Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty a zasiłek rodzinny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konto usunięte(10411)

Konto usunięte(10411)

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 04 2009 - 16:29

W Niemczech mam zarejestrowana firme i tu od kwietnia 2009r pracuje.Z pierwszego małzensta( zona Polka ja zreszta tez) mam córke 22 letnia na ktora płace alimenty w wysokosci 250 zł+ 42,20 komornikowi ,bo sa wyegzekwowane przez komornika=292,20. Z drugiego małzenstwa mam 13 letniego syna.Żona wraz z synem mieszka w Polsce.Chciałbym wystapic o zasiłki rodzinne dla dzieci.Jak wygladałaby sprawa zasiłku dla mojej corki ,bo chyba to jest bardziej skomplikowane ,niz zasiłek dla syna.Dodam iz corka w Polsce studiuje.Jakie dokumenty musiałbym posiadac ,zeby ubiegac sie o ten zasiłek.Moze ktos miał podobny problem i zechce sie ze mna podzielic.Z gory za odpowiedzi dziekuje.
  • 0

#2 Koral

Koral

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisano 26 04 2009 - 22:37

Hej Polak , Na obydwoje swoich dzieci dostaniesz Kindergeld tutaj w De przepisy sa troche inne niz w PL pieniadze " zasilek rodzinny -Kindergeld " mozna po spelnieniu pewnych warunkow dostac nawet na dzieci "przysposobione" Jesli obydwoje Twoich dzieci nadal ucza sie i mozesz to udokumentowac zaswiadczeniem szkolnym czy studenckim nie powinno byc wiekszego problemu z otrzymaniem Kindergeld . Oczywiscie oprocz tego potrzebne beda Ci - koniecznie Akrualny orginalny akt urodzenia - dla kazdego z dzieci Zaswiadczenie z polski o zameldowaniu dzieci pod adresem matki Zaswiadczenie z Pl odnosnie pobierania lub tez NIE pobierania przez matke dziecka zasilku rodzinnego w Pl (( jesli jest pobierany to w jakiej wysokosci ))Wtedy suma ta zostanie przez Kinderkasse odliczona z przyznanego tutaj w De zasilku w przeliczeniu na € Bedzie potrzebne Twoj Gewerbeanmeldung i dok. zameldowania w De lub umowa najmu mieszkania zajmowanego w De. Potrzebne jest rowniez udokumentowane ubezpiecznie w De Wszystkie dokumenty powinny byc tlumaczone na j. niemiecki z pomoca tlumacza przysieglego Dokumenty wazne sa tylko 3-mce od daty ich wydania w Pl To tak na dobry poczatek ........ niestety czas oczekiwania po zlozeniu wniosku w Kinderkasse jest dosc dlugi...... uzbroj sie w cierpliwosc albo w dobrego prawnika ktory sprawe w Kinderkasse poprowadzi za Cibie Czasem niestety jest to nieodzwone :(( powodzenia
  • 0

#3 Koral

Koral

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 849 postów

Napisano 26 04 2009 - 22:53

Ps. Biuro ktore zajmuje sie podobnymisprawami zwiazanymi z Kindergeld Rechtsanwalt Edmund Ropel Carl -Benz-Straße 5 35440Linden Tel. +49 / 06403 9728382 osoba polsko-jezyczna Firma nazywa sie : McAdvo - wszystkie pozostale dane pod ta nazwa mozna znalezsc online wpisujac nazwe w Google np. McAdvo .de
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników