Skocz do zawartości

Zdjęcie

elterngeld prosze o pomoc!!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 27 05 2009 - 14:58

o ile wiem,to najwazniejsze jest jak sie zarabialo czy tez studiowalo itp,musialy by byc podatki placone,wazne jest ile Twoj maz jest tutaj,jezeli tylko tez 2 miesiace,to nie sadze abys cos dostala,najlepiej zapytaj sie w stacie tam gdzie sie na to antrag sklada,wszystko Ci powiedza,a jak cos zloz ten wypisany juz antrag i dostaniesz odpowiedz,jest placone do tylu chyba 3 miesiace,ale wazne tez jest data zameldowania dziecka,tak sie to odbywa gdy ktos juz troche tu pracuje i normalnie skladki odprowadza albo ktorys z rodzicow ma obywatelstwo
  • 0

#22 sitoland

sitoland

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 936 postów

Napisano 27 05 2009 - 15:00

i oczywiscie musisz sie na jedno zdecydowac,w PL albo tutaj,kindergeld normalnie dostaniesz
  • 0

#23 Gotes

Gotes

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 05 2009 - 17:11

poszukalam nieco w internecie i dowiedzialm sie ze w Niemczech jest najpierw zasiłek macierzyński, ktory nalezy sie przed porodem i po porodzie, natomiast elterngeld to jest zasiłek rodzinny, o ktory mozna sie starac po porodzie.Niektore osoby starajace sie o elterngeld musialy doniesc dokument z Polski ze nie pobieraja zadnych pieniedzy na dziecko i to z opieki spolecznej, o ile wiem to opieka spoleczna w Polsce zajmuje sie wyplacaniem wychowawczego, ktory uzalezniony jest od wysokosci dochodow, takze mysle ze elterngeld nie jest tym samym co zasilek macierzyski w Polsce, tylko podobny jest do wychowaczego, placonego z opieki, chyba ze sie myle???moze jednak nie bede musialm rezygnowac z zasilku macierzyskiego w Polsce, a z kolei wychowawczy w polsce i tak nie bede miala platny. zobaczymy co nam powiedza w miejscu gdzie bedziemy skladac wniosek o elterngeld, i musze narazie wstrzymac sie o wystapienie o urlop i zasilek macierzynski w Polsce, dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie aha moze jednak ktos ma przetlumaczony na polski wniosek na elterngeld, tyle tam tych papierkow jest;-);-)
  • 0

#24 Mon-ika

Mon-ika

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisano 27 05 2009 - 17:16

jasne ze elterngeld to cos podobnego do wychowawczego. Wiec jezeli by wam przyslugiwal to macierzynskie z Polski by nie przeszkadzalo. Musialabys jedna podac to ze go otrzymujeszz Polski. Mysle tez ze niezbedne bylyby tez dochody za rok wstecz od momentu zlozenia wniosku.
  • 0

#25 Konto usunięte(9700)

Konto usunięte(9700)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano 27 05 2009 - 17:39

witaj gotes, chetnie ci pomoge wypelnic wniosek jesli potrzebujesz pomocy, mój e-mail-karmen17@wp.pl
  • 0

#26 Gotes

Gotes

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 05 2009 - 23:25

dziekuje ashanti za oferowana pomoc, narazie musimy wstrzymac sie ze zlozeniem wniosku o elterngeld, dowiedzialam sie ze moge pobierac albo w Niemczech albo w Polsce, takze musze zrezygnowac z jednego, ciesze sie ze to mam wyjasnione, nie mniej jednak dziekuje wszystkim za wypowiedzi!!!pozdrawiam serdecznie!!!
  • 0

#27 Zurrbriggen

Zurrbriggen

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 06 2009 - 14:51

Witaj Gotes,jestem w identycznej sytuacji.Mój mąż od czerwca 2008 jest tu zatrudniony,w maju urodziło nam się tu drugie dziecko,ja jestem na urlopie macierzyńskim,potem planuję wychowawczy.W lutym złożyliśmy papiery o Kindergeld i nadal nie mamy decyzji, a dzisiaj złożyliśmy o Elterngeld.Nie wiem jaka będzie decyzja i kiedy.Z tego co się dowiadywałam,to z Kindergeld nie powinniśmy mieć kłopotów-jednak czekamy już dość długo.Musiałam dostarczyć dokument z opieki społecznej,że nie pobieram żadnych pieniędzy na dziecko, podobno tak długo czekają na tłumaczenie :)Generalnie nie znając niemieckiego i tutejszych przepisów, a dodatkowo będąc zatrudnionym w pl-nie jest łatwo się we wszystkim połapać.Daj znać ile czekałaś na decyzję.Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
  • 0

#28 kaasiulek5

kaasiulek5

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 06 2009 - 13:28

Witam . Szukam przetlumaczony wniosek o elterngeld na polski -ma ktos jakies namiary? Mam problem z wypelnieniem.
  • 0

#29 Koral

Koral

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisano 04 09 2009 - 11:25

Witaj Druki na Elterngeld do pobrania są w Rathaus. Tam tez pewnosia udziela Ci informacji i wszystkich wskazówek, powinni rowniez doradzic co jak wypisać. Druki na Elterngeld znajdziesz w tym samym urzedzie –czyli Rathaus gdzie wczesniej skladalo sie Antrag na Erz.-geld czyli w Versorgungsamt. Wypelniasz go i musisz oddac tam skad go pobralas. Wedlug przyjetych norm i przepisow Elterngeld bedzie wynosil 60%-70% ostatnich dochodow a nie mniej niz 300 € i placony bedzie przez rok, po czym jest mozliwosc jego przedluzenia chyba o dwa dodatkowe miesiace,z tym ze o ile wiem nie we wszystkich przypadkach. Pozdrawiam Mozna rowniez siegnac do : http://www.elterngel...eldstellen.html
  • 0

#30 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 15 02 2010 - 00:11

mam obywatelstwo niemieckie, od roku pobieramy elterngeld na nasza coreczke (pod koniec lutego otrzymamy ostatnie swiadczenie), dokument wystawiony jest na moja zone i teraz najwazniejsze!!! od grudnia jestem na kurzzeit arbeit czy z tego powodu jako ze mniej zarabiam moge przedluzyc elterngeld o owe 2 miesiace??? prosze o pomoc
  • 0

#31 ladyblue

ladyblue

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1514 postów

Napisano 15 02 2010 - 11:00

najlepiej zamiast pytać tutaj któryś raz z kolei pójść do urzędu i się samemu zapytać
  • 0

#32 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8980 postów

Napisano 16 02 2010 - 11:00

Timoleo aby otrtzymac 2 miesiace dodatkowego wychowawczego, musisz jako ojciec pójsc na urlop wychowawczy, czyli nie mozesz pracowac, niezaleznie czy "normalnie", czy Kurzarbeit.
  • 0

#33 Ania1973

Ania1973

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 65 postów

Napisano 17 02 2010 - 11:38

Koleżanka nie pracowała w DE. W styczniu urodziła córkę i otrzyma ten "zasiłek" :)
  • 0

#34 sun

sun

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8980 postów

Napisano 17 02 2010 - 20:25

Oczywiscie, ze niepracujacy otrzymuja Elterngeld- ale wlasnie najnizsza stawke- a pracujacy 67% zarobków.
  • 0

#35 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 18 02 2010 - 11:25

dzieki wielkie SUN za odpowiedz. W urzedzie na rozmowie powiedziano mi ze moglbym otrzymywac elterngeld na dodtkowe 2 miesiace bedac na kurzzeit arbeit ale wyszlo mi o okolo 4 godz na tydzien za duzo no i w zwiazku z tym nie mam szans, bo przepisy pozwalaja pracowac i pobierac swiadczenie ale warunek to max 30 godz na tydzien! 4 godziny w moim przypadku przekreslily ta szanse...pozdrawiam i powodzonka wszystkim!
  • 0

#36 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 18 02 2010 - 11:26

dzieki wielkie SUN za odpowiedz. W urzedzie na rozmowie powiedziano mi ze moglbym otrzymywac elterngeld na dodtkowe 2 miesiace bedac na kurzzeit arbeit ale wyszlo mi o okolo 4 godz na tydzien za duzo no i w zwiazku z tym nie mam szans, bo przepisy pozwalaja pracowac i pobierac swiadczenie ale warunek to max 30 godz na tydzien! 4 godziny w moim przypadku przekreslily ta szanse...pozdrawiam i powodzonka wszystkim!
  • 0

#37 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

• 0

#38 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

• 0

#39 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

• 0

#40 timoleo

timoleo

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników