Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie najlepiej do Niemiec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 servus32

servus32

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 08 2012 - 15:30

Witam mam nadzieje ze sie nie powtarzam planujemy za rok wyjechac z zoną i synkiem do Niemiec i zastanawiamy sie jaki region wybrać ,chcielibysmy zamieszkac w miejscu gdze jest troszke wieksza polonia jest sotosunkowo niskie bezrobocie ,utrzymanie nie za drogie.Nasz syn bedzie miał 3 latka za rok wiec nie wiem jak to wyglada w Niemczech ale dobrze by było zeby bez problemu dostał sie do przedszkola,wiec nie wiem czy w kazdym miejscu jest to bezproblemowo do załatwienia?zastanawiam sie jak teraz w Niemczech wyglada sprawa pracy bezposrednio u Niemieckiego pracodawcy wolałbym uniknąc polskich posredników i pracować w miejscu gdzie moge nauczyc sie jezyka (narazie poziom podstawowy A2)i lepiej zarobić -bardzo prosze o podzielenie sie swoim doswiadczeniem
  • 0

#2 JagaHam

JagaHam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1338 postów

Napisano 29 08 2012 - 16:00

Ciezko powiedziec, bo niewiele napisales o tym, czym chcialbys sie zajmowac. Rok to kawal czasu, wiec, przy odrobinie checi, bez problemu podszkolisz sie z jezyka. Teoretycznie mozna przyjac, ze latwiej jest znalezc prace w duzym miescie, ale znowu utrzymanie jest znacznie wyzsze niz w mniejszych miejscowosciach. Pozostaja obrzeza wiekszych miast, ale wtedy pojawia sie problem dojazdow itd. Sam musisz zdecydowac, czego oczekujesz i jakie sa Twoje priorytety.
  • 0

#3 wodnik55

wodnik55

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 29 08 2012 - 16:19

Jaga a jak sie mieszka w Hamburgu, tzn ludzie, otoczenie, klimat,
  • 0

#4 Konto usunięte(169345)

Konto usunięte(169345)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 29 08 2012 - 16:20

Bawaria placi najlepiej.... jednak ma wygorowane czynsze.
  • 0

#5 dobroduszka

dobroduszka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 29 08 2012 - 16:36

Polecam przeprowadzkę do Gorlitz, Polonia tu jest naprawdę duża, koszty życia niewielkie. A praca dla osób z językiem znajdzie się ...
  • 0

#6 JagaHam

JagaHam

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1338 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:01

@Wodnik55 Mi sie mieszka w HH naprawde dobrze :-) Z mojej perspektywy - jest to jedno z najpiekniejszych miast w Niemczech, z wieloma mozliwosciami i naprawde fajnymi ludzmi. Ludzie - zyczliwi, otwarci i bardzo pomocni. A samo miasto - pelne kontrastow, ktore jednak lacza sie w jedna wspolna calosc. Kapitalna architektura (zwlaszcza starowka, ktora naprawde zapiera dech w piersi), niezliczona ilosc mostow, scen teatralnych i musicalowych, muzeow, piekny port, ktory, zwlaszcza w nocy, robu piorunujace wrazenie. Klimat - typowo nadmorski, wiec pogoda nie do przewidzenia, pada, pada i pada, ale to tez ma swoj urok :-)
  • 0

#7 servus32

servus32

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:14

Jezeli chodzi o prace to ogólnie interesuje mnie praca w magazynie,(centrum logistycznym ) jako wózkowy ,koordynator czy cos w tym stylu obecnie zajmuje sie gospodarką magazynowa znam SAP (modułWMS i MM) za rok koncze Technikum Logistyczne .Żona jest po filologii polskiej ma uprawnienia pedagogiczne obecnie konczy nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne ale chyba w swoim zawodzie nie znajdzie w Niemczech pracy musiałaby chyba skonczyc Niemiecką szkołe i znać perfekt niemiecki....
  • 0

#8 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17175 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:20

Ale koordynator logistyki tez powinien dobrze znac niemiecki... SAP to niewszystko.
  • 0

#9 servus32

servus32

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:23

no najpierw wózkowy i szlifowanie jezyka a potem koordynator :)
  • 0

#10 servus32

servus32

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:34

Bawaria by chyba była dla Nas najbardziej odpowiednia, z resztą chyba całe południe Niemiec Monachium byłoby super Agnieszko moze podasz jakies przykladowe realne ceny czynszu?Patrzyłem w ogłoszeniach ale to tylko ogłoszenia .....
  • 0

#11 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19835 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:38

Moim zdaniem takie pytanie nie ma za bardzo sensu. Na poczatek sie jedzie byle gdzie, ale tam, gdzie jest praca. A jak juz masz prace i sie troche rozeznasz w rzeczywistosci niemieckiej, to mozesz sie przeprowadzac gdzie indziej. Bo jak inaczej? Wsiasc do pociagu do Monachium, wyjsc na dworcu i szukac pracy i mieszkania w jednym z najdrozsych miast w Niemczech? Tak na slepo? To zycze szczescia...
  • 0

#12 servus32

servus32

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 08 2012 - 17:54

No wiesz Pogodniak to oczywiste ze tego ne zrobie ale szukając pracy chce sie zorientować w jakich okolicach szukać bo bedzie mi trudno znalezc prace w Monachium czy gdzies w Bawarii a mieszkać gdzies daleko na pólnocy Niemiec...
  • 0

#13 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19835 postów

Napisano 29 08 2012 - 18:01

Rownie trudno ci bedzie znalezc mieszkanie w Monachium (=najwyzsze czynsze w calych Niemczech) bez referencji i na okresie probnym, nawet jak znajdziesz tam prace. Tam na wolne mieszkania sa robione castingi, na ktore przychodzi kilkadziesiat osob. Jak myslisz, kto ma wieksze szanse: tubyles z praca na stale czy przybysz na okresie probnym, ktory tu przyjechal przed tygodniem?.....
  • 0

#14 servus32

servus32

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 29 08 2012 - 18:13

Pogodniak mysle ze troche przesadzasz z tymi castingami moze masz na mysli mieszkania komunalne ,ale jak już napisałem wczesniej że narazie chce sie zorientowac nad lokalizacja nie upieram sie nad Monachium i z pewnoscia nie bede startował do wiekszego miasta prosto z Polski raczej wieksze miasto jest moim celem po wczesniejszym pobycie na przedmiesciach .Moze podziel sie lepiej jak Ty wyladowałeś w Berlinie?
  • 0

#15 Konto usunięte(101716)

Konto usunięte(101716)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8316 postów

Napisano 29 08 2012 - 18:26

A Ty @servus,dlaczego akurat do Niemiec?...ale muszę powiedzieć,że jesteś optymistą
  • 0

#16 darlowiak

darlowiak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 9563 postów

Napisano 29 08 2012 - 18:36

a nawet marzycielem
  • 0

#17 Pogodniak

Pogodniak

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 19835 postów

Napisano 29 08 2012 - 18:41

tak servus, przesadzam, mieszkam w tym kraju dopiero 25 lat, nigdy nie nie przeprowadzalem z jednego duzego miasta do drugiego i w ogole mam blade pojecie o tym, jak tu sie zalatwia mieszkania i prace.....
  • 0

#18 wodnik55

wodnik55

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 29 08 2012 - 20:30

JagaHam Wiem, wiem jak tylko mogę to wpadam chociaż na sobotę,niedzielę i jestem pod pozytywnym wrażeniem tego miasta. Nie mam natomiast doświadczenia z dnia codziennego dlatego pytam. Jest to pierwsze miejsce do przeprowadzki drugie to południe Niemiec / bliżej na narty, do Włoch i Hiszpanii / Ale jeszcze rok banicji w Essen
  • 0

#19 martinoo85

martinoo85

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1735 postów

Napisano 29 08 2012 - 21:14

ja tez polecam görlitz ... dogadasz sie tam po polsku, pracowac niebedziesz musial (arbeitsamt i tak niczego tam ci nieznajdzie a z socjalu da sie zyc ), a jak juz cos znajdziesz to bedziesz tam ,,gosciem'' ! ...
  • 0

#20 erni13

erni13

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisano 29 08 2012 - 21:20

W Bawarii masz zwalony akcent mieszkańców. Tak przynajmniej brzmi.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników