy to ma byc zart?
  • 0

#5 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 03 06 2009 - 10:33

Przez moment pomyslalam,ze sobie zarty stroicie tym tematem,ale widze,ze np madziatko raczej niekoniecznie:D A kazda podejrzana sytuacje mozna wytlumaczyc racjonalnie,podobnie jak zrobila to fire wyzej:)O golnie rzecz biorac,nie wierze w zabobony,hehe;)
  • 0

#6 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 03 06 2009 - 12:11

czerwone wstazeczki sa tylko i wylacznie dla malych dzieci do pierwszego chrztu swietego,a co do koszulki zapoconej to nawet moze byc nie tylko od rodzicow,wazne jest to by ta koszulke wyrzucic i nigdy nie zakladac,by to nie przeszlo na wlasciciela koszuli,potraktowalam powaznie pytanie caro i uwazam ze niema nic do stracenia w takim wypadku gdy chodzi o jej dziecko wkoncu to koszulka a nie goracy wosk ktory sie moze przypadkowo wylac,hi hi co by dawalo wieksza tragedie,ktora by spadla na dom
  • 0

#7 Konto usunięte(5880)

Konto usunięte(5880)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisano 03 06 2009 - 17:21

Ja wierze w takie rzeczy i nie bede nikogo probowala do tego przekonac. Sama na corce swojej sie przekonalam o tym, a dodam ze zielonego pojecia o takich rzeczach nie mialam nigdy i uwazalam to za kompletna bzdure. Ja slyszalam od mojej mamy o skarpecie ze nalezy sciagnac i dziecko przepluc w przypadku zauroczenia. Bylam w sklepie zaraz po urodzeniu corki z mama swoja, mala miala moze niecaly miesiac, na dziecko spojrzala sie babka, ktora od razu po wejsciu do sklepu rzucila mi sie w oczy. Po przyjsciu do domu dziecko sie obudzilo i nie dalo jej sie uspokoic, tak plakala mi biedulka, jesc nie, na rece nie, w majtkach sucho, wiec co jest? Mama mi kazala zdjasc skarpetke i jej twarz przetrzec potem za lewe ramie przepluc. Sluchajcie jak reka odjasc. Dziecko spokojne, przypadek?? Bylam u rodzicow swoich z mala. Bralam ja z wozka i chcialam ja wniesc do domu na pietro, gdy nagle na klatce glos psa sie rozlegl, mala az zaplakala bo sie wystraszyla. W nocy co chwila mi sie wybudzala, rece zamiast wyciagneitych do gory miala przy sobie podkluone, piesci zacisniete. Przyszedl tata z kubkiem, mama z miska z woda, przelali nad nia wosk, raz, drugi raz, za drugim razem dziecko zasapalo, raczki od razu do gory wziete, dla pewnosci przelali trzeci raz wosk. Dziecko przespalo cala noc bez wybudzenia sie nawet na jedzenie. Z wosku wyszedl 3 razy pies. Przypadek?? opowiadac dalej historie z zycia wziete?? dziwi mnie sam fakt tych rytualow, ale jak ma pomoc to i ja praktykuje :D
  • 0

#8 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 03 06 2009 - 17:31

skoro pies wyszedl to w najblizszych dniach ktos umarl,
  • 0

#9 Konto usunięte(5880)

Konto usunięte(5880)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisano 03 06 2009 - 17:38

tak, ale nikt z rodziny
  • 0

#10 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 03 06 2009 - 18:12

wczesniejsze pokolenia wierzyly,iz bezpodstawne szczekanie psa lub wycie,ile razy wyje za tyle dni umrze mieszkaniec domu psa,wiec szybko odprawiano tzw modly,by odgonic zlego ducha,smierc,ktore wyczul pies i male nieochrzczone dziecko.piszecie ze niewierzycie co niektorzy ,a zastanawialiscie sie czemu chrzci sie male dzieci jak najszybciej a nie w wieku przedszkolnym,wiekszosc chrzci jak male bo tak wypada.
  • 0

#11 madziatko

madziatko

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisano 03 06 2009 - 18:14

a i wowczas po modlach smierc wychodzi z tego domu noi bierze sobie nastepny obiekt
  • 0

#12 Konto usunięte(5880)

Konto usunięte(5880)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:05

madziatko a skad ty tyle wiesz na takie "inne" tematy?
  • 0

#13 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9008 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:10

A co sadzicie o szeptuchach z Podlasia? Bajki, fakty, czy pobozne zyczenie? http://www.mypolinfo...art.php?id=1662
  • 0

#14 Konto usunięte(10092)

Konto usunięte(10092)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:13

ogladalam film o szeptunkach, moja mama opowiadala mi kiedys,o wioskowej pani,ktora radzila sobie ze zlymi mocami,nie wiem ile w tym prawdy, ale wszyscy zaklinali sie,ze pomaga
  • 0

#15 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:32

Moim skromnym zdaniem w Polsce niemal w wiekszosci przypadkow,chrzci sie jak najszybciej malutkie niemowlaczki,nie ze wzgledu na zabobony(choc niektorzy pewnie i w tym celu tez),ale raczej z powodu,ze jeszcze ciagle panuje opinia pt."a co ludzie powiedza?" .Nie chce nikogo obrazac,sama jestem katoliczka,ale mysl,ze w Polsce panuje pod tym wzgledem "sredniowiecze".Podam przyklad z zycia,wiele razy spotykalam osoby,ktore wrecz z oburzeniem wytykaly mi jak moge wyjsc na spacer lub w ogole na dwor z dzieckiem jeszcze nieochrzczonym!?:) Usmiechalam sie tylko i grzecznie nic nie odpowiadalam:) W takim razie co maja zrobic ludzie innych wyznan,gdzie chrzes nie ma wcalemiejsca? P.S.Zeby mnie tu zaraz nikt nie ukamieniowal,podam tylko,ze nasze corki sa ochrzczone,nieco pozniej ,ale sa:)Pozdrawiam serdecznie:)
  • 0

#16 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9008 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:35

Moglas im odpowiedziec, ze w razie czego, trafia tutaj http://www.geistigen...topic34665.html a tam bedzie im jak w uchu :-D
  • 0

#17 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9008 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:37

I faktycznie, chyba stad wzielo sie okreslenie "Engelmacherin" http://www.kreuz.net/article.264.html
  • 0

#18 Konto usunięte(10092)

Konto usunięte(10092)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:41

Bonia,ja tam nie znam Prawa Kanonicznego wiec nie wiem dlaczego chrzci sie male dzieci, a tradycje maja mocne korzenie, wiec starszym trudno sie przestawic, wystarczy z usmiechem np.dowcipnie odpowiedziec, nie badz taka ....nieelastyczna :))
  • 0

#19 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:45

No wlasnie tak tez zrobilam,grzecznie i z usmiechem,bez sensowniejszego komentarza.Dziwi mnie to,ze zadna z tych osob,ktore tak silnie w to wierza,nie potrafia racjonalnie wytlumaczyc:)
  • 0

#20 Konto usunięte(10092)

Konto usunięte(10092)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisano 03 06 2009 - 20:49

Bonita,to jest wiara ! nie nauki scisle ! :))
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników