Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małżeństwo w Niemczech - konieczny meldunek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olcia30

Olcia30

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 02 06 2009 - 23:57

Witam Nasza sytuacja przedstawia sie nastepujaco... Oboje jestesmy po rozwodzie..on w Polsce ja w Niemczech. Obecnie mieszkamy w Warszawie. Posiadam obywatelstwo polskie i niemieckie, on polskie. On :) posiada 2 dzieci(mieszkaja z matka w Wawie). Planujemy przeprowadzic sie do Niemiec na stale...w najblizszym czasie chcemy wziasc slub cywilny. Pytanie brzmi :) Czy korzystniejsze dla nas bedzie zawarcie zwiazku malzenskiego w Niemczech czy w Polsce? Ja nie posiadam obecnie stalego meldunku. Czy do zawarcia slubu w Niemczech konieczny jest staly meldunek? Jakie dokumenty beda nam potrzebne...kompletnie nie mamy pojecia jak sie do tego zabrac ;) zalezy nam na czasie ;) Bedziemy bardzo wdzieczni za pomoc :) Pozdrawiamy
  • 0

#2 aguska28

aguska28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 03 06 2009 - 00:12

Witam, jesli jestescie po rozwodzie to musicie miec orzeczenie sadu o rozwodzie, on jesli w pl to musi to przetlumaczyc u tlumacza przysieglego, ZUPELNY akt urodzenia rowniez przetlumaczony i taki papierek o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego za granica. O ile wiem to staly meldunek nie jest potrzebny, mi nie byl ale jakis musicie miec bo przeciez mieszkac gdzies trzeba :P No tyle ode mnie, mam nadzieje ze co nieco pomoglam :) pozdrawiam
  • 0

#3 Olcia30

Olcia30

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 03 06 2009 - 14:44

Dziekuje za odpowiedz..nadal jednak nie wiem..czy wystarczy mi meldunek w Warszawie..czy musze miec meldunek w Niemczech...a co z moim "mezem" ? ;) Pozdr.
  • 0

#4 aguska28

aguska28

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 03 06 2009 - 17:44

Skoro slub ma byc w Niemczech to musicie oboje miec meldunek w Niemczech. Reszta jak wyzej :P
  • 0

#5 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 04 06 2009 - 11:53

Skoro planujecie sie przeprowadzic na stale do Niemiec,to najpierw moze to zrobcie-jak bedziecie juz zameldowani to nie ma najmniejszego klopotu ze slubem.Male sprostowanie co do aktu urodzenia.Niekoniecznie potrzebny jest zupelny akt urodzenia przetlumaczony na jezykniemiecki-wystarczy w urzedzie stanu cywilnego (gdzie sie urodziliscie),poprosic o akt urodzenia wysawiany na druku miedzynarodowym:)A tak zupelnie dla pewnosci,o rzeczy tego typu radze zawsze pytac w odpowiednich urzedach,udziela najbardziej kompetentnych informacji:)Tu na forum roznie to bywa;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników