Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciaza i koniec umowy o prace

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:23

Witam serdecznie. Mam spory problem i potrzebuje pomocy, bo nie wiem co mam dalej robić. Pracuje w pewnej firmie od ponad roku, a w zasadzie pracowałam, bo z dniem 08.08.2012 skończyła mi się umowa o pracę. Jestem już w szóstym miesiącu ciąży i z tego co wyczytałam na niemieckich forach prawnych od trzeciego miesiąca ciąży jestem chroniona przez prawo i pracodawca nie może mnie zwolnić a także jeżeli kończy mi się umowa o pracę musi mi ją przedłużyć. Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale bardzo proszę o pomoc, bo do końca miesiąca mam tylko ubezpieczenie i nie wiem co będzie dalej, nie wiem jakie są niemieckie prawa, jeżeli rzeczywiście pracodawca nie ma obowiązku przedłożyć mi umowy to czy należy mi się od Państwa jakaś pomoc finansowa, jeżeli tak to jak się o nią ubiegać. Dodam, że mam pochodzenie niemieckie, więc wydaje mi się, że nie powinnam mieć problemów z załatwieniem wszystkich formalności. Z góry dziękuje za pomoc
  • 0

#2 Konto usunięte(154631)

Konto usunięte(154631)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:38

jak mozna w takiej sytuacji szukac tutaj pomocy??? ksiazka telefoniczna i adwokata szukac... nikt nie wie w jakiej branzy pracowalas,czy zglosilas ciaze pracodawcy itd itd.
  • 0

#3 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:41

Dziewczyno, nie wszystki wpisy w internecie maja prawmna podstawe lub maja jakakolwiek praktyczna wartosc. Jezeli miaas umowe na czas okrelony, to faktycznie nie mozna cie rzedwczesni zwolnic - jezeli przedlozylas odpowiednie papiery. Jednakze Ciaza twojej umowy nie przedluza. Jezeli ktos co innego napisal, to sa to czyste bzdury, do których sie nikt imiennie nie przyna. Ja sie do moicz wpisów przyznaje i imieniem i nazwiskiem. Co do oprawnien do panstwowej pomocy - to w dzisiejszych czasach nie ma to juz praktycznie zadnego znaczenia, chyba ze juz zalatwilas sobie Niemieckie obywatelstwo. Przede wszystkim idz do JobCenter. Jezeli odpowiednio dlugo legalnie pracowalas, to nie odmówia ci pomocy. Jezeli jestes ubezpieczona w ustawowej kasie chorych, to dostaniesz od nich Mutterschaftsgeld. Ponadto polecam poradniki dla Matek i kobiet w Ciazy typu Pro-Familia, Caritas, Diakoni, ASB, AWO, Rotes Kreuz...
  • 0

#4 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:45

czyli uważasz , że adwokat może pomóc i że pracodawca miał obowiązek przedłużyć mi umowę?? Pracowałam w logistyce, ciąże zgłosiłam już w w drugim miesiącu , od razu jak dowiedziałam się , że jestem w ciąży. W rozmowie z pracodawca gdy informowałam go że jestem w ciązy , mówił, że umowa będzie przedłużona , że pomoże mi załatwić wszystkie formalności dotyczące Mutterschaftsgeld, ale gdy przyszło co do czego to powiedział, że przedłużyć umowy mi nie musi i umył od tego ręce
  • 0

#5 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:48

Posiadam obywatelstwo Niemieckie. Pracowałam w Niemczech dwa lata. Jestem ubezpieczona, ale moje ubezpieczenie kończy sie pod koniec sierpnia. Niestety mój język niemiecki nie jest na takim poziomie żeby umiała załatwić wszystkie formalności sama, jeżeli ktoś z Was umiałby mi w tym pomóc byłabym na prawdę bardzo wdzięczna, oczywiście zapłacę za pomoc .
  • 0

#6 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:48

Uzytkownik sh niestety wali halsa, nie majac pojecia o ich znaczeniu. Jego wpisy w tematach natury prawnej raczej sa malo pomocne.
  • 0

#7 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:51

A co to za "ubezpieczenie, co kończy sie pod koniec sierpnia"? Juz cie raz ktos wyprowadzi na manowce.
  • 0

#8 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:54

to skoro Ty znasz się na sprawach prawnych w niemczech. to może doradzisz mi co powinnam dokładnie zrobić . Bo szczerze mówiąc nie sądziłam, że będę potrzebowała pomocy od Państwa NIemieckiego, bo miałam zamiar pracować prawie do końca ciązy i po urodzeniu wrócić do pracy. A teraz zupełnie nie wiem od czego zacząć. I mam problem, bo nie wiem jak załatwić kontynuacje mojego ubezpieczenia.
  • 0

#9 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 13:55

ubezpieczona byłam przez firmę w której pracowałam, i powiedzieli mi, że wraz z skończeniem umowy kończy mi się ubezpieczenie i że muszę ubezpieczyć sie prywatnie
  • 0

#10 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:01

To jest nieprawda. W kasach ustawowych jestes ubezpieczona jeszcze przez miesiac po wplywie ostatniej skladki. Ubezpieczona jestes w ubezpieczalnie, która wystawila ci kase chorych, a nie u pracodawcy. Jezeli Jobcenter przyzna ci swe swiadczenia, to bedzie nadal oplacac skladki na kase chorych.
  • 0

#11 Konto usunięte(154631)

Konto usunięte(154631)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:03

@andr-opole ty wszechwiedzacy jestes jak nikt inny na tym forum po ilaosciach odpowiedzi i ich formulowaniu w kazdym temacie mozna zobaczyc ile udalo ci sie skopiowacz wyszukiwarki google na to forum. Angel03 idz poprostu do urzedu pracy i do verbrauchertzentrale(znajdziesz w internecie adres) po porade,a nie sluchaj tego durn.... bo wyladujesz na ulicy.
  • 0

#12 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:04

Angel03, ja nie wiem, czy to twoja pierwsza ciaza, ale 6 tygodni przed planowanym porodem i 8 tygodni po porodzie przepisy niemieckie zabraniaja pracy. Dlatego kobieta ma prawo do Mutterschaftgeld.
  • 0

#13 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:08

SH, zamiast do kasy chorych, to tez pójdziesz do Verbraucherzentrale i do Jobcenter po mleko? Nie chce cie tu publicznie osmieszac, cytujac i komentujac twoje niewypaly. Ale zanim zaczniesz dawac komus rady, samemu nie majac zielonego pojecia i znajac tylko twoje ulubione dwa hasla, to lepiej spytaj sie wujka googla i sprawdz te informacje na stronach wiarygodnych lub urzedowych. PS: Z wyjatkiem adresów internetówych nic nie kopiuje.
  • 0

#14 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:11

Po pierwsze nie wyląduje na ulicy, spokojnie, moje dziecko ma ojca który pracuje. Po prostu chce znać swoje prawa i chce tylko to co mi się należy nic więcej :) Gdybym znała dobrze język niemiecki to bez problemu poszłabym i bym wszystko załatwiła, ale niestety nie dogadam sie
  • 0

#15 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:15

Hasla i nazy placówek dostalas. Znalezc adresy w poblizu miejsca zamieszkania powinnas juz sama. Tyle to chyba kazdy uzytkownk internetu potrafi.
  • 0

#16 Konto usunięte(154631)

Konto usunięte(154631)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:17

kazdy jeden urzad jest wiarygodniejszy niz twoje wypowiedzi tutaj czlowieku,albo na kogo ona ma sie powolywac na MR.ANDR-OPOLE z mypolacy czy co? w niemczech liczy sie papier i wszystko co na nim jest napisane i z tym powinnas isc do urzedu i tam szukac pomocy,vebraucherzentrale jest dokladnie tez taka stacja gdzie czlowiek szuka i dostaje pomocy za drobne pieniadze,bo wlasnie oni maja wiedze ta ktora jest potrzebne,a nie twoje smarki pozbierane z 25 stron internetowych. a ja w przeciwienstwie do ciebie nie wymadrzam sie jagbym byl przynajmniej doktorem w kazdej dziedzinie... tak ze pozdrawiam a kolezance zycze powodzenia z twoimi poradami
  • 0

#17 andr-opole

andr-opole

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 16994 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:22

@ SH: Ciekawe, ilu osobom faktycznie pomogles? Jezeli jest ci to niewazne, to lepiej sie udzielaj w Kafeterii, to wiadomo, ze nie jest to mniemane na serio. Sorry, ale musialem ci osobscie napisac, bo mi te twoje dwa ulubione hasla zbrzyly.
  • 0

#18 Angel03

Angel03

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 08 2012 - 14:23

wasze sprawy załatwiajcie sobie między sobą. ja poprosiłam tylko o poradę. więc dziękuje za wsze odpowiedzi i mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę
  • 0

#19 vella

vella

Newbie

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 08 2012 - 12:29

hey angel, ja jestem w podobnej sytuacji. umowa o prace konczy mi sie w pazdzierniku czyli w 6 miesiacu ciazy. jezeli dowiesz sie jakie swiadczenia nam przysluguja prosze daj mi znac. pozdrawiam.
  • 0

#20 Konto usunięte(101716)

Konto usunięte(101716)

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 8316 postów

Napisano 11 08 2012 - 14:33

Zanim zaczniecie krzyczeć o świadczenia,coś dla Was dziewczyny i Waszego dzidziusia; http://www.rund-ums-...aft/ernaehrung/
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników