Skocz do zawartości

Zdjęcie

chorobowe w ciąży

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elka85

Elka85

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 11 2012 - 18:16

Witam, jeśli ktoś się orientuję to Proszę o pomoc. Z góry dziekuje za wskazówki. Chodzi o to że jestem w 5 m-c ciąży, jestem tu zameldowana w niemczech od dwóch lat i legalnie pracuję. Wiem że ciąża to nie choroba, narazie się dobrzę czuję, ale w późniejszym terminie wolałabym nie pracować ze względu że pracuje w kuchni na zmywaku tylko wieczorami do 24 a nawet 1 w nocy. Pytałam sie swojego lekarza czy mogłabym uzyskać chorobowe ze wzgędu na rodzaj pracy, on stwierdził że nie może mi wypisać, pracodawca musi mi zapewnić inne stanowisko pracy, jeśli takiego nie ma to musi mi wystawić a w zasadzie lekarz firmowy zaświadczenie i dopiero ginekolog może dać chorobowe. Moje pytanie brzmi czy faktycznie tak jest bo w polsce to by sie od razu dostało te chorobowe? oraz kto płaci podczas tego chorobowego pracodawca czy pieniadze ida z ubezpieczenia?
  • 0

#2 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 08 11 2012 - 18:29

Beschaeftigungsverbot a minijob Dzisiaj, 13:00 [#] Witam, od 1wszego listopada jestem na Bechaeftigungsverbot. Jestem w 18 tygodniu ciąży i szukam jakiegoś minijoba, żeby nie siedzieć całymi dniami w domu tylko soie dorobić. Dodam, żę jestem zatrudniona na vollzeit. Czy orientuje sie ktoś, czy mogę wykonywać minijob będąc na BV, a jeśli tak jakie składki będą odprowadzane?? Wyślij PW | Oceniam pozytywnie | Oceniam negatywnie animat

#3 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 08 11 2012 - 18:30

Jedne chca pracowac ,inne nie ..kobiecie nie dogodzi nikt....

#4 wladyslaw606

wladyslaw606

Advanced Member

• Zbanowani
  • PipPipPip
  • 11939 postów

Napisano 08 11 2012 - 18:36

A jak sie zle poczujesz to lekarz da Ci zwolnienie..

#5 boogie68

boogie68

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisano 08 11 2012 - 18:37

ale co te wklejone informacje maja wspolnego z tematem i pytaniem w poscie ???? chcesz sobie ponarzekac?? www.zal.pl
  • 0

#6 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17282 postów

Napisano 08 11 2012 - 19:43

Prosze nie wnioskowac z polskich doswiadczen na niemieckie realia. W Polsce i praca czesto lzejsza, bardziej na luzie i zwolnienielatwiej dostac... Za to mniejsze zarobki... Lekarz powiedzial ci swoja prawde i nikt go do zmiany takowej nie zmusi. Oczywiscie mozesz popytac sie innego lekarza. Tzw. "choroowe" lekarz wystawia tu teoretycznie uwzgledniajac indywidualny wypadek, tj warunki pracy pacjenta. Widocznie uznal, ze twój pracodawca moze przydzielic ci inne stanowisko prace i w ten sposó dalej z twojej pomocy korzystac, a ty bedziesz dalejzyla z pracy wlasnych rak a nie z zapomóg socjalnych. a pracodawca moze uzyskac spowrotem od ustawowoej kasy chorych. Ale bedac w ciazy mozesz isc do lekarza, jak sie zle czujesz i ten da ci to chorobwe. Róznica jednak zaboli pracodawce: Podczas chorobowego to on placi Lohnfortlahlung przez pierwsze 6 tygodnie. A w wypadku zwolnienia z powodu ciazy koszt
  • 0

#7 animat

animat

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisano 10 11 2012 - 11:05

jasne, że zawsze można uzyskac zwolnieni od lekarza w razie zlego samopoczucia, tyle, że ja np. byłam chora 2 razy w ciągu 3 miesięcy do tego kilka razy zadzwoniłam, że zle się czuje i pracodawca oraz współpracownicy mieli do mnie żal, ponieważ po raz kolejny " odpadła" jedna osoba. Oczywiście zależy to od rodzaju wykonywanej pracy, ale moi współpracownicy sami dali mi propozycję, że może leiej będzie jeśli po prostu zostanę w domu. A jesli chodzi o lekarza to tak jak ktoś napisał: zdania nie zmieni, ale zawsze można iść do innego. Jestem zdania, że w ciąży najważniejsze jest dobro dziecka!!
  • 0

#8 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17282 postów

Napisano 10 11 2012 - 11:50

Jest duzo róznic miedzy poska i niemcami. Jezeli kobieta w ciazy dostanie od lekarza "zakaz pracy", to wtedy kasa chorych finansuje tego pracownika, a pracodawca musi szukac kogos na zastepstwo. To powoduje, ze pracodawcy czesto tylko szukaja powodu, azeby sie chetnych na maciezynstwo kobiet pozbyc. Z drugiej strony kasy chorych upominaja lekarzy, aby nie wystawiali ani chorobowego ani zadnych innych zwolnien zbyt lekkomyslnie. Zdarzaja sie wypadki, ze rzadaja od tych lekarzy regresu, co juz nieraz sie przed sadem skonczylo. A wiec nie dziw sie, ze lekarze sa tu bardziej powsciagliwi. Mnie dziwi tylko, ze stosunkowo czesto czytam tutaj o polkach, które ledwie dorwaly sie do pracy i juz planuja macierzynstwo. Przez to szkodza wszystkim innym mlodym kobietom, które chca rzetelnie popracowac.
  • 0

#9 pomysł na nick

pomysł na nick

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 10 11 2012 - 15:10

"Mnie dziwi tylko, ze stosunkowo czesto czytam tutaj o polkach, które ledwie dorwaly sie do pracy i juz planuja macierzynstwo." nie dziw sie ,dopiero od stycznia sie zdzwisz Betreuungsgeld
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników