Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odzyskac wynagrodzenie za prace?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 12:20

Jeszcze chcialbym dodac ze moj kontakt z jezykiem niemieckim zaczal sie w Niemczech i moja zona rowniez nie znala tego jezyka.Idac do urzedu przygotowywalem sobie slowa ze slownika i tak jak umialem to mowilem o co chodzi.I sprawy moje byly szybciej zalatwiane niz tych ktorzy chodzili z tlumaczem
  • 0

#22 Konto usunięte(6327)

Konto usunięte(6327)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 31 05 2009 - 14:20

wladis jakie tansze ubezpieczenia moze mi sie przyda. Prywatne w przypadku rodziny, 2 osob i dziecka kosztuje duzo wiecej niz w AOK.
  • 0

#23 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 14:32

Byc moze masz racje tego nie sprawdzalem dokladnie ale to mozna sprawdzic..wiem ze dla osob samotnych na pewno jest taniej
  • 0

#24 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 14:38

ja jako zatrudniony zaplacilem w ostatnim miesiacu 116 Euro w AoK. ale jako prywatny zaplacilbym duzo mniej.Tylko ja nie mam firmy
  • 0

#25 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 14:41

Dziwie sie jak Max mogl do tego dopuscic zeby miec 2000 Euro dlugu..po prostu przejadal a moze tez przepijal..przeciez jak ma sie firme to chulaj dusza
  • 0

#26 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 14:45

I dziwie sie ze dal sie sterowac swojej zonie,ktora zapewne tak jak i on nie miala o niczym pojecia
  • 0

#27 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 14:47

I dlaczego nie starala sie tez pracowac..dla ludzi ktorzy maja ochote to praca zawsze sie znajdzie..tylko pewnie zonie wlasciciela firmy nie wypada sprzatac
  • 0

#28 Konto usunięte(6327)

Konto usunięte(6327)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 31 05 2009 - 15:55

Aj wladis przesadzasz oceniajac sytuacje kogos kogo nie znasz a moze maja male dziecko, brak pomocy i wsparcia ze strony rodziny jak pisze. Bez przesady jak sam napisal nie zna jezyka , uwazasz ze wszystko mozna zalatwic samemu nie znajac jezyka, owszem w pewnym sensie mozna popelniajac przy tym bledy itp. Co do ubezpieczenia prywatnego to ci powiem, kobieta lat 30 bez rocznego wkladu wlasnego 320 euro. Mezczyzna lat 30 bez wkladu wlasnego 250 euro. dziecko okolo 140 euro. Razem 510, osoby mlodsze placa troche mniej, starsi zdecydowanie wiecej. Najtansza opcja z wkladem wlasnym do 300 euro rocznie. Kobieta 250 euro, mezczyzna 140, dziecko 70 euro. Ja widzisz prywatne ubezpieczenia oplacaja sie osoba samotnym i duzo zarabiajacym.
  • 0

#29 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 16:36

Nawet jesli maja male dziecko to przeciez max nie pracowal od switu do nocy bo jesli to nie zarabialby 1500Euro..ja zarabiam tyle i jestem ubezpieczony nie tylko chorobowo ale tez na wypadek bezrobocia.I pracuje 40 godzin tygodniowo.Sadze ze Max pracowal albo mogl pracowac troche wiecej.I dlaczego sciagnal zone i dziecko nie bedac zabezpieczony finansowo..cos tu nie pasuje
  • 0

#30 Konto usunięte(6327)

Konto usunięte(6327)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 31 05 2009 - 20:27

A jesli nie miala gdzie w Polsce mieszkac, utrzymywanie dwoch wynajmowanych mieszkan kosztuje wiecej niz jednego to samo sie tyczy zywnosci. Ponadto uwazasz ze wszyscy moga zyc osobno przez dlugi czas. Ty pracujesz , jestes zatrudniony wiec tyle zarabiasz i takie masz ubezpieczenia i tyle godzin pracujesz. Max sie nie odzywa wiec i ja porzucam ten temat. Ale ci powiem wladis ze znam kilka osob w jego polozeniu. To ludzie ktorzy jada tu za chlebem pozbawieni perspektyw w Polsce bedzie ich tu wiecej bo w Polsce dzieci dorosle rodza kolejne dzieci, dzieci te dorastaja pozbawione perspektyw czy wyksztalcenia. Ustawa antyaborcyjna sprawi ze bedzie ich tu coraz wiecej, takze po 2011 roku spodziewajmy sie naplywu naszych rodakow, bo jaka mamy Polske to wiemy. To bedzie zalezalo oczywiscie od pracodawcow niemieckich ale oni wola gewerbe bo zawsze na Polaczku nie jeden nieudaczny niemiec a raczej polako-niemiec sie dorobil.
  • 0

#31 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 20:59

olivia..ja Cie doskonale rozumie ale trzeba oddzielic ziarno od plew..a na Gewerbe to sie dorobili cwaniacy z Polski ktorzy tu sa troche dluzej..wiedz o tym ze na obczyznie nikt Cie tak nie skrzywdzi jak rodak..sa oczywiscie wyjatki
  • 0

#32 Konto usunięte(6327)

Konto usunięte(6327)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisano 31 05 2009 - 21:19

Swietnie wladis to sie porozumielismy a juz myslalam ze jestes pozbawiony empati. Szkoda tylko ze jest tak wielu oszukanych polakow, na to niestety jeszcze nie ma lekarstwa. Ilu nas jeszcze bedzie i czy chcemy sie z nimi indetyfikowac jak z naszym chorym panstewkiem, tych co urazilam przeprazam ale pewnie by tu nie przyjechali gdyby tak nie sadzili a dwulicowosci nie cierpie.
  • 0

#33 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 21:26

Wielu oszukanych ..to na wlasne zyczenie..ja nawet jak komus doradzaem to i tak inaczej zrobil..ci ludzie ktorzy przyjezdzaja to nie maja zaufania do nikogo albo do osob do ktorych nie powinni miec
  • 0

#34 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 21:32

olivia..mozesz mi wyjasnic co oznacza slowo empatia
  • 0

#35 Konto usunięte(11277)

Konto usunięte(11277)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8806 postów

Napisano 31 05 2009 - 22:26

Tak prosto tlumaczac empatia jest wczuwaniem sie w przezycia innego czlowieka,patrzenie na problem jego oczyma...najczesciej empatia powoduje chęć niesienia pomocy,wspolczucie...czesto tez utozsamianie sie z uczuciami i przezyciami drugiego czlowieka
  • 0

#36 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 22:45

dziekuje za wyjasnienie..to jest nietypowe slowo i rzadko uzywane..mysle ze choruje na empatie
  • 0

#37 Konto usunięte(11277)

Konto usunięte(11277)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8806 postów

Napisano 31 05 2009 - 22:50

Wladis...nie martw sie,to "dobra"choroba i swiadczy o tym,ze jestes Czlowiekiem...Skutkiem ubocznym tego schorzenia jest jednak czesto to,ze ktos to wykorzysta nie do konca uczciwie. Czasami trudno odroznic czlowieka naprawde wymagajacego naszej pomocy a kogos kto nasza wrazliwosc na ludzki bol i cierpienie zechce perfidnie wykorzystac do wlasnych celow.
  • 0

#38 enricoxxx

enricoxxx

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 5123 postów

Napisano 31 05 2009 - 23:13

Jesli Pracowales legalnie to sie zastanawiam po co sie tutaj na Forum Pytasz jak i tak polowa nie ma pojecia!!! Maszerej do Arbeitsgericht!jest bezplatny!i zaloz sprawe!!!nie potrzebujesz Adwokata ino zgols sie o Porade Prawna tam jest za Darmo tak jak Arbeitsgericht! A swojem Pracodawcy wyslij List polecony "mit Einwurf! nie za poleceniem Odboru..bo jak wyslesz za poleceniem odbiora o on nie odbierze znaczy nie otrzymal...a jak wyslesz mi nachwes mit Einwurf Einschreiben wszystkie Sady w Niemczech uznajja jako Otrzymany!i napisz ze oddajesdz Sprawe do Sadu...po Drogie zglos to do Gewerbeaufsicht ze tak Pracodawca postepuje i powiedz mu to prosto w Oczy...jesli chcesz tam jeszcze Pracowac...bo wiesz jakie bedziesz mial Karty... Tez mi zatrzymali..znaczy chcieli i wyplacili wczesniej jak mysleli....a Anonimowo mozesz wyslac do Finanzamtu i podac jako Steuerbetrug Twojogeo Pracodawcy...Ja bym sie nie pieprzysz i mu powiedzial ze jak nie zaplaci ci od razu zaleglosci naslesz mu Steuerprüfer i jak znajdy ze robi takie rzeczy grozi mu kara do 50000Euro!!bo to Steuerbetrug:))
  • 0

#39 marpos

marpos

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisano 31 05 2009 - 23:31

proponuje zamknac temat, poniewaz wychodzi na to ze max nie napisal calej prawdy, i po prostu zniknal. A tak nie robi osoba, ktora oczekuje wsparcia lub pomocy.
  • 0

#40 wladis

wladis

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4398 postów

Napisano 31 05 2009 - 23:35

zamknijmy a osoby jak olivia niech sie tym zajma
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników