Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasilek opiekunczy na dziecko w Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek

piotrek

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano 12 03 2008 - 19:14

Czy na niepelnosprawne dziecko przebywajace w Polsce nalezy sie zasilek opiekunczy w Niemczech? Moj znajomy ma Gewerbe w Niemczech, z tego powodu polski urzad przestal wyplacac jego zonie zasilek opiekunczy na dziecko. On jest w Nimeczech ubezpieczony prywatnie na wypadek kosztow leczenia. Zona i dziecko przebywaja w Polsce i nie pracuja. Dziecko jest niepelnosprawne i wymaga bez przerwy opieki matki. Dziekuje za wszelkie informacje.
  • 0

#2 Konto usunięte(2819)

Konto usunięte(2819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisano 12 03 2008 - 19:50

Link, moze cos ci pomoze: http://ec.europa.eu/...k_part11_de.htm Niestety ( na szczescie wlasciwie) nie jestem praktycznie w materii zorientowana. Z wczesniejszych doswiadczen i rozmów z matka pewnego dziecka, Syndrom Downa, chlopiec rocznik 1991, wiem, ze nie dostawala zadnych dodatków pielegnacyjnych, jak byl on w wieku przedszzkolnym, mimo, ze potrzebowal o wiele wiecej opieki niz zdrowe dziecko. Np zaczal chodzic dopiero w wieku 3 lat. Tlumaczone to bylo faktem, ze kazde dziecko opieki potrzebuje, a w tym przypadku chwyta regula pp- czyli persönliches Pech. Bylo to na poczatku i w polowie lat 90- tych. Nie wiem, jak jest do dzisiaj. W kazdym razie, dziecko mialo zapewniona rehabilitacje i fizjoterapie, placona przez panstwowa kase chorych. Terapie delfinami czy jazde na koniu musieli rodzice sami finansowac. Ale fatalne podejscie urzedu polskiego do sprawy- na polskie dziecko wstrzymano placenie zasilku opiekunczego?! Przeciez nie mógl byc tego powodem pobyt i praca ojca w Niemczech?! Swiat sie konczy...
  • 0

#3 Konto usunięte(2819)

Konto usunięte(2819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisano 12 03 2008 - 19:51

Acha, ten chlopiec z Downem, to dziecko w Niemczech, nie z Polski.
  • 0

#4 Konto usunięte(2819)

Konto usunięte(2819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisano 16 03 2008 - 17:32

Behinderte Kinder: Welche Steuererleichterungen gibt es? BildNeben dem zeitlich unbegrenzten Anspruch auf Kindergeld und die steuerlichen Freibeträge können Sie eine ganze Reihe weiterer Steuererleichterungen geltend machen. Inhalt: - Kindergeld und Kinderfreibeträge - Behinderten-Pauschbetrag - Pflege-Pauschbetrag - Kinderbetreuungskosten - Ausbildungsfreibetrag - Kosten für die Unterbringung in einem Behinderten- oder Pflegeheim - Kosten für die Pflege zu Hause - Kosten für den Besuch einer Privatschule - Fahrtkosten für Privatfahrten - Fahrtkosten für berufliche Fahrten - Kosten des Führerscheins - Beitragsnachzahlungen zur Rentenversicherung - Vergünstigungen bei der Kfz-Steuer - Wie Sie die Behinderung nachweisen
  • 0

#5 piotrek

piotrek

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 95 postów

Napisano 24 03 2008 - 16:54

Dzieki za odpowiedz dellamaris i info o tych ulgach podatkowych. Nie wiedzialem o tym. Zasilek opiekunczy jednak sie temu mojemu znajomemu nie nalezy, prawda? On pracuje w Niemczech, ale dzieckiem sie nie opiekuje, a zona, ktora opiekuje sie dzieckiem, poza osoba meza, nie ma nic z Niemcami do czynienia (nigdy tu nie mieszkala ani nie pracowala). WIec na moja logike nie maja szans, ale jesli sie myle - bede wdzieczny za info.
  • 0

#6 Konto usunięte(2819)

Konto usunięte(2819)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisano 24 03 2008 - 18:29

tez wychodze z tego zalozenia, ze nic jej sie nie nalezy niestety.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników