Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaswiadczenia potrzebne do zawarcia zwiazku malzenskiego w Niemczech i ich waznosc.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 12:07

Witam wszystkich.Mam zamiar wyjsc za maz tu w Niemczech.Pani w Standestamcie poprosila o internacjonalny akt urodzenia i zaswiadczenie ze jestem panna z apostile.Zaswiadczenie to wazne jest 3 miesiace.Data wystawienia (07.04.09r)data dostarczenia do standestamt (22.04.09) po miesiacu czasu pani napisala pismo co do ustalenia terminu aby wstepnie omowic co i jak.Termin jest na 02.06.09r po omowieniach urzedniczka ma jeszcze zamiar wyslac dokumenty do jakiegos sadu.Przypominam ze data waznosci mojego dokumentu konczy sie 07.07.09.Pytanie czy dokumenty wroca ze sadu i czy zdaze wziac slub przed 07-07 czy to juz nie ma znaczenia kiedy?Nastepnie czytalam na forum ze bede tez potrzebowac akt urodzenia mojej corki z poprzedniego zwiazku(jestem panna) jesli tak to do czego on bedzie potrzebny i czemu nie zostalam o tym poinformowana.Corka mieszka tu ze mna chodzi do szkoly.Bardzo prosze o porady.
  • 0

#2 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 12:28

Nie martw sie dokumenty wroca , i wezmiesz silub zgodnie z data ktora ustaliliscie;) Wiec sie usmiechnij;)I zycze wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia. Akt urodzenia Twojej coreczki bedziesz potrzebowala do:Familienkasse(kindergeld)i Ubezpieczenia.Tak bylo w moim przypadku.
  • 0

#3 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 12:32

"cytat-Nastepnie czytalam na forum ze bede tez potrzebowac akt urodzenia mojej corki z poprzedniego zwiazku(jestem panna) Tego to juz nie rpozumie;)Wydaje mi sie ze jestes osoba wolna jeszcze inaczej zwana rozwodka , a nie panna.Jesli piszesz jak wyzej.I jesli dokumenty zostaja sprawdzane w Niemieckim sadzie.Chyba sie przejezyczylas;)
  • 0

#4 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 12:36

Sorki mialo byc Slub;)
  • 0

#5 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:02

Nicolle nie przejezyczylam sie.Jestem panna i za panny mam corke.Daty slubu jeszcze nie ustalilismy.02.06.09 to jest Termin für die Anmeldung der Eheschlißung,wlasciwie prosze powiedzcie czy juz wtedy mozna ustalic date slubu czy dopiero wtedy gdy papiery wroca ze sadu.
  • 0

#6 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:20

Jesli nie jestes rozwodka , to dlaczego urzedniczka chce sprawdzac papiery w sadzie.Tego nie powinna robic , popros aby pokazala Tobie przepis na to.Nie ma do tego prawa .Twoje zaswiadczenie o zdolnosci prawnej do zwiazku malozenskiego poza granicami PL jest potwierdzone Apostille, to i tak duzo ,bo w zeczywistosci na to tez jest przepis ze nie trzeba.Ale niektorzy urzednicy tego zadaja. A tu widze ze urzedniczka bez powodow utrudnia wam ustalenie daty slubu. Ostateczna date mozecie dopiero ustalic jak wszystkie dokumenty beda skompletowane, a wiec dopiero po powrocie papierow z sadu.
  • 0

#7 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:23

Chyba ze posiadasz jakis papier z sadow polskich o prawach rodzicielskich nad corka i to idzie do potwierdzenia wiarygodnosci.Bo zaswiadczenia i aktu urodzenia nie sprawdzaja w sadach.
  • 0

#8 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:40

hmm...do czego komu potrzebny akt urodzenia dziecka przyzawieraniu zwiazku malzenskiego??????A co do sadu to mysle ze moze chca sprawdzic ze wzgledu na mojego przyszlego meza.Chociaz ambasada niemiecka w nigerii osobiscie sprawdzala juz jego dokumenty i wszystko bylo ok,wiec po co jeszcze sad?W kazdym razie mam nadzieje ze ze wszystkim zdazymy,w prawdzie od 2.06.09 do 07.07.09 jest tylko 5 tygodni zeby papiery wyslac do sadu,ile potrwa ich zatwierdzanie potem odeslanie i w koncu ustalenie daty slubu a jeszcze nie wiadomo czy beda wolne terminy.Katastrofa ale jestem przy dobrej nadzieii ze sie uda.Dzieki za szybkie porady i pozdrawiam
  • 0

#9 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:41

Droga kajaoka:)Szybciutko spiesze Ci z pomoca,moze na wszystkie Twoje pytania nie znam odpowiedzi,ale sproboje Ci pomoc z tym aktem urodzenia Twojej corki.Zawierajac zwiazek malzenski bedziecie tworzyc rodzine (wraz z Twym przyszlym mezem)i wszystkie dzieci z poprzednich zwiazkow Twoich i Twego partnera do tej rodziny beda sie zaliczac.Tak po prostu funkcjonuje tu prawo.W dniu slubu zostaniecie wszyscy wpisani do fammilienbuch(nie wiem jaki jest polski odpowiednik) i po to wlasnie potrzebny jest akt urodzenia Twojej corki,zeby potwierdzic m.in. ze to rzeczywiscie Twoje dziecko i wpisac jej wszystkie dane do familienbuch.Wszelkie zmiany dot.np.zmiany nazwiska Twojego czy corki beda tam tez zawarte.Dostaniecie po slubie,oprocz normalnego aktu zawarcia malzenstwa,takze odpis z familienbuch.Wiem sama dobrze jak to dziala,bo w zeszlym roku sama wychodzilam tu za maz:)I faktycznie duuuuzo papierkowej roboty nas czekalo. Co do wysylania Twych dokumentow do sadu,niestety nie moge Ci pomoc,ale wiem dobrze,ze jesli wszystkie dokumenty beda juz w porzadku wg urzedniczki,to ustalasz wtedy date slubu jaka chcesz,moze byc nawet pierwszy wolny termin.Ja w poniedzialek ustalalam termin a w czwartek po 3 dniach wzielismy slub;)Mysle,ze zdarzysz ze wszystkim,a jakby co to po prostu pytaj urzedniczki o wszystko:)No i zycze duuuuzo szczescia na nowej drodze zycia;)
  • 0

#10 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:52

To o co to juz wrescie chodzi.O Twoje papiery czy meza.Bo nie rozumie. Jesli Towj maz jest rozwodnikiem , to urzedniczka moze jeszcze wyslac jego papiery do sadu i je uwiarygadniac.Ale nie Twoje zaswiadczenie o zdolnosci prawnej czy Twojego aktu urodzenia. Sad powinien odeslac papiery do 2 tygodni.
  • 0

#11 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 13:53

Dzieki bardzo bonita.Czyli mysle ze na ustalony wstepny termin na wszelki wypadek zabiore ten akt urodzenia.
  • 0

#12 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:01

Najgorzej jak sie pisze niejasno i innych w blad wprowadza. Po jakiego grzyba sie tutaj produkowac.
  • 0

#13 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:08

sorrki nicolle ale mam juz taki metlik w glowie ze koniec swiata.Moj przyszly moz tez nie jest rozwodnikiem ale jest tu jako azylant wiec najpier musieli sprawdzic go tam w nigerii za posrednictwem ambasady niemieckiej ,jego dokumenty sa jak najbardziej w porzadku i moze tutaj zawrzec zwiazek malzenski.
  • 0

#14 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:13

Teraz juz jasniej. Pomimo ze Twojego narzyczonego juz tam sprawdzali , to i tak ja Niemiecka urzedniczka sobie ubzdura to wysle tutaj jeszcze raz do sadu , o ponowne uwiarygodnienie jego papierow.Niemcy to biurokraciscie.
  • 0

#15 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:16

No tak mentlik sie i mi zrobil, poniewaz probowalam Tobie wyjasnic , w jakich przypadkach sprawdzaja dokumenty w sadach ponownie.I sie namieszalo bo odrazu nie napisalas ze chodzi o narzyczonego .A on nie jest obywatelem Niemiec.Sorki.
  • 0

#16 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:18

Masakra jednym slowem a po za tym to czy ona ma prawo tak przetrzymywac czyjes dokumenty bo az ponad miesiac.
  • 0

#17 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:30

Jesli chodzi o obcokrajowcow i jej cos nie pasuje , to tak bedzie przetrzymywala je. Ale glowa do gory napewno do lipca zdarzysz , jesli po sprawdzeniu Twojego narzyczonego bedzie wszystko ok.To juz nawet w najblizszy wolny u niej termin mozecie brac slub.
  • 0

#18 kajaoka

kajaoka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:32

Dziekuje za podtrzymanie mnie na duchu.Jeszcze raz serdecznie dziekuje i pozdrawiam :))
  • 0

#19 Konto usunięte(10450)

Konto usunięte(10450)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 3107 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:35

Mysle,ze celowo nikt nie przetrzymuje dokumentow,po prostu sa takie procedury dlugotrwale.Na wszelki wypadek radzilabym sie po prostu spytac ,najlepiej osobiscie,w danym urzedzie,na jakim etapie sa wszelkie poczynania w Waszej sprawie.Wiem,ze to meczace z tymi papierami,nam rowniez zabralo to duzo czasu(moj maz rowniez nie jest obywatelem Niemiec)wiec wiem,co przechodzicie.Wszystkie formalnosi w naszym przypadku zalatwialismy jakies 3 miesiace,ale od momentu,jak papierki byly juz ok,wszystko przebiegalo bardzo szybko i sprawnie i sama az sie zdziwilam,ale zlego slowa(w tym przypadku) nie moge powiedziac o niemieckiej urzedniczce-byla bardzo pomocna i zyczliwa.Raz jeszcze zycze szczescia i cierpliwosci:)
  • 0

#20 nicolle

nicolle

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisano 22 05 2009 - 14:47

Ja tez szalu dostawalam jek zalatwialam moje papierki.Nieraz wtrafia sie na upierdliwe urzedniczki.Nie maja podstaw , ale maja do tego prawo aby wszystko sprawdzic dokladnie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników