Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamknięcie konta w Postbanku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mumia66

Mumia66

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 08 2012 - 14:55

Witam W zeszłym roku otworzyłem Girokonto w Postbanku w oddziale w Dingolfing. Nie korzystam już jednak z tego konta a bank nalicza mi opłatę za utrzymanie, ponieważ nie ma na nie już żadnych wpływów. Wybieram się do Niemiec i chciałbym je zamknąć. Mogę to zrobić w dowolnym oddziale tego banku? Gdzie znajduje się najbliżej granicy taki oddział? W Gorlitz?
  • 0

#2 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17595 postów

Napisano 29 08 2012 - 16:24

Nie musisz specjalnie jechac ani do Görlitz ani gdzie indziej. Konto mozesz wypowiedziec pisemnie pod adresem twojego biura obslugi klijenta, odeslesz zniszczone karty i podasz ewntualnie konto, na które mieliby przelac rezste pieniedzy, jezeli cos jeszcze mialabys na koncie. Wie kann ich mein Girokonto kündigen? Um Ihr Girokonto zu kündigen, senden Sie uns Ihre Kündigung mit rechtsverbindlicher Unterschrift bitte schriftlich per Post. Geben Sie in Ihrem Kündigungsschreiben eine Bankverbindung an, so dass wir einen eventuellen Restbetrag nach der Auflösung überweisen können. Bitte denken Sie daran, dass bei der Kündigung eines Gemeinschaftskontos alle Kontoinhaber unterschreiben. Sie erhalten nach der Auflösung des Kontos einen Abschlusskontoauszug. http://www.postbank....llgemeines.html
  • 0

#3 Mumia66

Mumia66

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 08 2012 - 20:05

ok dzieki za odpowiedz. Ale chyba nie da rady zeby mi przelali tą pozostałą kasę na polskie konto bo innego w Niemczech nie posiadam
  • 0

#4 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17595 postów

Napisano 29 08 2012 - 20:18

Jak chcesz. Ja bym moze przedzowil do nich lub wyslal maila, czy by mi nrezte kasy do polskiego Banku przelali. Chyba to taniej niz wycieczka do Görlitz? Przy tym zauwaz, ze Postban ma kilka konkurujacych wydzialów. Nalezaloby by sie dowiedziec, czy ci z Görlitz wpylaca ci kase z twojego konta w gotówce.
  • 0

#5 Mumia66

Mumia66

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 08 2012 - 14:46

No tak masz rację, ale skoro mogliby mi zamknąć konto tam to myśle ze wypłacić pieniądze też mógłbym bez problemu.
  • 0

#6 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 17595 postów

Napisano 30 08 2012 - 17:58

Napiejscu mozesz wyczerpac konto do zera. Ale przecierz i teraz mozesz kasy wydac lub przelac za darmo w systemie SEPA nawet do Polski (na Euro-Konto). A zamkniecie listem poceconeym sam Postbank poleca.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników