Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

"Dobre maniery na Forum..."

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konto usunięte(10607)

Konto usunięte(10607)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisano 26 05 2009 - 22:10

-witam, dodaje ten temat (nie wiem jak bede przez Was odebrany)mysle ze ten temat bedzie pozytywnie odebrany. Ja mysle ze my wobec siebie zle sie odnosimy, zauwazylem ze lekcewazymy sie, ignorujac siebie na wzajem, czy jest to OK? czy musimy sie tak do siebie odnosic? Ginie w nas poczucie odpowiedzialnosci za to jak sie odnosimy do siebie. Czym jest to spowodowane ten brak kultory osobistej. -cytuje czesc artykulu o ludzkich manierach z polskiej strony, moze to nam przyblizy ta kwestie dnia codziennego: ""Poprzez dobre maniery rozumiemy taki sposób zachowania się i traktowania innych, który akceptowany jest przez ogół społeczeństwa. Dobre maniery pozwolą nam godnie żyć, a co ważniejsze, dostrzegać wokół siebie innych ludzi i ich potrzeby. Stanie się tak, ponieważ dobre maniery zawsze wydobywają z człowieka tylko dobro. W dzisiejszym świecie chcemy "żyć na luzie", być wolni, żyć wygodnie, cieszyć się życiem i "używać życia". Rodzi się zatem pytanie: po co nam do tego dobre maniery? Czy warto o nich mówić? Czy warto je propagować w dzisiejszym świecie? A jednak są one nieodzowne. To one decydują o tym, czy jesteśmy ludźmi, a może - czy stajemy się ludźmi, bo jak mówi znane powiedzenie, Człowiek to brzmi dumnie, a jednak bardzo trudno być człowiekiem. Dlatego bardzo ważną sprawą jest nauczyć dziecko, że zawsze warto być kulturalnym! By dzieci żyły w przyjaźni z dobrymi manierami, trzeba uczyć je od najmłodszych lat: "" i co Wy o tym sadzicie!, jest to wazne? czy mzemy ten problem spokojnie pomijac!! (A)
  • 0

#2 Konto usunięte(11295)

Konto usunięte(11295)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4415 postów

Napisano 26 05 2009 - 22:23

oczywiscie, ze nie mozemy tego Tematu, a raczej PROBLEMU pominac..... moja corka urodzona i wychowana jest tutaj......w domu zawsze mowilismy po polsku, zawsze przekazywalismy rozne polskie tradycje, zwyczaje, etc..... jade z nia do Polski i co....idzie z babcia na zakupy, 3x dziennie mowi dzien dobry tej samej sasiadce....jest grzeczna i dobrze ulozona... tutaj, w Niemczech chce byc....cool....tzn olewa sasiadow, nikomu sie nie klania, uwaza , ze to co w Polsce, to....inny swiat moj Boze, ja kiedys chcialam do....Europy, do ludzi....postepu i rozwoju, a teraz.....a teraz mam wrazenie , ze to jakies....nieporozumienie........
  • 0

#3 Konto usunięte(11277)

Konto usunięte(11277)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8806 postów

Napisano 26 05 2009 - 22:27

Moim zdaniem tego tematu nie mozna pominac.Znamy sie czy nie osobiscie jednak to nie zwalnia nas z szacunku dla rozmowcy i jego pogladow-chociaz niekoniecznie musimy sie z nim zgadzac. Powiem tylko jedno - traktuj ludzi tak jak sam chcialbys/chcialabys/byc przez nich traktowany/a.Uprzejmosc nic nie kosztuje,nawet klocic mozna sie "na poziomie". Pozdrawiam wszystkich serdecznie...bez wzgledu na przekonania i cechy charakteru...
  • 0

#4 Mon-ika

Mon-ika

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisano 26 05 2009 - 22:47

Temat bardzo fajny, niestety mysle, ze zalozenie go nic nie zmieni. Niektorzy na tym forum czerpia jakas ogromna przyjemnosc z obrazenia kogos albo wysmiania proby dowiedzenia sie czegos. Mysle, ze moze to wynikac z niedowartosciowania, albo tez w realu nie moga sobie pozwolic na to by kogos obrazic(nie wiem moze sie boja) , a tu czuja sie bezkarni:(
  • 0

#5 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9003 postów

Napisano 26 05 2009 - 22:53

Pojecie "kultury osobistej" jest baaaardzo szerokim pojeciem, Mefiku ;-)
  • 0

#6 Mon-ika

Mon-ika

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisano 26 05 2009 - 22:57

obrazania kogos jakos nie znajduje w zadnej definicji "kultury"
  • 0

#7 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 26 05 2009 - 23:16

W zasadzie wszystko juz w tym temacie zostalo powiedziane wyzej,nie wiem co mozna jeszcze dodac.Moze po prostu,ze kto jest bucem w realu jest nim rowniez i w necie:)
  • 0

#8 Konto usunięte(9493)

Konto usunięte(9493)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisano 26 05 2009 - 23:55

Tolerancja jest dla mnie super wazna... bo w sieci spotykamy sie nie tylko poto aby krytykowac, dzielic sie przemysleniami, codziennymi przezyciami a takze mamy mozliwosc komentowania co nie uwazam za koniecznosc ! A najbardziej istotne to miec przyjemnosc "poruszac" sie w sieci :).
  • 0

#9 keiseiw

keiseiw

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8057 postów

Napisano 27 05 2009 - 00:29

Dobrych manier nie tylko brakuje na tym forum ,ale również w stosunkach między Polakami w Niemczech. Szkoda że tak jest.Nie będę opisywał przyczyn tego faktu,bo i tak tym niczego nie zmienię.Ponadto jest tu niewielu takich z którymi można by coś zmieniać. Są i tacy którzy źle interpretują żart i poczucie humoru.
  • 0

#10 Konto usunięte(10092)

Konto usunięte(10092)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisano 27 05 2009 - 01:36

mysle,ze jesli ma sie wpojone kulturalne zachowanie,to widac to wszedzie,matrix czy real ...
  • 0

#11 Konto usunięte(10607)

Konto usunięte(10607)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisano 27 05 2009 - 03:05

Obycie/kultora to i to jak ja mysle wobec innych i obojetnie czy w realu lub w matrix, jak to stwierdzila "Ariadna". Kultura to nabyta cecha czlowieka poprzez wychowanie, a inteligencja poznana/wyuczona w czasie nauki i odkrycia siebie i srodowiska- w ktorym przebywam...odnosze takie wrazenie, ale kazdy z nas ma swoj punkt widzenia, juz to jest sprawa kultury osobistej! Jak ja to odbieram- ignorujac albo z radosnym gestem dodajac swoje zdanie akceptujac drugiego- to jest nasza reakcja i zarazem szacunek do drugiego czlowieka.
  • 0

#12 Konto usunięte(11295)

Konto usunięte(11295)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4415 postów

Napisano 27 05 2009 - 11:53

Drogi Mefisto, piszesz, ze kultura, to nabyta cecha czlowieka poprzez wychowanie...ok! to co, to znaczy, ze ja nie umie wychowac mojego dziecka??? powinnam isc do psychologa i sie poradzic??? bez jaj! wiec co mam robic?? uwzam, ze jestem dobrze wychowana, mam szacunek do ludzi starszych, respekt do ludzi wogole, nie obrazam nikogo, no chyba, ze mnie ktos totalnie wku....no to powiem co mysle, ale tez nie jak cham... no wiec jek wytlumaczyc temu dziecku, kilkunastoletniemu, ze pozdrowienie kogod, uklonienie sie, siedzenie z nogami pod stolem, a nie pod broda, ze pytamy "wie bitte", a nie "heeee", itd, itd....swiadczy o kulturze czlowieka??? patrze na mlodziez i jestem...przerazona, produkujemy chamow i do w dodatku na peczki....i jak z tym walczyc? czy wogole?
  • 0

#13 Konto usunięte(10092)

Konto usunięte(10092)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisano 27 05 2009 - 12:17

"Obycie/kultora to i to jak ja mysle wobec innych i obojetnie czy w realu lub w matrix" - Mef,ja nie wiem o co tu biega. Mozna byc "obytym" nie posiadajac kultUry i na odwrot oraz posiadac obie te cechy jednoczesnie. Mozna byc rowniez inteligentnym chamem. (to NIE jest skierowane do NIKOGO,to moje wywody) Inteligencje dziedziczymy, a nawet (haha) rozwijamy, Osobna sprawa jest Inteligencja Emocjonalna,dla mnie stanowi ona podstawe czlowieczenstwa,jest kluczem do ludzkiego serca.
  • 0

#14 Konto usunięte(10092)

Konto usunięte(10092)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4125 postów

Napisano 27 05 2009 - 12:31

zielonomi, trudne pytania stawiasz Mefusiowi, haha jesli od dziecinstwa uczymy tego co jest wlasciwe, to TO zostaje !! Mlodzi ludzie przechodza okres buntu co jest normalne,a naszym zadaniem jest te gorace glowy nastawiac na wlasciwy tor.Jesli sa solidne podstawy, matryce zachowan to mozemy bez obaw wypuscic nasze latorosle w swiat !
  • 0

#15 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9003 postów

Napisano 27 05 2009 - 12:57

Faktycznie, takich pytan nie stawia sie niedzieciatemu i nieobabionemu, toz juz lepiej do ksiedza z takim pytaniem ;-)
  • 0

#16 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 27 05 2009 - 13:10

Ha ha ha ;)
  • 0

#17 Konto usunięte(11295)

Konto usunięte(11295)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 4415 postów

Napisano 27 05 2009 - 15:43

Sun, do ksiedza, to ja mam pare...lepszych pytan, ale chyba nigdy ich nie zadam, zeby mnie na zbity pysk z kosciola nie wywalil:)) A moje pytanie bylo skierowane ogolnie do wszystkich....obabionych i nie, owlosionych im lysych, dzieciatych i niedzieciatych, hetero i homo, etc.... wszystkich powyzszych pozdrawiam, hi, hi, hi to chyba kulturalnie sie zachowalam, oder...??
  • 0

#18 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9003 postów

Napisano 27 05 2009 - 15:53

No jasne! Jako matka podszepne ci, ze dziecka nigdy nie uksztaltujesz na obraz i podobienstwo wlasne, bo ma ono osobisty charakter i pomyslunek... pozostaje miec nadzieje, ze pare zachowan i stereotypów, zaobserwowanych w domu, i przez siebie za "porzadne" uznawane, zostanie przez nie przejete do wlasnego i samodzielnego zycia kiedys.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników